VIII. liga MEVASOX: O prekvapenie kola sa postarala Nižná

Pozornosti žiadneho diváka určite neunikol výsledok nedeľňajšieho stretnutia prvých Sokoloviec s poslednou Nižnou, ktorá privítala lídra tabuľky síce s pokorou, no tri body mu odniesť si nedovolila. Remíza 2:2 však nebola žiadnou náhodou.

Foto: Miroslav Ledecký

Zmeny boli potrebné

Cez zimnú prestávku sa v mužstve odohrali viaceré zmeny, ktoré prišli spoločne s trojicou hráčov Tomáš Bohunčák, Matúš Velšic a Martin Horváth. Podstatou ich myšlienky je obnova futbalu v obci: „Kedysi futbal v Nižnej fungoval veľmi dobre na to, aká je to malá dedinka, no posledné roky to tu upadlo, čo si budeme hovoriť, posledná súťaž, posledné miesto,“ rozpráva Bohunčák, ktorý je jedným z hlavných iniciátorov myšlienky.

„Najskôr sme si mysleli, že sa tu len začleníme a trochu im pomôžeme, no zistili sme, že je to v štádiu, kde je potrebné sa do toho vteliť viacej,“ pokračuje Bohunčák. Aj preto cez zimnú prestávku intenzívne pracovali v Nižnej na doplnení kádra, pričom jeho silu postavili najmä na skúsenostiach. Z pôvodného mužstva zostalo len gro, ktoré prevažne tvorí mladá generácia. Ide o bratov Šimkovičovcov, Mariána Blanára a Igora Horvátha, ktorý je jedným zo starších, skalných hráčov.

Okrem toho do Nižnej pribudli zvučné mená, ktoré väčšinou pôsobili v Pečeňadoch, či Veľkých Kostoľanoch. Ide o Ľubomíra Čúzyho, Pavla Zemka, Jakuba Ondrášika, Tomáša Ondrášika, brankára Michala Špernogu z Levoče a už vyššie spomínanú trojicu hráčov. Okrem toho oprášia kopačky aj domáci hráči ako Tomáš Mikuš, Dávid Boldiš a Lukáš Velšic. V mužstve si tak spolu zahrajú nielen bratia Velšicovci, ale aj otec a syn Ondrášikovci.

Podľa trénera Tomáša Bohunčáka sa zišla v mužstve veľmi dobrá partia: „V našom mužstve nie je len obrovská kvalita ale aj charakter. Som na týchto chalanov neskutočne hrdý, od prvého až po posledného na striedačke. Nikdy sme takto spolu nehrali, fungujeme len krátko, ale už teraz môžem dať klobúk dole.“

                                                            Matúš Velšic si zahrá s bratom v jednom mužstve. Foto: Ján Král

Držali „bobríka“ mlčanlivosti

V mužstve nechceli, aby sa o nich pred začiatkom jarnej časti moc písalo, jednak chceli prekvapiť lídra tabuľky, čo sa im aj podarilo, navyše nechceli byť podľa slov Bohunčáka príliš ambiciózni: „Vedeli sme, že Sokolovce tu nebudú chcieť remizovať, nie to ešte prehrať, a my sme ich chceli zaskočiť. Navyše do toho ideme s malou dušičkou a nechceme byť veľkohubí. Aj vzhľadom k podmienkam, ktoré v Nižnej sú, a aj kvôli tomu, že spolu hráme ako mužstvo ešte len dva mesiace. Pôjdeme pomaly, od zápasu k zápasu a uvidíme.“

Už pred zápasom so Sokolovcami sa tréner nechal počuť, že je s prípravou v mužstve spokojný a v nedeľu diváci uvidia v Nižnej kvalitný futbal. Tak sa aj stalo, no domáci nezačali zrovna najlepšie. Po tom ako si najskôr Boldiš nešťastne strelil vlastný gól a neskôr Bihári využil chybu v domácej obrane, Nižná v 23. minúte prehrávala 0:2. „Vedel som, že pre našich hráčov nebude problém si s týmto výsledkom poradiť, čo sa aj stalo, z našej strany boli ešte aj nejaké nepremenené šance,“ hodnotí tréner. Znižujúci gól prišiel od mladého Jakuba Ondrášika, o vyrovnanie sa postaral jeho otec Tomáš Ondrášik.

Kvalitný  súper

Bohunčák však dodáva, že išlo o kvalitného súpera. „Musím zdôrazniť, že zápas sa hral na veľmi ťažkom teréne. Súper bol zohratý, nedaroval nám na ihrisku ani meter, išiel do tela a naplno dohrával. To, že sú mužstvom z čela tabuľky nám dali pocítiť.“

„Súperovi by som touto cestou chcel odkázať, že boli skutočne kvalitní, čo nám vyhovovalo. Prajem im, aby sa im darilo a aby dokončili tú svoju postupovú cestu, i keď sme im teraz zobrali dva body. Ale podobne ako im, môžeme zobrať body aj iným súperom, ktorí ich v tabuľke doháňajú,“ ukončil so smiechom rozhovor Bohunčák.

Nasledujúce zápasy

DateHomeTime/ResultsAway