VII. liga SWAN: Biely Kostol vyzve Kátlovce, Bučany vycestujú do Hrnčiaroviec a Modranka privíta Bohdanovce

Štart jarnej časti je tu a zaujímavé boje sľubuje aj siedma trnavská liga. Na špici zimoval po jesennej časti Biely Kostol, no na čele nechýbajú ani Bučany, Modranka či Kátlovce, ktoré majú na jar takisto možnosť siahnuť na postupovú priečku. Akými zmenami počas zimnej prestávky prešli tieto mužstvá?

Biely Kostol o postupe nehovorí

Po jesennej časti sa na čele tabuľky ocitol Biely Kostol, ktorý si špicu vybojoval v poslednom jesennom kole. Počas zimnej prestávky do mužstva príliš nezasahovali a na jar budú pokračovať v rovnakom zložení ako na jeseň.

Ako avizoval tréner Peter Sládeček už po zimnom halovom turnaji O pohár predsedu ObFZ Trnava, do mužstva pribudol Michal Backa zo Zvončína, ktorý sa zároveň stal jedinou zimnou posilou. V príprave sa Biely Kostol stretol s mužstvami z vyšších líg ako Zvončín, Zavar či Leopoldov.

Biely Kostol patrí už niekoľko rokov medzi hlavných ašpirantov na postup, o čom svedčia aj ich výsledky. Minulú sezónu im patrilo v konečnej tabuľke tretie miesto, v tej predchádzajúcej sa bili o postup so Špačincami. „Ciele sa od minulých sezón nemenia, chceli by sme postúpiť, no vedenie klubu na nikoho netlačí. Ak by nám to nevyšlo, nič sa nedeje, aj keď po minulých sezónach, kedy sme útočili na čelo tabuľky, by som bol rád, ak by sa nám to konečne podarilo doviesť do úspešného konca,“ popísal ciele tréner Sládeček.

Posilnené Bučany

V Bučanoch výrazne obmieňali káder  hlavne pred sezónou, aj preto podľa slov predsedu klubu Marcela Huttu upustili od vrchných priečok tabuľky a chceli sa zamerať najmä na stabilizáciu kádra. Počas jesene však mužstvo dosahovalo dobré výsledky a pred koncom jesennej časti im patrilo prvé miesto bez prehry. To sa však zmenilo na ihrisku Bieleho Kostola, kde Bučany prehrali 2:0 a zosunuli sa na druhé miesto, na ktorom aj zimovali.

S dobrými výsledkami rastie aj chuť a preto sa niet čo čudovať, že po úspešnej jeseni majú v mužstve tie najvyššie ciele, na prvý Biely Kostol strácajú len bod.

Cez zimnú prestávku do kádra pribudli Ivan Krajčovič z Pečeňád a Tomáš Bošácky zo susedných Trakovíc. Z hosťovania v Kaplnej sa vrátil Tomáš Benko a po zranení už naplno zarezáva aj Martin Fančovič. Naopak, stratu môžu Bučany pocítiť v podobe Denisa Pauloviča, ktorý odišiel do Paty.

Modranka bez zmien

Modranka sa už tradične drží v tabuľke na popredných miestach, po jesennej časti jej patrilo tretie miesto so štvorbodovou stratou na prvý Biely Kostol. Napriek dobrému umiestneniu v klube nemajú príliš „veľké oči“ a ako viackrát deklarovali, podstatou je výchova mládeže, ktorá má v Modranke veľmi dobrú základňu. Aj preto bude mužstvo pokračovať na jar v rovnakom zložení ako na jeseň, „cezpoľní“ hráči v klube nie sú potrební.

Práve naopak, Modranka sa spolieha na svojich mladých odchovancov doplnených o skúsených hráčov. Do mužstva cez zimnú prestávku zapracovávali dorastencov, niektorí z nich si už pripísali zopár štartov za A-mužstvo už cez jeseň. Konkrétne ide o hráčov Marko Huščava, Samuel Duchoň, Matúš Baláž, Ľuboš Valent či Kristián Šaštinský. O konkrétnom mieste sa v Modranke nehovorí, dosahovať chcú čo najlepšie výsledky, popredným priečkam sa však brániť nebudú. V príprave ich preverili najmä tímy z vyššej súťaže.

Kátlovce s novým trénerom

Kátlovce cez zimu prešli najvýraznejšími zmenami 7. ligy a káder museli dopĺňať, nie však kvôli ambicióznym cieľom, ale veľkým počtom zranených hráčov, ktorých sa snažili nahradiť. Už krátko po jesennej časti avizovali trénerskú zmenu, kedy Lukáša Hlavatoviča vystriedal Petr Čmilanský.

V Kátlovciach nemôžu kvôli zraneniam rátať s hráčmi Adamom Pavlíkom, Alanom Uváčekom, Matejom Uváčekom, Radovanom Gajarským ani brankárskou dvojicou Miroslavom Jurkasom a Petrom Baničom. Dávid Uváček sa zas rozhodol skončiť s futbalom a plne k dispozícii nebudú kvôli pracovným či iným povinnostiam Lukáš Číbrín, Tomáš Pavlík ani Ján Hlavatovič.

Do mužstva pribudla štvorica hráčov, zo Špačiniec vystužil ofenzívu Jozef Izakovič, defenzívu zas Andrej Jurkas z Dechtíc, brankársky post Denis Haršáni z Krakovian a k mužstvu sa pridal aj stredopoliar Peter Sedlák zo Zelenča. V riešení bol počas zimy aj Roman Svitek z Dolnéh Dubového.

Cieľom do jarnej časti je pohybovať sa na popredných miestach tabuľky, radi by sezónu ukončili do štvrtého miesta, ak by sa však podarila aj postupová priečka, postupu by sa nebránili, nie je však prioritou.

VII. liga SWAN 14. kolo

DateHomeTime/ResultsAway
2019-03-17 15:00:0017. marca 20193 - 1
2019-03-17 15:00:0017. marca 20191 - 3
2019-03-17 15:00:0017. marca 20196 - 1
2019-03-17 15:00:0017. marca 20192 - 2
2019-03-17 15:00:0017. marca 20195 - 1
2019-03-17 15:00:0017. marca 20194 - 2
2019-03-17 15:00:0017. marca 20190 - 4