VII. liga RUBBEX: Moravany nad Váhom s minimálnymi zmenami, Chtelnica s novým trénerom

Na mužstvá čaká posledných osem kôl základnej časti, potom prejde súťaž do nadstavby, v troch skupinách. 1. – 4. miesto bude bojovať o postupovú priečku, 5. – 8. miesto o umiestnenie a 9. – 12. miesto o záchranu. Nadstavba bude prebiehať dvojkolovo, systémom každý s každým.

Moravany nad Váhom

Líder tabuľky nehlási žiadne výrazné obmeny v kádri a na jar budú bojovať s rovnakým mužstvom ako na jeseň. Zmenou je návrat Denisa Pekaroviča z hosťovania v Trebaticiach a vystuženie brankárskeho postu náhradným gólmanom Marcelom Fanom, ktorý naposledy obliekal dres Orešian a Sokoloviec.

Hrajúci tréner Ivan Jánošík je so zimnou prípravou v rámci covidových možností spokojný a na jar v Moravanoch očakávajú náročný boj o čelo tabuľky. V klube vedia, že si na líderskú pozíciu brúsia zuby viaceré mužstvá. V príprave sa Moravany stretli s Oravskou Lesnou, s rezervou Myjavy, so Šimonovanmi či Potvoricami.

Generálku odohrali s Čachticami. Mužstvo nešlo do sezóny s prehnanými ambíciami, no jesenná časť sa im veľmi vydarila a ešte nepocítili trpkú chuť prehry. Tá prišla až v pohárovom zápase so Suchou nad Parnou, kde Moravany prehrali 3:1. Na jar chcú v klube nadviazať na skvelé výsledky z jesennej časti a udržať sa na popredných miestach tabuľky.

Chtelnica

Deviata Chtelnica hlási zmenu na trénerskej lavičke, kde Mariana Bogoru v zime vystriedal Jozef Holícky, ktorý za mužstvo aj hráva. V Chtelnici inak nehlásia žiadne hráčske pohyby, iba návrat Michala Jakába.

Tímu chýba zranený Michal Tomašovič, ktorého štart v jarnej časti je otázny. Tréner počas zimy pracoval aj so šikovnými dorastencami Jakubom Pripkom, Samuelom Silným či Dávidom Sojákom, ktorým chce dať príležitosť už aj v jarnej časti. Doterajší tréner Marian Bogora tímu vypomôže hráčsky, Jozef Holícky nastúpi v prípade potreby, inak sa chce venovať už len trénerskej funkcii.

V príprave sa Chtelnica stretla iba s Naháčom, absolvovala sústredenie v Tesároch a vynechala generálku, aby sa vyhli možným zraneniam hráčov. Niektorých ešte stále trápi covid. Chtelnica by sa na jar chcela prepracovať do pokojných vôd tabuľky a v nadstavbe hrať v strednej skupine o umiestnenie.

Ak si chcete prečítať aj o dianí vo zvyšných mužstvách piešťansko-hlohoveckej časti 7. ligy RUBBEX, článok nájdete tu: https://mytrnava.sme.sk/c/22862124/jarny-kompas-7-ligy-rubbex.html

Dočítate sa:
– Aké obmeny a ambície hlási líder tabuľky z Moravian nad Váhom?
– Veľké Orvište posilnilo aj odmakalo náročnú zimnú prípravu. Najvyššími ambíciami sa netaja.
– Veľké Kostoľany, Borovce aj Brestovany si robia zálusk na prvú štvorku. Kto z nich bol v príprave úspešnejší?
– Trakovice cez zimu prišli o hráčov. Podarilo sa im ich nahradiť?
– Ostrov hlási viaceré obmeny a v mužstve sú pozitívne naladení na jarnú časť. O aké umiestnenie chcú zabojovať a kto trénersky vedie tím?
– Chtelnica hlási nového trénera. Kto sa ním stal?
– Nastúpi Šípkové do jarnej časti a aké problémy mužstvo trápia?