Dve otázky pre členov Výkonného výboru ObFZ Trnava

S blížiacou sa volebnou konferenciou sme sa spýtali pár otázok členov výkonného výboru, ktorí sa rozhodli  kandidovať aj  do ďalšieho funkčného obdobia. Každý z členov výkonného výboru zastáva aj funkciu mentora pre určitú oblasť. Podpredseda Ján Franek, ktorý je mentorom pre komisiu rozhodcov a Marek Vančo, ktorý je mentorom pre športovo-technickú komisiu sa pre kandidatúru nerozhodli.

Foto: Eleonóra Szombatová

Vladimír Púčik, mentor pre Ekonomické oddelenie ObFZ TT

Ako by ste zhodnotili štyri roky posledného funkčného obdobia? Čo so sebou priniesli a čo ste počas nich museli riešiť?

Myslím si, že či už počas obdobia za predchádzajúceho predsedu, alebo za toto prvé obdobie pána Hracha, sa s ekonomikou robí veľmi dobre. Je pravda, že kluby prispievajú, či už členskými poplatkami, poplatkami za rozhodcov, pokutami, alebo inými príspevkami, ale všetky tieto peniaze sa snažíme v ObFZ Trnava využiť tak, aby sme čo najlepšie zabezpečili servis pre kluby a samozrejme sa ich snažíme vrátiť hlavne do mládeže. Ekonomicky sme na tom dobre, možno trošku horšie ako inokedy, pretože sme zriadili nové sídlo ObFZ Trnava, a to nás aj niečo stálo, ale na to aby sme fungovali a klubom zabezpečovali servis na patričnej úrovni, peniaze sú.

Aké máte vízie do nadchádzajúceho obdobia?

Ja mám hlavne záujem pomôcť ObFZ Trnava a futbalu na dedinách. Ale o konkrétnych víziách je ťažko hovoriť, pretože oblastné futbalové zväzy museli prejsť tvrdo pod reguly a stanovy SFZ. Niekedy to je na škodu, pretože niektoré z nich sa nedajú preniesť na tieto malé oblastné zväzy. Tá vízia môže byť v tom, že futbal by sa mal hrať a bude záležať na jednotlivých funkcionároch klubov, ako budú snaživí, sebakritickí a realistickí. Či zvážia možnosť, aby sa kluby na dedinách spájali a vytvárala sa nejaká nová úroveň, alebo si to bude každý robiť po svojom, čoho výsledkom býva často odhlasovanie mužstiev zo súťaží. Tú víziu ukáže doba, ale tá moja je, že futbalové kluby na dedinách by sa mali minimálne v mládežníckych kategóriách spájať a potupne sa táto potreba bude posúvať až na úroveň dospelých. Nakoľko som starosta, táto vízia vychádza aj z toho, že vidím aká je ekonomika a hospodárenie v rámci obcí, ako dokážu fungovať v rámci mikroregiónu a podobných spolkov, takže takto podobne by mohli fungovať aj futbalové kluby.

 Peter Dubec, mentor pre Trénersko-metodickú komisiu a Komisiu mládeže a školského futbalu ObFZ TT

Ako by ste zhodnotili štyri roky posledného funkčného obdobia? Čo so sebou priniesli a čo ste počas nich museli riešiť?

Ja už v štruktúrach ObFZ pôsobím dlho a dá sa povedať, že sme začínali od plienok. Za tú dobu sa zišli úžasní ľudia, ktorí odviedli kopu roboty a spoločnými silami sme dokázali veľa vecí. Ja ako mentor pre mládež sa venujem vo zväze najmä tejto oblasti, aj teraz som bol na turnaji žiackych výberov v Dubnici nad Váhom. Počas štyroch období, ktoré som vo funkcii, som sa zúčastňoval takmer všetkých mládežníckych turnajov, či už sa chodilo po Slovensku, ale aj do zahraničia v rámci družobných turnajov. Dokonca som bol aj trénerom Výberu ObFZ Trnava. Ja sa snažím prispievať najmä takouto cestou a stojí ma to samozrejme kopec času aj úsilia. Aj keď som váhal nad opätovnou kandidatúrou, mňa práca s mládežou baví a preto chcem byť aj naďalej nápomocný.

Aké máte vízie do nadchádzajúceho obdobia?

Posledné štyri roky výkonný výbor fungoval dobre a chcel by som, aby to tak bolo aj naďalej. Samozrejme víziou je pokračovať v zabehnutých činnostiach. Každý z členov výkonného výboru má niečo na starosti, niekto pracuje okolo noriem, ďalší sa stará o ekonomické veci a podobne. Každý by si mal zhodnotiť svoje obdobie a v nadchádzajúcom funkčnom období do toho vložiť ešte viac úsilia.

Jozef Galbavý, mentor pre Disciplinárnu komisiu ObFZ TT

Ako by ste zhodnotili štyri roky posledného funkčného obdobia?

Ja si myslím, že vo výkonnom výbore sme boli celkom dobrá partia a na určitých veciach sme sa vedeli dohodnúť, takže to fungovalo pomerne dobre. Ja som so spoluprácou, ktorá prebiehala, spokojný.

Aké máte vízie do nadchádzajúceho obdobia?

Chcel by som pokračovať v načatej práci, chcel by som, aby sme napredovali a boli nápomocní klubom, pretože tie našu podporu a pomoc potrebujú.

Volebná konferencia Oblastného futbalového zväzu Trnava sa uskutoční v piatok 24. novembra o 16:00 v priestoroch Relax Aqua & Spa. Okrem spomínaných členov, sa o post vo výkonnom výbore uchádza ďalších päť mien: Marek Juhász, Michal Krajčovič, Emil Nosko, Ladislav Pocisk a Marek Vavro.