Cez zimnú prestávku nastali zmeny aj na špici VII. ligy SWAN

Zimná prestávka bude onedlho končiť a my sa pomaly pozeráme na zmeny v mužstvách. Tentokrát sme nazreli do kabín mužstiev z čela VII. ligy SWAN.

Dve posily z Dolnej Krupej

Modranka sa už v úvodných kolách VII. ligy SWAN zapísala ako favorit a počas celej jesennej časti dosahovala „klasicky“ dobré výsledky, vďaka ktorým sa prepracovali až na prvú priečku. V poslednom kole zosadili z čela tabuľky Pavlice, ktoré prekvapujúco zaváhali s Hrnčiarovcami nad Parnou a po remíze 2:2 stratili dva body, ktoré ich delia od prvého miesta. Modranka je známa tým, že pracuje najmä s domácimi odchovancami a aj napriek tomu, že výrazné posilnenie neplánovali, do kádra zavítali dve posily z Dolnej Krupej. Ide o hráčov Marcela Štrbu a Richarda Sekeru, pre ktorých však pôsobenie v Modranke nebude premiérové. Mužstvo absolvovalo cez zimnú prestávku už viacero prípravných zápasov, s Hornou Krupou prehrali 6:3, Horné Orešany zdolali 4:1 a cez týždeň absolvovali zápas so Zelenčom. Na víkend majú naplánované stretnutie s Majcichovom, a to v nedeľu 25. februára o 13:30 na umelej tráve v Seredi.

Vzhľadom k umiestneniu by sa dalo predpokladať, že v Modranke majú tie najvyššie ciele, avšak ako už tréner Jaroslav Mačák viackrát spomenul, nie je to ich prioritou. „Keď sa bude dariť, budeme radi, ak nie, tragédiu z toho robiť nebudeme. Nechceme na nič tlačiť.“ V prípravnom zápase so Zelenčom za mužstvo nastúpili piati dorastenci, a to je práve cesta, ktorou v Modranke chcú ísť: „Cieľom je postupne zapracovávať do kádra dorastencov, aby v budúcnosti mal vôbec kto v obci hrávať futbal. Nemôžeme hrávať 40-roční chlapi donekonečna futbal,“ dodáva Mačák.

Postupové ambície

Pavlice už pred sezónou deklarovali svoje postupové ambície, ktorými sa netaja ani teraz. Nový tréner Martin Cintula so sebou priniesol do mužstva aj nový impulz a zrejme sa vyplatilo. Pavlice sa počas jesene držali na čele tabuľky a až na remízu s Hrnčiarovcami nad Parnou a prehrou s Modrankou, ktorá je zároveň ich najväčším konkurentom v súťaži, svojich súperov zdolávali. Do mužstva počas zimnej prestávky pribudla len jedna posila, ale o to výraznejšia. Ide o Martina Štillu z klubu FK Lamač, ktorého Pavlice predstavili už na zimnom halovom turnaji O pohár predsedu ObFZ Trnava. V príprave sa Pavlice stretli s Voderadmi, ktoré zdolali 5:3, s Cíferom vyhrali 7:5 a ani súper z Igramu na nich nestačil 7:3. Jedinú prehru v príprave zatiaľ zaznamenali so Sencom 4:2. Mužstvo je momentálne na sústredení v Trenčianskych Tepliciach, kde ich čaká prípravný zápas s TJ Spartak Kvašov a generálku odohrajú s rakúskym mužstvo SV Haringsee.

Skončiť do tretieho miesta

Biely Kostol opustil Michal Hrašna, ktorý bude od jari hrávať za klub TJ Družstevník Malá Mača, inak z mužstva neodišiel nikto. Do kádra sa vrátili hráči, ktorí dlhodobo nehrávali kvôli pracovným povinnostiam. Reč je o Rudolfovi Podstrelenom a Marekovi Dobrovodskom. Okrem toho získali posilu z Pečeňád v podobe Viliama Danišku. Tretí Biely Kostol si počas jesene okrem dvoch remíz pripísal do tabuľky aj dve prehry, a to práve s tabuľkovo vyššími súpermi. Tréner Peter Sládeček nechce hovoriť o postupových ambíciách, faktom je, že na prvú Modranku strácajú sedem bodov, cieľom však je skončiť do tretieho miesta. Biely Kostol odohral tri prípravné zápasy, v ktorých vyhral nad Siladicami a Križovanmi nad Dudváhom (6:3), Zvončínu podľahli 6:3. Štvrtý zápas majú na programe cez víkend s Dechticami, v nedeľu 25. februára o 17:30 v Seredi.

Bez zmien

Bučanom sa jesenná časť vydarila a zimujú na štvrtom mieste. Z kádra nikto neodišiel a ani nikto nepribudol. V dobrom tempe chcú pokračovať aj na jar, prioritou však je, aby mali hráči radosť z hry a neboli viazaní na výsledky. Ako dodáva predseda klubu Marcel Hutta, práve to bolo v jesennej časti „kameňom úrazu“ v niektorých stretnutiach. „Niekedy nám výsledky ušli, pretože sme chceli podať čo najlepší výkon a hrať veľmi útočný futbal, v ktorom sme podcenili obranu.“  V Bučanoch vsadili na kvalitnú prípravu, počas ktorej odohrali štyri prípravné zápasy. S Cíferom prehrali 5:1, s Červeníkom remizovali 5:5, Dolnú Krupú porazili 5:1 a v poslednom zápase so Zelenčom prehrali 3:2. Cez víkend mali naplánovaný zápas so Zavarom na umelej tráve v Piešťanoch, ale nakoniec odohrajú stretnutie s Trstínom, 25. februára o 16:00 v Brezovej.