Výber ObFZ Trnava žiakov U15 na halovom turnaji o Pohár predsedu ZsFZ skončil na treťom mieste.

V nedeľu 3.12.2023 sa uskutočnil v mestskej športovej hale v Nitre v poradí druhý halový turnaj mládežníckych výberov. Tento víkend sa na palubovke predstavili žiaci v kategórii U15.
Náš výber na tomto turnaji obsadil 3. miesto, keď neprehral počas celého turnaja v riadnom hracom čase ani raz a skupinu vyhral absolútne dominantným spôsobom so 7 bodovým náskokom pred Senicou, bez straty bodu a s impozantným skóre 22:6.

Výsledky:
• Trnava 4:1 Považská Bystrica (Brestovanský 2, Kovačič 2)
• Trnava 6:1 Senica (Brestovanský 4, Kovačič, Haberl)
• Trnava 4:1 Dunajská Streda (L. Maslík 2, Brestovanský, Kovačič)
• Trnava 5:3 Levice (Brestovanský 2, Kovačič, L. Maslík, Mousa)
• Trnava 3:0 Prievidza (Antala, Brestovanský, Rapant)
• Semifinále
o Trnava 3:3 Nitra, 4:5 na PK. (Kovačič, Brestovanský, Haberl)
• O tretie miesto
o Trnava 3:1 Trenčín (L. Maslík 2, Brestovanský)
Celkové skóre na turnaji 28:10.

Výber ObFZ Trnava reprezentovali hráči:
• Lukáš Maslík, Matej Maslík (OŠK Križovany), Filip Brestovanský, Lukáš Rapant (SFC Kopánka), Dominik Vrábel, Marco Kress, Omar Mousa (FO ŠK Modranka), Lukáš Kovačič, Andrej Gažovič ( Družstevník Zvončín), Sebastian Herceg, Timotej Haberl, Vlastimil Uhlík (OŠK Smolenice), Samuel Antala (TJ Iskra – Horné Orešany).

Hodnotenie vystúpenia výberu U15 trénerom p. Adamom Križanom

      Na turnaj sme šli po kvalitnej príprave s cieľom hrať výborný futbal o najvyššie priečky. Vedeli sme, že nás v skupine čakajú dobre pripravení súperi, preto sme chceli do turnaja vstúpiť víťazne a ísť postupne krok po kroku. V prvom zápase sme to hneď zo začiatku poriadne roztočili, keď sme už v tretej minúte vyhrávali s Považskou Bystricou 4:0. V druhom zápase sme nedali žiadnu šancu Senici, následne sme postupne porazili Dunajskú Stredu, Levice a Prievidzu. Skupinu sme vyhrali absolútne dominantným spôsobom so 7 bodovým náskokom pred Senicou, bez straty bodu a s impozantným skóre 22:6.
      Následne sme narazili v semifinále na domácu Nitru a vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Do zápasu sme nevstúpili dobre. Mali sme slabý pohyb, slabé súboje a pár minút nám trvalo, kým sme zistili, že už sa hrá. Následne sme sa prebrali, začali hrať našu hru a celý zápas sme vyhrávali o gól, resp. o dva. Žiaľ, koniec zápasu sme takticky nezvládli. Za stavu 3:2 a 5 sekúnd do konca zápasu náš hráč po strate lopty fauloval súpera mimo pokutové územie, avšak domáci rozhodcovia okamžite nariadili pokutový kop, ktorý následne aj premenili a vyrovnali tak na 3:3. Kalich horkosti sme si vypili až do dna, keď sme v penaltovom rozstrele prehrali 4:5. Je naozaj veľmi smutné, že sa takéto veci dejú na turnaji s takouto vysokou úrovňou. Tento turnaj má byť pre hráčov odmenou a nie trestom. Každopádne pri tak obrovskej kvalite našich chlapcov sme tento zápas mali rozhodnúť dávno pred koncom a nespoliehať sa na výhru o gól. Zápas o tretie miesto s Trenčínom sme vyhrali 3:1. Počas celého zápasu bola z chlapcov cítiť frustrácia a absencia radosti z futbalu, ktorá ich zdobila počas celého turnaja.
      Najviac ma teší, že sme predviedli najkrajší a najlepší futbal zo všetkých tímov. Neprehrali sme počas celého turnaja ani raz, vstrelili sme najviac gólov a dostali najmenej. Za prístup chlapcov a výbornú reprezentáciu ObFZ Trnava im patrí moje uznanie. Kapitán mužstva Filip Brestovanský sa stal najlepším strelcom turnaja s 12 gólmi a bol suverénne aj najkvalitnejším hráčom na turnaji. Celý tím od brankárov po hráčov bol výborne vyskladaný a s obrovskou kvalitou. Zároveň za najväčší úspech považujem to, že chalani vytvorili jednu úžasnú partiu, perfektné prostredie, kde bojovali jeden za druhého a vytvorili si nové kamarátstva, ktoré verím, že im zostanú veľmi dlho.