Víťazom 6. ročníka BESTRENT Cup-u sa stali futbalisti Šúroviec

V piatok 24. mája sa odohralo na trnavskom Štadióne Antona Malatinského pred 990 divákmi, finálové stretnutie 6. ročníka Bestrent Cup-u ObFZ Trnava, v ktorom triumfovali futbalisti OŠK Šúrovce po penaltovom rozstrele, keď sa stretnutie v riadnom hracom čase skončilo nerozhodne. Hráči Šúroviec sa už v 3 minúte ujali vedenia, keď v PÚ Červeníka zahral loptu brániaci hráč Martin Gatci rukou a rozhodca bez váhania nariadil PK v prospech Šúroviec, ktorý premenil Marek Sabo. Hráči Červeníka dokázali v priebehu siedmich minút vyrovnať gólom Gábriša, Šúrovce ešte do polčasu strhli vedenie na svoju stranu gólom v 40´ Ďurišom. V druhom polčase sa hráči Červeníka vehementne snažili aspoň o vyrovnanie, čo sa im aj v závere stretnutia podarilo opäť Gábrišom, čo doviedlo stretnutie prvýkrát v šesťročnej histórii do penaltového rozstrelu, po ktorom boli hráči Šúroviec šťastnejší v pomere 3:2.

Po záverečnom penaltovom rozstrele, ktorý v dnešnom stretnutí rozhodol o víťazovi, došlo k slávnostnému oceňovaniu, keď najskôr podpredseda ObFZ p. Vladimír Púčik odovzdal pamätné plakety rozhodcom finálového stretnutia, po ktorých p. Vladimír Poór (majiteľ City Arény) odovzdal najlepšiemu hráčovi stretnutia Dominikovi Pekarovičovi pamätnú plaketu a dve vstupenky na priateľský zápas Slovensko – Wales, ktorý sa odohrá v nedeľu 9.6.2024 o 20:45 hod. na štadióne Antona Malatinského v Trnave. Taktiež jednému vyžrebovanému výhercovi budú odovzdané dve vstupenky na tento priateľský futbalový zápas Slovensko – Wales, ktorý sa zapojil na facebookovej stránke ObFZ Trnava počas finálového stretnutia do hlasovania o najlepšieho hráča tohto stretnutia. Na záver zo slávnostného oceňovania si z rúk predsedu ObFZ Trnava p. Vladimíra Hracha a zástupcu generálneho sponzora BESTRENT prenájom mechanizácie p. Jána Hrčku prevzali najskôr porazení finalisti – hráči Slovana Červeník pamätné medaily a poukaz v hodnote 500 € na nákup športového výstroja v spoločnosti MEVA, s. r. o. a nakoniec slávnostného ceremoniálu Víťaz BESTRENT CUPUza súťažný ročník 2023/2024 OŠK Šúrovce, ktorí si prevzali pamätné medaily a poukaz v hodnote 1000 € na nákup športového výstroja v spoločnosti MEVA, s. r. o., pohár pre víťaza BESTRENT CUP súťažný ročník 2023/2024, putovný pohár a právo podať si prihlášku do Slovnaft Cup v sezóne 2024/2025.

Stretnutie zo Skyboxov sledovali, ako je už tradične zvykom bývalý majiteľ Spartaka Trnava p. Vladimír Poór, spolumajiteľ City Aréna p. Ing. Pavol Adamec, bývalý a súčasný prezident Spartaka Trnava p. Michal Pethö, p. Peter Macho ako aj predseda Bratislavského futbalového zväzu, člen Výkonného výboru SFZ p. Juraj Jánošík.

Slovan Červeník – OŠK Šúrovce 2:2 (1:2) na PK 2:3

Góly: 3. Sabo PK, 10. Gábriš, 40. Ďuriš, 87. Gábriš,
ŽK: Gatci, Blaško, Krigovský, Pekarovič, Kubička  – Sabo Mar. Bango, Bohunický,
Rozhodovali: Puschenreiter, Štrbo, Krivošík M, Fodor