Žiakov Pečeňád nezastavilo sklamanie z minulej sezóny

Žiaci Pečeňád zažili počas minulej sezóny naraz úspech aj sklamanie, pretože napriek tomu, že zaznamenali výbornú sezónu plnú dobrých výkonov, na druhej strane prehrali rozhodujúci zápas s Drahovcami, od ktorého závisel ich postup. Trénerom žiackeho družstva aj naďalej zostáva mladý hráč ŠK 2011 Martin Zubčák, ktorý nám porozprával o pocitoch z minulej sezóny, ale aj ako sa im darí v tej aktuálnej.

Práve v poslednom kole sezóny sa malo rozhodnúť o víťazovi súťaže, ktorý postúpi do IV. ligy, pretože Pečeňady aj Drahovce mali rovnaký počet bodov. V zápase išlo o veľa a nevyhol sa aj vyhroteným emóciám, ako na strane domácich, tak aj na strane hostí: „Bol to zápas, ktorý mal vyššiu úroveň ako len žiacku. Keďže chalani vedeli o čo sa hrá, dali do toho všetko a zápas mal výbornú kvalitu,“ spomína Zubčák. Na zápase mali Pečeňady početné divácke zastúpenie nielen z radov rodičov: „Chalani priniesli vlajky, rapkáče a skutočne sa prišlo pozrieť veľa ľudí, za čo im patrí veľká vďaka.“Následne po prehre prišlo aj pochopiteľné rozčarovanie: „Pre chalanov to bolo určite sklamaním, pretože prvé miesto vnímali ako neuveriteľný úspech, a pre tak mladých chalanov to znamená veľa.“ Napriek tomu aj druhé miesto je krásnym úspechom, ktorý v Pečeňadoch patrične oslávili. S tým však súvisí otázka, či po takomto sklamaní nie je ťažké hráčov opäť motivovať k výkonom: „Nemyslím si, že by stratili motiváciu. Sám som nečakal také dobré výsledky ako chlapci odvádzajú. Súvisí to najmä s tým, že pred sezónou sme nevedeli, či vôbec žiacke družstvo zložíme. Odišli nám viacerí hráči do dorastu Veľkých Kostolian, nakoľko v Pečeňadoch dorast nemáme, a brankár od novej sezóny chytáva vo Veselom. Podarilo sa mi zohnať ďalších hráčov z Malženíc, čo ma veľmi teší,“ opisuje situáciu Zubčák.Žiaci si z doterajších výsledkov pripísali na konto 5 víťazstiev a jednu remízu s Leopoldovom. Aktuálne obsadili druhé miesto v tabuľke. Aj keď Martin Zubčák disponuje len malým počtom hráčov, na hracej ploche odvádzajú kvalitné výkony: „Chlapcov mám v družstve len trinásť a napríklad na zápase v Banke sme boli jedenásti, pretože niektorí hráči ochoreli. Tá zostava sa lepí od zápasu k zápasu, ale naproti tomu, hra je vynikajúca, výsledky tiež, takže ja môžem byť len spokojný,“ hodnotí Zubčák.  Aj keď vynikajúce výsledky by mohli napovedať, že sa budú v Pečeňadoch snažiť nadviazať na úspech z minulej sezóny, nie je to tak: „Samozrejme, ak by sa nám to podarilo, potešíme sa, ale nebudeme na nič tlačiť, ideme pomaličky od zápasu k zápasu.“

A prečo sa Martin Zubčák rozhodol aj naďalej zostať pri trénovaní? „Povedal som, že budem pokračovať s chlapcami, pokiaľ budú mať záujem hrávať. Družstvo sme zložili, takže som nevidel žiadny dôvod prestať trénovať, navyše ma to veľmi baví.“ Zubčák okrem trénovania aj hráva v Pečeňadoch za A-mužstvo. Ak sa niekomu zdá, že by ho to mohlo časovo vyťažiť, tak je na veľkom omyle, pretože zvláda hravo všetky svoje povinnosti: „Nie som nijak obmedzovaný, mám v tom systém tak, aby som všetko stíhal, či už tréningy so žiakmi alebo s mužmi. Niekedy sa stáva, že poprosím jedného z rodičov, aby ma vystriedal pár minút pred koncom zápasu, pretože odchádzam na zápas mužov, ale inak v tom nevidím problém.“ Žiacke družstvo si v najbližšom kole pôjde zmerať sily do Piešťan.Mužom Pečeňád sa nevydaril vstup do sezóny práve podľa predstáv, avšak postupne sa výkony ustálili a momentálne sa nachádzajú v tabuľke na druhom mieste s rovnakým počtom bodov ako Moravany nad Váhom. „Nevyšiel nám úvod, keďže hneď prvý zápas v Maduniciach sme prehrali 0:2, takže to nám trošku ušlo. Nakoľko sme pomýšľali nad postupom, nebol to práve najlepší začiatok. Výkony sú zatiaľ striedavé, raz odohráme veľmi dobrý zápas, raz príde zápas, v ktorom nám nič nevychádza, alebo prehráme v posledných minútach. Ale myslím si, že ak nebudeme tak premýšľať  nad postupom a pôjdeme skôr voľnejším štýlom od zápasu k zápasu, tak prídu aj vyrovnanejšie výkony a budeme naháňať Piešťany v tabuľke do posledného zápasu.“ V poslednom kole rozstrieľali Pečeňady Ratnovce 9:1 a najbližší víkend ich čakajú Bojničky.