VII. liga RUBBEX: Prašníku vybojoval tri body Spál, v Trakoviciach ani v Pečeňadoch sa nehralo

Prinášame vám postrehy zo 7. kola.

Šulekovo – Dubovany 4:2 (2:2)

V Šulekove otvárali skóre domáci v 3. minúte, kedy si po autovom vhadzovaní spracoval loptu Tajber, prihrávkou našiel tiesneného Karasa, ktorý dostal loptu do siete – 1:0. Hostia vyrovnali Svítekom z bieleho bodu po faule Kyjaka a o dve minúty neskôr nachytal hosťujúci hráč domáceho Tvrdého na „hruškách“  gólom – 1:2. Domácim sa však do polčasu podarilo vyrovnať opäť po autovom vhadzovaní, kedy sa Gažovič presadil strelou z diaľky – 2:2. Šéry mohol nakloniť víťazstvo na domácu stranu, no jeho peknú hlavičku zastavilo brvno.  Po výmene strán bola hra z oboch strán dosť nervózna, a viacerí hráči sa napokon nesústredili ani na hru, ale na verdikty rozhodcu. V 60. minúte zvyšoval domáci Kolony, keď hlavou zakončil centrovanú loptu z pravej strany. Práve nervozita poznačila druhý polčas hostí, v koncovkách boli nepresní a keď od Tajbera prišla definitíva výsledku na 4:2, vedeli, že domov pocestujú naprázdno.

Góly: 3. Karas, 22. Gažovič, 60. Kolony, 83. Tajber – 16. Svítek, 18. Vrbík.

ŠULEKOVO: Tvrdý – Kyjak, Miklovič, Gažovič, Nemec, Huska, Tajber, Karas, Cibulka, Daniš, Ľ. Šery (D. Šery, Lackovič, Kolony, Trávniček).

DUBOVANY: Tonkovič, Kollár, O. Lietavec, Kusý, Krajčo, Masarik, Masaryk, Strečanský, M. Lietavec, Svítek, Vrbík (Bubák, Kalaš, Herceg).

Borovce – Madunice 3:1 (3:0)

Borovce si urobili na domácom ihrisku s Madunicami poriadok hneď v prvom polčase. Najskôr sa presadil presný Herceg, no netrvalo dlho a hosťujúca obrana sa zapotila opäť, no márne, Moravčík neminul – 2:0. Keď sa tesne pred odchodom do kabín ešte blysol Hábek, domáci viedli už rozdielom triedy. Po výmene strán hostia prestriedali a snažili sa s výsledkom niečo urobiť, no presadil sa iba Rak v 83. minúte – 3:1.

Góly: 29. Herceg, 35. Moravčík, 41. Hábek – 83. Rak.

BOROVCE: Valo – Pe. Herceg, Dadík, Potrok, Moravčík, Hábek, Kapičák, Búš, Bejdák, Tonkovič, Dubovský (Jankech, Pa. Herceg).

MADUNICE: Miník – Barkoci, Žuffa, Pisarik, Černek, Rak, Dzuro, Mesároš, Polák, Kabát, Laceta (Sedláčik, Hyben, Bojaj).

Moravany – Prašník 0:2 (0:1)

Od domácich sa očakávala výhra, no boli to hostia, ktorí si odnášali tri body a posun v tabuľke. Na gól si však diváci museli počkať. Ten prišiel v 42. minúte, keď Konkušov priamy kop zakončil do brány Spál. Po výmene strán sa domáci snažili vyrovnať, no mnohé šance zostali nevyužité. Ako sa hovorí „nedáš-dostaneš“, v 89. minúte hostia zvyšovali po peknej individuálnej akcii z pravej strany, kedy Spál obišiel domáceho obrancu a sám na bránu nemal problém zakončiť – 0:2.

Góly: 42. a 89. Spál.

MORAVANY: Lamini – Farkaš,  J. Jánošík, Ľ. Miklovič, L. Miklovič, Strnisko, Hrnčiar, Kdybych, Belan, Štefanec, I. Jánošík (Vetrík, Blahuta, Miškerník).

PRAŠNÍK: Líska – Konkuš, Adamec, R. Bielik, Kubík, Spál, O. Bielik, Žilka, Kubiš, Nykodem, Balcír (Konkúš).

Veselé – Šípkové 1:0 (0:0)

Vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre domácich videli diváci vo Veselom. Hralo sa v dobrom tempe, síce sa hostia dostávali do vyložených šancí častejšie, no pohoreli v koncovke. Domácim sa v prvom polčase navyše zranil Konečný. Po výmene strán sa obraz hry nemenil, hral sa vyrovnaný zápas, no Veselému sa napokon podarilo vybojovať gól po brejkovej situácii. Centrovanú loptu dorážal do siete Šípkového Jurda v 86. minúte a rozhodol tak o víťazstve domácich. V závere zápasu sa na strane hostí ešte začervenalo.

Góly: 86. Jurda.

VESELÉ: Ševečka – Michalčík, Urban, Valíček, Nesteš, Duračka, Konečný, Brucháč, Lesay, Jurda, Bokor (Ružička).

ŠÍPKOVÉ: Holán – Hlaváč, Oška, Kľúčovský, Puvák, A. Kolník, Svetlík, Strapatý, Koyš, Kubík, R. Kolník (Petrík, Obuch).

Chtelnica – Ostrov 5:1 (2:1)

Chtelnica urobila s Ostrovom krátky proces. Skóre otvárali domáci v 11. minúte Zemkom, nasledoval ho Tomaškovič  gólom zo štandardnej situácie – 2:0. Hosťujúciemu Gajdošíkovi sa síce podarilo znížiť na 2:1, druhý polčas však bol už čisto v réžii domácich. Tomáška sa presadil dvakrát po sebe, raz z bieleho bodu, Sucháň spečatil na konečných 5:1.

Góly: 11. Zemko, 27. Tomaškovič, 57. a 69. (11m) Tomáška, 71. Suchán – 33. Gajdošík.

CHTELNICA: Pavelský – Melicher, Bogora, Bolla, Lukáčik, Kysleica, Tomáška, Brisuda, Tomašovič, Zemko, Suchán (Kubiš, Bašnák, Lukáčik).

OSTROV: Hajdín – Hudcovič, Regina, Svetlík, Legiň, Valo, Gagorík, Jankech, Bartoš, Gajdošík, Franko.

V Trakoviciach ani v Pečeňadoch sa nehralo, Bojničky ani Dolný Lopašov nevycestovali.

Trakovice – Bojničky 3:0 kontumačne

Pečeňady – Dolný Lopašov 3:0 kontumačne