Výber ObFZ Trnava kategória U11 opäť s tretím miestom

V sobotu 9. decembra sa v športovej hale v Topoľčanoch uskutočnil tretí zo série mládežníckych turnajov ZsFZ. Tentokrát na palubovku nastúpili „Prípravky“ kategória U11 z dvanástich oblastných futbalových zväzov v pôsobnosti západného Slovenska o Pohár predsedu ZsFZ. Náš výber ObFZ Trnava pod vedením mladej trénerskej dvojice Adam Križan, Kamil Kralič po výborných výkonoch v skupine v ňom obsadil ako po predchádzajúci turnaj žiakov U15 tretie miesto.

Výsledky:

Skupina:

Trnava – Považská Bystrica 3:0 (Strojný, Brestovanský, Valentín)

Trnava – Senica 2:0 (Brestovanský, Valentín)

Trnava – Dunajská Streda 5:1 (Brestovanský 2, Fulier 2, Strojný)

Trnava – Levice 6:2 (Fulier 2, Valentín 2, Strojný, Brestovanský)

Trnava – Prievidza 4:0 (Brestovanský 2, Koyš 2)

Semifinále:

Trnava – Nitra 0:3

O tretie miesto:

Trnava – Dunajská Streda 4:1 (Brestovanský 2, Burín, Fulier)

Na turnaji reprezentovali výber ObFZ hráči:

Jozef Matúš (Cífer), Adam Fulier, Jakub Strojný (Modranka), Jakub Boledovič, Boris Brestovanský (Horná Krupá), Sebastian Burín (Smolenice), Tomáš Valentín (Voderady), Filip Koyš (Vrbové), Jakub Gajarský (Veľké Kostoľany).

Hodnotenie trénera výberu ObFZ Trnava Adama Križana:

      Na turnaj sme šli po viacerých tréningových zrazoch, na ktorých sme skúšali viacerých hráčov. Proces výberu hráčov bol veľmi náročný a zároveň sťažený, keďže viaceré kluby nepochopiteľne odmietli poslať svojich hráčov reprezentovať náš zväz. Aj napriek tomu sa nám podarilo vyskladať tím s veľmi vysokou kvalitou na každej pozícii, a preto sme na turnaj šli v cieľom hrať kvalitný futbal a bojovať o najvyššie priečky.

      Pár dní pred začiatkom turnaja, respektíve ráno pred turnajom nám vypadli Róbert Klanica a Jakub Bokor, ktorí mali v tíme dôležité uplatnenie hlavne kvôli ich výbornej fyzickej sile a silnej kvalite na lopte. Akoby toho nebolo málo, tak počas druhého zápasu v skupine si podvrtol členok výborne hrajúci Sebo Burín. Aj napriek tomu sme skupinou prešli suverénnym spôsobom bez straty bodu s dominantným skóre 20:3, keď sme postupne porazili Považskú Bystricu, Senicu, Dunajskú Stredu, Levice a Prievidzu.

      Semifinále s Nitrou bolo pre mnohých (a tiež pre nás) predčasným finále, keď narazili na seba dva najlepšie tímy na turnaji. Nitra síce svoju skupinu nevyhrala, ale v každom zápase jasne dominovala a hrala výborný futbal s veľmi dobre namiešanými štvorkami, kde každá štvorka Nitry mala obrovskú kvalitu.

      Štart do zápasu sme nemali vôbec dobrý. Nitra na nás vyvinula obrovský tlak a prakticky nás desať minút nepustila za polovicu. Podržal nás výborne chytajúci Dodo Matúš, keď vychytal viacero tutoviek Nitry. Na začiatku druhej polovice zápasu sa hra mierne vyrovnala. Vypracovali sme si tiež niekoľko dobrých šancí, avšak gól sme z nich nedali. Platilo staré známe pravidlo nedáš-dostaneš, keď sme po našej šanci nezachytili pohyb súpera a inkasovali sme. Následne sa dlho skóre nemenilo, a preto sme sa tri minúty pred koncom rozhodli hrať hru bez brankára. Bol to hop alebo trop – hra bez brankára nám nevyšla a v posledných minútach sme dostali ešte dva góly. Nitra po výbornom výkone zaslúžene postúpila do finále a my sme sa museli uspokojiť so zápasom o tretie miesto.

       V zápase o tretie miesto sme porazili Dunajskú Stredu 4:1. Zápas to nebol vôbec ľahký, keď sme zahodili veľké množstvo gólových šancí. Našťastie sme zápas zvládli a brali bronz. Teší ma, že počas celého turnaja sme hrali výborný futbal. Gólovo nás ťahal najmä Boris Brestovanský, ktorý sa stal s 9 gólmi najlepším strelcom turnaja. Zároveň veľký klobúk dole pred každým jedným hráčom, keďže skrz viaceré absencie si museli siahnuť až na dno svojich síl, hlavne vo vyraďovacej časti turnaja.