VII. liga RUBBEX: Pečeňady v súťaži stratili prvé body, v Dubovanoch je zmena na trénerskej lavičke

Pečeňady cez víkend stratili prvé body, keď remizovali na pôde Dubovian. V derby zápase si však diváci neprišli na svoje, pretože gólu sa počas 90-tich minút nedočkali. Bezgólová remíza nebola lídrovi tabuľky práve po chuti.

Dubovany si boli vedomé, že v zápase s favoritom súťaže sa zapotia. „Pečeňady boli futbalovejšie a viac na lopte, no my sme našou disciplinovanou hrou a dobrou obrannou fázou, uhrali bod. Na oboch stranách sa míňali šance, no ani jednu sa nepodarilo premeniť a body sa tak delili,“ vrátil sa k víkendovému zápasu tréner Dubovian Miloš Holán.

Nové meno na trénerskej lavičke

Dubovany ešte donedávna viedol Roman Polčík, ktorý v klube pôsobil už niekoľko sezón. Ten sa však po smolnom zápase 4:2 v Šulekove funkcie trénera nečakane vzdal. Vedenie klubu dlho neváhalo a rýchlo rozhodilo svoje siete.

Novým kormidelníkom sa stal Martin Holán, ktorý v Dubovanoch pôsobí po prvýkrát, no jeho meno je v oblastných súťažiach známe. „Trénujem už od roku 1995 a pôsobil som v rôznych mužstvách. Naposledy som asi dve sezóny dozadu pôsobil u mužov v Krakovanoch, potom som si dal od trénovania na chvíľu prestávku. Mojimi rukami však prešlo aj mužstvo Dolného Lopašova, Boroviec a momentálne sme sa na spolupráci dohodli s funkcionármi Dubovian,“ predstavil sa Holán.

V Dubovanoch vidí perspektívu

Dubovany disponujú mladým kádrom a už počas minulej sezóny dokazovali, že nebudú jednoduchým súperom. Predošlý tréner videl v mužstve potenciál, no uvedomoval si, že je potrebné, aby sa hráči zohrali a nazbierali skúsenosti. Práve táto sezóna mala byť tou, kde budú zberať „ovocie“ svojej práce, no zrejme sa nevyvíjala podľa predstáv. Momentálne sa Dubovany nachádzajú v strede tabuľky a na konte majú štyri výhry, tri remízy a tri prehry.

Napriek tomu, že nový tréner pôsobí pri mužstve krátko, prezradil nám, aké sú jeho prvé dojmy. „Je to mladé a perspektívne mužstvo, na ktorom sa dá stavať, no momentálne bojujeme aj s určitými problémami. Máme zranených troch, štyroch hráčov, ktorí sa musia doliečiť, ale keď budeme v plnej sile, myslím si, že v súťaži budeme viac mútiť vodu.“

Pečeňadom nevyhovoval ťažký terén

Pečeňady poznajú silu Dubovian už z predchádzajúcich sezón a v zápase nechceli nič podceňovať. Napriek remíze však bolo zo slov trénera cítiť určitú nespokojnosť. „Nie je čo hodnotiť. Tento zápas nemal s futbalom nič spoločné, bolo to len o odkopávaní lopty. Výsledok bol zaslúžený, nikomu sa nič nestalo, čo je pozitívne, my sme neprehrali, čo je tiež pozitívne, no bolo to len o kopaní lopty dopredu.“

„Ihrisko bolo v takom stave, že sa na ňom nedal hrať futbal. Prvý polčas sme to ešte skúšali, snažili sa, no v tom druhom to bola už úplná katastrofa. Pred koncom zápasu sme mohli rozhodnúť stretnutie v náš prospech, no nepodarilo sa nám trafiť prázdnu bránu asi zo šiestich metrov. Nešlo však o nejakú vypracovanú šancu, skôr o zhodu náhod,“ pokračoval v hodnotení tréner Mário Adamčík.

Potvrdili úlohu favorita

Pečeňady mali postupovú priečku na dosah už počas minulej sezóny,  nakoniec si to však z prvého miesta namierili do vyššej ligy Piešťany. O tom, že v súťaži budú zohrávať úlohu favorita, nikto nepochyboval, a Pečeňady sa tejto úlohy ujali, ako sa na mužstvo s najvyššími cieľmi patrí.  Už teraz majú osembodový náskok pred druhým Prašníkom, a donedávna sa pýšili ziskom plného počtu bodov.

Úloha favorita však nebýva v súťaži jednoduchá, každý sa chce v zápase s lídrom predviesť a siahnuť mu na body. To si Pečeňady dobre uvedomujú, preto idú od zápasu k zápasu a žiadneho súpera nepodceňujú. Už najbližšie si vedúce mužstvo ligy skúsi napraviť chuť v domácom zápase s Madunicami.