Dubovany vo finále hnala veľká motivácia. Zavar porazili dvojgólovým rozdielom

Na Štadióne Antona Malatinského sa odohralo dlho očakávané finále pohárovej súťaže Bestrent Cup, medzi OŠK Zavarom a OŠK Dubovanmi. Zápas sa odohral za peknej diváckej kulisy 750 divákov.

OŠK Zavar – OŠK Dubovany 1:3 (0:2)

Mužstvám nechýbala motivácia, čo bolo vidieť od prvej minúty zápasu. Skóre mohol v 4. minúte zápasu otvárať Zavar, kedy sa zblokovaná strela dostala k Beňovi, ktorý však pred brankárom zaváhal a loptu zle trafil. Ako sa dalo očakávať Zavar mal loptu viac pod kontrolou, snažil sa kombinovať, ale do výraznejších šancí sa v prvom polčase nedostával.

Naopak Dubovany sa zamerali na defenzívu, z ktorej sa snažili vyrážať do rýchlych protiútokov. Práve Dubovany sa v 14. minúte dostali k slovu, keď dlhú loptu do ľavej strany dostal Svítek, ktorý ju potiahol až do 16-tky a prudkou krížnou strelou trafil vzdialenejšiu žrď, od ktorej sa lopta odrazila priamo do zavarskej siete – 0:1. V 24. minúte mohli Dubovany zvýšiť, no strelu po individuálnej akcii vyrazil nohou Púchly. Krátko pred odchodom do kabín sa Zavar dopustil faulu, ktorý rozhodca potrestal pokutovým kopom a ten s prehľadom premenil Svítek na 0:2.

Druhý polčas sa opakoval podobný scenár, v ktorom chcel Zavar ešte niečo urobiť s výsledkom, no pohorel v koncovke. Dvakrát spálil šancu Sudin, kde ho pri oboch vychytal Tonkovič, Dubovany zas pohrozili priamym kopom Svíteka a taktiež Lesajovou strelou nad bránu.

Zavar sa pokúšal aj naďalej o kontaktný gól, no neúspešne. Po centri Tandlmayera z ľavej strany mohol skórovať Hrašna, po priamom kope zas preletela Kardošova hlavička ponad bránu a aj strela Ďuriša z vnútra 16-tky tesne minula brvno. Dubovany sa snažili využívať väčší priestor v zavarskej obrane, čo sa im podarilo zúžitkovať v 72. minúte, kedy Vrbíkova stečovaná strela z vnútra 16-tky skončila za Púchleho chrbtom – 0:3. Krátko na to prišla Ďurišova strela, ktorá však minula dubovanskú bránu a aj Hrašnov pokus  z uhla vyrazil Tonkovič.

Znižujúceho gólu sa Zavar dočkal až v 81. minúte, kedy loptu do päťky vrátil Chlebík, kde sa Beňo presadil hlavou na 1:3. V záverečných minútach ešte Sudinova centrovaná lopta skončila na brvne a konečné skóre 1:3 sa už nemenilo.

Góly: 81. Beňo – 13. a 43. (11m) E. Svítek, 72. Vrbík

R: Ctibor Kalčik, M. Borovský, A. Vyskoč

ŽK: 79. Adam Holán, 43. Martin Krajčovič, 46. Michal Kardoš, 61. Ľuboš Kusý, 69. Martin Masarik, 22. Lukáš Masaryk, 37. Tomáš Svítek, 48. Martin Kollár, 77. Matej Chlebík, 72. Ľubomír Vrbík

ZAVAR: Púchly – Vignjević (75. Juriš), Krajčovič (70. Chlebík), Kardoš, Hrašna, Tandlmayer, Sudin (85. Potisk), Ďuriš, M. Psota, M. Psota, Beňo (83. Burčiar)

DUBOVANY: Tonkovič – Holán, Lesaj, Kusý, Strečanský (84. Jamrich), Masarik, Masaryk (77. Bernát), Dovičič (33. Vrbík), T. Svítek (46. Kollár), E. Svítek, Krajčo

Hlasy trénerov:

Lukáš Vido, OŠK Zavar: Prvý polčas sme boli prakticky bez pohybu a nasadenia, súper dal do toho viacej srdca, ale nemyslím si, že vyhralo mužstvo, ktoré si to viac zaslúžilo, no gratulujem Dubovanom, že to zvládli. My sme boli prakticky bez útoku, rovnako nám vypadli kraje, v strede sme súpera takmer vôbec nedostupovali, nechávali sme mu veľa priestoru a robili sme veľké chyby aj smerom dozadu.

Neviem, či na hráčov vplývalo prostredie, alebo tak veľká divácka kulisa, pred akou viac-menej ešte nemali možnosť hrať. Je možné, že aj z toho mali rešpekt, ťažko však povedať, sám si to neviem vysvetliť. Teraz však musíme hodiť pohár za hlavu, v stredu nás čaká dôležitý zápas v Krakovanoch.

Miloš Holán, OŠK Dubovany: Bol to veľmi ťažký zápas, ale myslím si, že sme boli vo väčšej výhode, oproti súperovi, pretože sa nedokázal proti nám tak motivovať, aj vzhľadom k tomu, že sme z nižšej súťaže, ako sme sa dokázali my zmobilizovať a motivovať voči nemu. Chalani podali veľmi dobrý výkon, nechali na ihrisku srdce, ale myslím si, že takýchto ťažkých zápasov sme odohrali už viacero. V našej pohárovej ceste sme porazili Siladice, prešli sme cez Drahovce, a to sú mužstvá zo 6. ligy, takže, áno, bol to dnes výnimočný výkon aj vzhľadom na prostredie, kde sa finále odohralo, ale ja dúfam, že takýchto dobrých výkonov ukážeme ešte viacej.

Jednoznačne chalanov strhlo aj to, že sa zápas odohral na Štadióne Antona Malatinského, tešili sa na to už v predchádzajúcich pohárových zápasoch a chceli urobiť všetko preto, aby sme sa dostali až do finále. Všetky zápasy odohrali so srdcom a bojovne.

K zápasu povedal pár slov aj strelec dvoch gólov Erik Svítek, OŠK Dubovany: Je to niečo úžasné hrať na takomto štadióne. Hrali sme disciplinovane a splnili sme všetko, čo sme si pred zápasom povedali. Padli krásne góly, je to jednoducho neopísateľný pocit.
Zavar bol v tomto finále favoritom, no my sme nemali čo stratiť, ale len získať a vyšlo nám to. Klobúk dolu pred celým kolektívom, ktorý hral výborne. Brankár nás vo viacerých momentoch podržal a z víťazstva sa všetci tešíme.