VII. liga SWAN: Derby Pavlíc s Modrankou skončilo remízou + VIDEO

Zmeny na špici tabuľky VII. ligy SWAN sa po nedeľňajšom stretnutí dvoch najlepších mužstiev nekonali. Body si v závere delili, no z výsledku sa tešili len hostia.

Zápas o prvé miesto v tabuľke v úvodnom dejstve moc vzruchu nepriniesol. Hra sa väčšinou odvíjala v strede ihriska. Nebezpečnejšie situácie sa rodili hlavne po štandardných situáciách, ale vyloženú šancu si nevypracovalo ani jedno mužstvo. Nedôrazné strely išli buď mimo bránu alebo ich zneškodnili brankári. Druhý polčas začali mužstvá svižnejšie, pričom jeho úvod Modranka nezachytila a po faule Novotu na domáceho hráča sa kopala penalta. Tú s prehľadom v 46.  minúte premenil Polednák.  Už o 4 minúty bolo 2:0, keď chybu v obrane hostí opäť využil Polednák a pomedzi nohy vybiehajúceho Valentu zvýšil skóre v prospech domácich. V 53. minúte mohol znížiť Sekera ale osamotený hlavičkoval nad bránu. Domáci boli v tomto úseku hry nebezpečnejší, vypracovali si viacero dobrých šancí na skórovanie, ale tie trestuhodne zahodili. Keď už gól strelili, tak neplatil pre postavenie mimo hry. Postupne sa k slovu dostali aj hráči Modranky. Zastreľoval sa Sekera, ktorý opečiatkoval brvno domácej brány. V 77. minúte sa však už hostia presadili, keď sa k lopte dostal Rakický a krásnou strelou asi z 25 metrov prestrelil domáceho brankára. Onedlho na to mohli domáci opäť zvýšiť na rozdiel dvoch gólov, Polednák vysunul spoluhráča, ten postupoval sám na Valenta, ale prestrelil bránu. Tu sa uplatnilo známe „nedáš dostaneš“ v podobe vyrovnávajúceho gólu Lukáša Péchyho, ktorý sa dobre zorientoval v 16-tke a nedal Alchusovi šancu – 2:2.

Pavlice, Martin Cintula: „Takmer vyhratý zápas, v ktorom vedieme 2:0, sme si svojimi vlastnými chybami pokazili. Jedna brankárova chyba a nemysliteľný gól do stredu brány, druhý gól prišiel po individuálnej chybe. Zápas, v ktorom vedieme, by malo takto skúsené mužstvo určite dotiahnuť do úspešného konca.“

Modranka, Jaroslav Mačák: „Ja by som povedal, že deľba bodov je zaslúžená, v prvom polčase sme mali možno troška viacej z hry my, v druhom polčase začal lepšie súper, no posledných 20 minút sme vytvárali tlak, z čoho sme aj vyťažili. Myslím si, že je to spravodlivá remíza.“