Finále Bestrent Cup-u je pre Dubovany aj Zavar futbalovým sviatkom

Jeden z najočakávanejších zápasov jarnej časti trnavskej oblasti sa blíži. Už zajtra sa na Štadióne Antona Malatinského v Trnave rozhodne, kto sa stane víťazom prvého ročníka pohárovej súťaže Bestrent Cup. Bude to OŠK Zavar alebo OŠK Dubovany?

Aká bola cesta Dubovian do finále Bestrent Cup-u?

Mužstvo zo 7. ligy bude vo finále zástupcom piešťansko-hlohoveckej časti trnavskej oblasti. V prvom kole vycestovali Dubovany do Žlkoviec, kde si s jednoznačným výsledkom 0:7 pripísali prvé víťazstvo.

V druhom kole čakala na Dubovany výzva v podobe Drahoviec zo šiestej ligy, no aj tento zápas pre nich skončil s jednoznačným výsledkom 4:0. Dubovany viedli v zápase už od 2. minúty, kedy otvoril skóre Vrbík.

Tretím kolom Dubovany doslova preleteli, keď si so Šípkovým pripísali kontumačnú výhru 0:3. Ďalšie kolo však už pre finalistu nebolo také jednoduché a po vyrovnanom zápase so Siladicami musel o víťazovi rozhodnúť až penaltový rozstrel, ten však dopadol lepšie pre Dubovany.

Divoké semifinále odohrali Dubovany doma so Sokolovcami, v ktorom hral súper od 4. minúty zápasu len s desiatimi hráčmi. Napriek tomu však Dubovany museli pozbierať všetky sily, aby si v zápase vybojovali vstupenku do finále. Tak sa aj stalo a po výsledku 2:1 sa stali prvým finalistom, ktorý sa už zajtra predstaví na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Na pocity pred finálovým zápasom sme sa spýtali aj predsedu klubu OŠK Dubovany Eduarda Dovičica.

Ako vnímate, že ste sa dostali až do finále pohárovej súťaže Bestrent Cup?

Musím povedať, že sme mali aj trochu šťastia, pretože v jednom kole nás čakal zápas so Šípkovým, ktorý sme neodohrali a dosť vypätý bol aj zápas so Sokolovcami. Ako sme z kola na kolo postupovali, tak aj v chalanoch rástla motivácia dostať sa až do finále. Myslím si, že súvisela aj s tým, že finále sa hrá na Štadióne Antona Malatinského, pretože takú šancu nemá každý futbalista.

Pre náš malý klub ako sú Dubovany je to veľký úspech. Tím, ktorý tu momentálne máme a funguje spolu už niekoľko sezón po sebe, nás dostal až tak vysoko. Všetci hráči sú poväčšine Dubovanci a aj keď sú niektorí z Veľkých Kostolian, tak buď už dlhodobo bývajú v Dubovanoch, alebo dlhodobo hrajú za OŠK Dubovany.

Je to pre váš klub futbalový sviatok?

Určite áno, všetci fanúšikovia sa na tento zápas tešia. Prvé lístky sme kupovali v počte 120 kusov, a to boli ľudia, ktorí sa nahlásili, pretože náš pán starosta sa rozhodol, že on tieto lístky ako aj autobus zaplatí. Okrem toho viem, že sa chystá veľa ľudí a ja si aj robím srandu, že našu obec budú musieť strážiť z troch strán, pretože v čase zápasu v dedine nikto nebude.

Okrem toho viem o ľuďoch, ktorí sa vracajú domov z Rakúska, aby si mohli tento zápas pozrieť a povzbudiť našich hráčov.

Zavar je nepochybne ťažkým súperom, ako vidíte vaše šance?

