Ako to vyzerá na špici VI. ligy MEVA SPORT?

Zimná príprava a aj prestupové obdobie je v plnom prúde a preto sme sa pozreli ako to vyzerá v mužstvách zo špice najvyššej oblastnej súťaže, kde bude počas jari boj o popredné miesta ešte zaujímavý.

Viacej odchodov ako príchodov

Horná Krupá, ktorá zimuje na prvom mieste mala v pláne cez zimnú prestávku rozšíriť svoj káder, zatiaľ je to však skôr naopak. Z mužstva ohlásili odchod Kristián Šige a Jaroslav Daniš. Krupá lovila posily v nižších súťažiach, avšak zatiaľ sa im podarilo získať iba Patrika Braniša z Dolného Lopašova. Tréner Pavol Pavlús sa plánuje po posilách ešte poobzerať, pretože by sa chcel vyhnúť situácii z minulej sezóny, kedy v posledných kolách bojovali s okliešteným kádrom. Navyše momentálne nie je so šírkou kádra príliš spokojný. Okrem toho majú v mužstve aj dlhodobé zranenia Michala Jakába a Richarda Gašparíka. Počas minulého víkendu absolovoala H. Krupá prípravný zápas s Pečeňadmi, ktoré zdolala 5:1, tento víkendvich čaká prípravné stretnutie s Modrankou, konkrétne v nedeľu 11. februára o 18:10 na Lokomotíve.

Boj o prvú priečku

Druhý Zvončín zimuje len o skóre za Hornou Krupou a v mužstve sa príchody niektorých hráčov ešte riešia. Do kádra však pribudol Tomáš Mrva zo Špačiniec a Erik Fridrich zo Suchej nad Parnou. Vrátiť by sa mal aj Marek Krajčovič po zranení. Naopak, z kádra odišli Bohumil Vandák do Dolných Orešian a Patrik Dolinaj do Veľkých Kostolian. Zvončín má pochopiteľne ambície zabojovať o prvé miesto, avšak ak by to nevyšlo, chceli by sa podľa slov trénera Martina Jankoviča umiestniť na popredných miestach. V rámci prípravy absolvovali zápasy s Hornými Salibami, ktorý prehrali 3:1 a s dorastencami Lokomotívy taktiež s prehrou 5:4. Túto sobotu sa stretnú na umelej tráve v Galante s Hornými Orešanmi, týždeň na to odohrajú prípravný zápas zase s Dolnými Orešanmi.

Šum okolo Špačiniec

Tretie Špačince sa netaja postupovými ambíciami, za ktorými si zatiaľ úspešne idú. Tie dokázali aj na zimnom halovom turnaji O pohár predsedu ObFZ Trnava, ktorý v januári obhájili. Cez zimnú prestávku prilákali do mužstva Petra Jakubička z Jaslovských Bohuníc a Pavla Bohunického z Dolnej Krupej. Z mužstva odišiel už spomínaný Tomáš Mrva do Zvončína a aj Jozef Izakovič do Voderád. K iným menám sa zatiaľ tréner Peter Mrva nechce vyjadrovať, pokiaľ nie sú isté. Napriek tomu sa však vo futbalovej oblasti začali šíriť šumy týkajúce sa odchodov viacerých hráčov. Podľa všetkého má Tomáš Sedlák namierené do Váhoviec, Peter Hornák je na skúške vo Zvončíne a Filip Zemko by sa chcel vrátiť do Trebatíc. Aká je skutočná situácia v mužstve sa vykryštalizuje v najbližších týždňoch. V Špačinciach sa príprava naplno rozbehla a v sobotu ich čaká v Seredi prípravné stretnutie so Šalgočkou.

Výrazné obmeny sa nekonajú

Štvrté Voderady si podľa slov trénera Štefana Zelenského vystačia s tým, čo majú. Do kádra pribudla jediná posila v podobe Jozefa Izakoviča zo Špačiniec, inak zostáva mužstvo nezmenené. Voderady sú momentálne na sústredení v Podhradí v okrese Prievidza, kde sa venujú trénovaniu, ale aj utužovaniu vzťahov. „Je tu veľký zámoček, máme tu ubytovanie, wellness, posilňovňu, chodíme si zabehať a navyše je tu kopec zábavy, pretože máme v mužstve perfektnú partiu,“ rozpráva tréner. Po sústredení na mužstvo čakajú prípravné zápasy, prvý majú naplánovaný na budúci víkend s Pavlicami, pokračovať budú so Slovenskou Novou Vsou a ďalšie prípravné zápasy sú vo fáze dohadov. Rovnako majú v kádri aj dlhodobejšie zranenia, a to Petra Cíferského, ktorý na jeseň absolvoval operáciu a Borisa Živického, ktorý nastúpil za mužstvo už na turnaji O pohár predsedu ObFZ Trnava, ale zrejme tento návrat unáhlil. Voderady do jarnej časti nemajú prehnané ciele, chceli by sa umiestniť do 5. miesta. Pre trénera Zelenského je dôležité, aby sa hráčom v mužstve dobre hralo a aby boli dobrou partiou, to je jeho kľúčom k úspechu.