VII. liga RUBBEX: Dubovany stavili na vlastných hráčov, Pečeňady sa tešia na jarné odvety

Cez víkend sme sa boli pozrieť na zápase VII. ligy RUBBEX ŠK 2011 Pečeňady – OŠK Dubovany a zároveň sme nahliadli aj do kabín oboch mužstiev.

OŠK Dubovany – Roman Polčík

„Zápas s Pečeňadmi vnímam ako pomerne vyrovnaný, súper si hneď v prvej minúte vytvoril sľubnú šancu. Pred odchodom do šatní išli do vedenia po premenenej jedenástke. V druhom polčase, po faule na nášho hráča prišlo k vylúčeniu na oboch stranách. Domáci zvýšili v 70. minúte na 2:0, trochu akoby sa s výsledkom uspokojili a my sme dokázali po brejku znížiť na 2:1. Desať minút do konca zápasu Dovičič asi z 30 metrov prekonal brankára na 2:2,“ ponúkol svoj pohľad na sobotňajší duel tréner mužstva.Dubovany sa od začiatku sezóny držia vo vrchnej časti tabuľky a s výkonmi sú spokojní: „Po minulých sezónach, kedy sme sa dva roky po sebe zachraňovali na poslednú chvíľu, sú výsledky dobré. V Dubovanoch mávame lepšiu jar ako jeseň a už dlho nebolo, aby malo mužstvo na jeseň toľko bodov ako má teraz.“  Podľa slov trénera takéto zlepšenie očakávali: „My máme veľmi mladý káder a hráči mali 17 – 18 rokov keď začínali v „A“ mužstve. Za dva roky sa dali dohromady, mužstvo sa stabilizovalo a naša snaha začína prinášať to ovocie, ktoré sme očakávali,“ priznáva Polčík. Dobrý rozbeh by si chceli udržať a po nevydarených sezónach sa pohybovať najmä v pokojných vodách.

V Dubovanoch pracujú len so svojimi domácimi hráčmi či odchovancami, výnimkou sa pred sezónou stal iba Matúš Krajčo z Veselého: „V mužstve máme hráčov, ktorí spolu hrajú už dlhšiu dobu a ide väčšinou o Dubovancov, alebo tých, ktorí hrávali v Dubovanoch za dorast. Razíme tú politiku, že s vlastnými hráčmi a odchovancami sa snažíme uhrať to, na čo máme,“ popisuje Polčík, ktorý pred pár rokmi sedával na trénerskej lavičke vo Veľkých Kostoľanoch. Napriek tomu, že jeho cesty viedli do Dubovian, futbal v Kostoľanoch si nenechá ujsť: „Som v kontakte s vedením klubu a viem, že momentálne tam vládne relatívna spokojnosť s umiestnením v tabuľke. Začiatok sezóny nemali najlepší, ale teraz sa im podarilo vyhrať tri domáce zápasy.“Na Dubovany ešte len čaká zápas s lídrom tabuľky: „V minulosti som hrával za Piešťany, poznám tam veľa ľudí, ktorí robia okolo futbalu. Určite sa vieme na tento zápas pripraviť, predsa sme už troška vyspelejšie mužstvo. Pominulé sezóny sme dostávali 60 – 70 gólov za sezónu, teraz je tá štatistika omnoho lepšia, takže si myslím, že sa nemáme prečo báť Piešťan,“ popisuje šance tréner. A ktorý, z doterajších súperov bol pre Dubovany najťažší? „Zatiaľ najlepšie mužstvo, ktoré proti nám hralo boli Moravany v prvom polčase. Tie nás prakticky nepustili do ničoho, aj keď druhý polčas sa zápas otočil. Ale čo sa týka futbalovej kvality boli zatiaľ najlepší,“ dodáva Polčík.

ŠK 2011 Pečeňady – Mário Adamčík

„Dubovany majú mladé mužstvo. Sú tam chalani, ktorí chcú hrať futbal, sú behaví a razantní v súbojoch. Bol to pomerne vyrovnaný zápas, aj keď my sme mali viacej z hry,“ hodnotí stretnutie Mário Adamčík.

Pečeňadom sa nezdaril vstup do sezóny podľa predstáv: „Prvý zápas sme prehrali v Maduniciach 2:0. Neviem čím to je, ale my máme začiatky ťažké. Napriek tomu, že chalani mali dobrú prípravu, v ktorej sa nám darilo, chodilo sa poctivo na tréningy, ten prvý zápas nám vždy ujde. Potom sme doma vyhrali vysoko s Kľačanmi a v treťom kole sme na plnej čiare pohoreli v Piešťanoch. Po tomto zápase sme si niečo povedali v kabíne, ja som nastúpil ako hráč na pár stretnutí a myslím si, že odvtedy si to chalani trošku v  hlavách uložili,“ hodnotí Adamčík, ktorý je so zvyšnými výsledkami pomerne spokojný. Výčitku má ešte voči zápasu s Chtelnicou: „Tam sme remizovali, avšak 80. minút zápasu sme boli dominantnejším mužstvom, ktoré viedlo 2:0. Posledných desať minút Chtelnica vyrovnala. Podobná situácia sa zopakovala v poslednom kole s Dubovanmi, kde sme do 70-tej minúty viedli 2:0. Nie je to o výkone, ale skôr o našej zlej koncentrácii, kde záver zápasu upustíme od našej hry a dostávame zbytočné góly a strácame body.“Kolísavé výsledky sa v Pečeňadoch snažia upokojiť a nazbierať čo najviac bodov. Ciele pred sezónou boli v kabíne najvyššie, či sa však vzhľadom k výsledkom zmenili, Adamčík odpovedá:  „Áno, ciele boli najvyššie. V Pečeňadoch sú pre hráčov vytvorené veľmi dobré podmienky, chalani majú všetko čo na futbal potrebujú, a navyše sme sa aj dosť posilnili. Mužstvo vidím po kvalitatívnej stránke na veľmi dobrej úrovni, len to treba preniesť aj do majstrovských zápasov. Cieľom zostáva stále hrať o špicu, aby sme boli na vrchu tabuľky, a ak sa bude dať, aby sme prípadne šli aj na postup.“Už spomínané stretnutie s Piešťanmi nedopadlo pre Pečeňady práve najšťastnejšie v dôsledku prehry 4:0: „Nechcem a ani si netrúfam na základe jedného zápasu hodnotiť Piešťany, ale toto stretnutie sme nezvládli. V 14. minúte súper viedol 3:0 a potom sa nám už ťažko hralo. Navyše sme dostali góly po našich hrubých chybách, ktorých sa nemôžeme dopúšťať. Ale myslím si, že Piešťany sú súper, s ktorým sa dá úplne normálne hrať.“  

Práve u súperov, s ktorými na jeseň zaváhali, si budú snažiť napraviť reputáciu v jarnej časti: „Tešíme sa na zápasy, ktoré sme pokazili. Či už sú to Madunice, Piešťany alebo Chtelnica. Na zápasy, ktoré nám výsledkovo nevyšli sa pripravíme a rozdáme si to s nimi na ihrisku,“ dodáva Adamčík.