VII. liga RUBBEX: Aké zmeny ohlásili najlepšie mužstvá jesennej časti?

Na najvyšších miestach piešťansko-hlohoveckej časti VII. ligy nenastali zatiaľ žiadne výraznejšie zmeny i keď jedno z mužstiev to nebude mať na jar práve najľahšie.

Skúšanie hráčov

Piešťany na jar hodlajú ísť vo svojom štandardnom režime, s ktorým by sa chceli prepracovať do najvyššej oblastnej súťaže. Z mužstva nikto neodišiel a oficiálne ani nepribudol, aj keď táto možnosť nie je vylúčená. Podľa slov trénera Martina Krajčoviča majú v tíme na skúšku troch hráčov, pričom dvaja sú zo Srbska a jeden z Brezovej. Piešťany vošli do sezóny suverénnym spôsobom a získavali výhru za výhrou, avšak pri konci jesennej časti už ich prejav nebol až tak suverénny, čo mnohí pripísali aj úzkemu kádru. Práve preto by sa Piešťany chceli posilniť, či sa im to však podarí, je otázkou budúcich týždňov. Okrem toho v mužstve vsadili na kvalitnú prípravu a odohrali už tri prípravné zápasy. S Pobedimom vyhrali 6:0, s Dolnými Vestenicami remizovali 1:1 a v poslednom zápase zdolali Siladice 2:1. Aktuálne ich v sobotu čaká stretnutie s Vrbovým, a to doma na umelej tráve. Ciele Piešťan do jarnej časti sú jednoznačné a či sa im podarí nadviazať na doterajšie úspechy, ukážu prvé kolá, v ktorých sa stretnú s Borovcami, Veselým a Pečeňadmi.

Zmena brankára

Pečeňadom nevyšiel vstup do sezóny práve podľa predstáv, ale postupne dostali kolísavé výsledky pod kontrolu a prepracovali sa na druhé miesto. V mužstve zatiaľ nastala iba zmena brankára a Dávida Rybanského nahradí Marek Vahalík zo Zelenča. Tréner Mário Adamčík však dodáva, že táto zmena nie je konečnou, ale kým nie je nič oficiálne, podrobnosti nechce prezrádzať. Pečeňady sa v rámci prípravy naposledy stretli s Dechticami na umelej tráve v J. Bohuniciach, kde zvíťazili 4:3. V sobotu o 19:00 ich čaká stretnutie s Brestovanmi na umelej tráve v Galante. Aj v tomto klube sú ciele do jari jednoznačné a to skúsiť siahnuť na prvé miesto, a keď nie, udržať sa v prvej trojke.

Ťažké obdobie

S tým sa možno budú musieť vysporiadať tretie Moravany nad Váhom, ktoré od Pečeňád delí len horšie skóre. Aj keď zatiaľ nie je ešte nič oficiálne, pokračovanie hráčov Petra Poláka, Petra Strniska a Mária Decheta je ohrozené, nie však kvôli prestupovému kolotoču, ale kvôli pracovným povinnostiam. „Sú to pre nás významné straty, ide o hráčov zo základnej zostavy, ktorých momentálne neviem nahradiť, tak uvidíme čo bude,“ prezrádza tréner Ivan Jánošík. Po posilách sa síce v mužstve obzerajú, ale ako sám dodáva, nie je to ľahké, pretože dnes už mnohí hráči z nižších súťaží požadujú od klubov peniaze. Od tohto problému sa odvíja aj zimná príprava: „Absolvovali sme jeden prípravný zápas so Sokolovcami, kde sme sa zišli presne 11-ti a prehrali sme 3:4, ďalšie zápasy sme nemali, pretože momentálne nemám ani dostatok hráčov,“ dodáva tréner.

Bez zmien s kvalitnou prípravou

V Maduniciach zatiaľ nenastali žiadne zmeny a ani ich nemajú v pláne, skôr sa v mužstve venujú kvalitnej príprave. „Trénujeme dvakrát do týždňa, okrem toho máme za sebou cvičenia s kondičným trénerom. Na prípravu chodí okolo 12 až 14 hráčov, chalani na sebe pracujú a ja som spokojný,“ hodnotí prípravu tréner Jirka. Podľa jeho slov sa poctivo pripravujú na jarnú časť, v ktorej na nich čakajú ťažké úvodné kolá: „V prvom kole máme Pečeňady, potom Prašník a Moravany a práve tieto tri kolá pre nás budú dôležité, od nich sa bude odvíjať celá jarná časť.“ Maduniciam, ktoré pred sezónou zverili A-mužstvo do rúk trénera Petra Jirku a dotiahli do kádra späť svojich mladých odchovancov, sa tento krok vyplatil. Primárnym cieľom pred sezónou bolo stabilizovanie kádra a umiestnenie sa do 10. miesta, čo sa im podarilo vysoko predčiť už v 14. kole, v ktorom sa vyšvihli na 4. miesto. Pre mužstvo je to veľký úspech a v dobrom tempe by chceli pokračovať aj ďalej. Cez víkend mali na pláne prípravný zápas so Sokolovcami, ktorý bol napokon zrušený.