Stať sa môže čokoľvek, a podľa toho ako naši hráči hrajú vieme, že proti silnejším súperom vedia zahrať lepšie. Keď si to aj porovnám, v príprave sme hrali napríklad s Leopoldovom, v pohárovom kole sme vyradili Drahovce, kde sme už v 20. minúte zápasu viedli rozdielom triedy. Naši hráči sú tiež veľmi šikovní futbalisti, možno nie sú tak technicky vyspelí ako Zavar, pretože v nižšej súťaži sa predsa hrá trošku inak, častejšie sa nakopávajú lopty a podobne. Chalani sa však vedia „vyhecovať“ k dobrým výkonom a myslím si, že Zavar môžeme potrápiť.

V poslednom období ste mali viacero zranených hráčov, ako to s nimi vyzerá?

Ondrej Strečnanský bol zranený, ale v poslednom zápase s Pečeňadmi už hral. Rovnako aj Ľuboša Kusého trápili triesla, ale tiež už mužstvu pomáha na hracej ploche. Boris Dovičič mal problém zo zadným stehenným svalom, ale už druhý týždeň majú chalani k dispozícii maséra, pretože v posledných týždňoch sme odohrali množstvo zápasov. Myslím si, že aj keď niektorí možno so sebazaprením, ale do zápasu určite nastúpia.

Aká bola cesta Zavara do finále Bestrent Cup-u?

Dlhoročný účastník najvyššej oblastnej súťaže, ktorý je zároveň aj ašpirantom na postup, bude vo finále zastupovať trnavskú časť. Zavar v prvom kole vycestoval do Šúroviec, s ktorými po víťazstve 2:6 postúpil hravo do ďalšieho kola.

V druhom kole pohárovej súťaže sa stretli so Sláviou Trnava, s ktorou si tiež poradili s výsledkom 1:5. Nasledovali Križovany (1:4), Smolenice (1:3) a na ceste do finále ich nezastavil ani Biely Kostol (0:3). Zavar sa vo finálovom zápase stretne so súperom z nižšej súťaže, no či sa mu podarí obhájiť úlohu favorita, je otázne.

Na pocity pred finálovým zápasom sme sa spýtali aj predsedu klubu OŠK Zavar Mariána Rakúsa.

Očakávali ste, že sa dostanete až do finále?

Mužstvo, ktoré v Zavare máme posledné tri roky sa za koučovania trénera Lukáša Vida dostalo na veľmi vysokú úroveň, aj preto sa finále dalo očakávať. Keď začínala táto súťaž, dúfal som, že sa dostaneme čo najďalej a chcel som, aby to bolo finále, pretože kvalita hráčov a celkovo mužstva je, myslím si, na vyššiu súťaž.

Bola motivácia aj v tom, že sa finále hrá na Štadióne Antona Malatinského?

Samozrejme, tréner Lukáš Vido pred každým zápasom hráčom pripomínal, až kam sa môžu dostať, že je to pre nich veľká výzva, pretože sa bude hrať na štadióne, kde hrá reprezentácia, Spartak a predstavili sa tu viaceré veľké mužstvá.  Určite to pre nich bola veľká motivácia.

Ako vnímate Dubovany ako finálového súpera?

Dubovany budú ťažký súper, pretože sú na druhom mieste v 7. lige a teraz vyhrali nad Pečeňadmi, ktoré sú lídrom tejto súťaže. Kvalita v tomto mužstve určite nechýba a nebude to ľahký zápas. Môj osobný názor je, že Dubovany budú hrať defenzívnejšie, pretože my máme dosť ofenzívne mužstvo.

Bude to pre váš klub futbalový sviatok?

Samozrejme, ľudia sa o finále zaujímajú od výhry nad Bielym Kostolom a zisťujú si všetky potrebné informácie. Aj keď neviem povedať v akom počte prídu, určite ich však bude veľa. Dúfam, že si to užijú.


Vstupenky bude možné zakúpiť si aj v deň zápasu od 16:30 hod. Vstup je cez Gate H a cena lístka bola stanovená vo výške 2€.