VIII. liga SELECT: Bíňovce síce stratili prvú priečku, no nie postupové ambície

Zaváhanie Bíňoviec v poslednom kole ich stálo prvú priečku, ktorú si krvopotne strážili počas celej sezóny. Vystriedali ich na nej ambiciózne Smolenice, ktoré majú rovnako postupové chúťky. Boj o prvé miesto v VIII. lige SELECT bude ešte zaujímavý.

V derby zápase prvého s druhým boli úspešnejšie Smolenice, ktoré počas jarnej časti doháňali sedembodový rozdiel a každé zaváhanie lídra tabuľky im vyhovovalo. Kým Smolenice si na jar pripisovali na svoje konto výhru za výhrou, Bíňovce stratili body v zápasoch s Opojom a Bukovou, v ktorých remizovali. Momentálne majú dve najlepšie mužstvá na čele tabuľky rovnaký počet bodov, no Smolenice aj o niečo lepšie skóre.

„Súper hral jednoduchý futbal, kedy mal štyroch hráčov na polovici ihriska a hral na nakopávané lopty. Podarilo sa im dať gól zo štandardnej situácie, kedy sme nezachytili spätnú prihrávku. Po výmene strán sme sa snažili o vyrovnanie, mali sme viacero čistých šancí, ktoré sa nám žiaľ nepodarilo premeniť a v závere, keď sme otvorili hru dali Smolenice druhý gól, ktorým rozhodli o svojom víťazstve,“ zhodnotil stretnutie Ján Krajči.

Napriek tomu v Bíňovciach hlavy nevešajú, postup je naďalej ich cieľom, za ktorým si idú a podľa slov trénera, majú všetko len a len vo svojich rukách. „Postup sa stal cieľom aj vďaka tomu, že sa pred sezónou dala dohromady partia ľudí, ktorá sa v Bíňovciach stará o futbal a začali sa hrať zápasy, ktoré predtým v Bíňovciach neboli zvykom. Na základe výsledkov, ktoré sme mali, sme začali premýšľať nad postupom, a aj keď sme teraz stratili 7-bodový náskok, stále máme všetko vo vlastných rukách. Ak by sme zvládli zvyšných 5 zápasov, náš cieľ by sa nám mohlo podariť splniť. Preto urobíme maximum, aby to tak aj bolo.“

Bíňovce mútili vodu v súťaži už počas minulých sezón a postupové ambície neboli pre nikoho prekvapením. Keď predseda klubu Marián Novák začal dávať dokopy partiu mladých hráčov, ktorých pritiahol späť z Bolerázu, myšlienka postupu mu už behala hlavou, všetko si však vyžadovalo čas. „Keď sa vrátili do Bíňoviec títo hráči, vytvorila sa dobrá partia, no všetci potrebovali čas si na seba zvyknúť, zohrať sa a stabilizovať káder. Postupne sa začali dosahovať aj výsledky,“ potvrdil tréner Krajči.

„Našou výhodou je, že mužstvo nie je postavené na individualitách, samozrejme, máme Martina Kumančíka, ktorý je najlepším strelcom súťaže, ale našou výhodou je práve dobrý kolektív. Chalani ťahajú za jeden povraz na ihrisku, ale aj mimo neho. To je veľká podstata úspechu,“ pokračuje Krajči.

Boj o prvenstvo v trnavskej časti VIII. ligy bude zrejme záležitosťou len medzi Smolenicami a Bíňovcami, zvyšné mužstvá majú 10-bodovú stratu. „Keď sme sa pred sezónou rozprávali, kto by mohol byť náš hlavný konkurent v boji o postup, označil som Slovenskú Novú Ves a práve Smolenice. Vedel som, že dali dohromady slušnú partiu hráčov, a že ich vedie človek, ktorý má prvoligové skúsenosti. Preto som predpokladal, že by to takto mohlo dopadnúť, i keď oni s nami nerátali, aspoň čo sa vyjadrovali na začiatku sezóny. O to som radšej, že sa práve my bijeme s nimi o postup,“ prezradil tréner.

Do konca súťaže čakajú na Bíňovce ešte súperi ako Slávia TT, Dolné Dubové, Lovčice, Vlčkovce, či Slovenská Nová Ves. A ako Ján Krajči vidí ich šance? „Nepodceňujeme žiadne mužstvo, ktoré v súťaži je. Napríklad Slávia Trnava hrala veľmi pekný futbal a ich tabuľkové umiestnenie nie je také, ako by si zaslúžili. Pôjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme, ako to celé vypáli na konci súťaže, no o postup sa určite budeme biť.“

Najbližšie zápasy Bíňoviec

DateHomeTime/ResultsAway