Predstavujeme účastníkov VI. ligy MEVA SPORT na sezónu 2018/2019

V najvyššej oblastnej súťaži sa v novej sezóne 2018/2019 predstaví 14 účastníkov. VI. ligu opustila štvorica postupujúcich Horná Krupá, Zvončín, Voderady a piate Špačince, keďže Zavar možnosť postupu nevyužil. Predošlú sezónu sprevádzali VI. ligu nepríjemnosti v podobe odhlásenia sa Veľkého Orvišťa ešte pred štartom súťažného ročníka a následne aj Koplotoviec pred začiatkom jarnej časti, ktoré sa zároveň stali aj zostupujúcimi mužstvami. Súťaž bude mať dvoch nováčikov zo VII. líg a to ambiciózne Pavlice (z trnavskej časti) a Piešťany (z piešťansko-hlohoveckej časti).

OŠK Dolná Krupá

Z kádra Dolnej Krupej odišiel Dušan Blaho, ktorého vo vyššej súťaži angažuje susedná Horná Krupá. Z hosťovania v Špačinciach sa vrátil Pavol Bohunický a možnosť v A-mužstve dostal aj hráč z dorastu Oliver Michálek. Ako hrajúci tréner bude aj naďalej pokračovať Miroslav Hrubý. „Po minuloročnej sezóne odišla zo súťaže kvalita smerom hore, a keďže bude mať VI. liga 14 účastníkov, bude podľa nás aj dosť vyrovnaná. Chceli by sme si vybojovať miesto v prvej polovici tabuľky, aby sme nemali starosti so záchranou,“ popísal ciele tímu tréner. Počas prípravy odohrala Dolná Krupá zápas s Hornými Orešanmi, ktorý prehrala, s Bielym Kostolom s výhrou 6:2, či divoký zápas s Modrankou 6:6. Okrem toho sa cez prestávku konal 5. ročník memoriálu Libora Jarábka, v ktorom sa domácemu tímu nedarilo a obsadili 4. miesto. Cez víkend sa Dolná Krupá stretne v pohárovej súťaži Bestrent Cup s Dolným Dubovým.

OFK Drahovce

Mužstvo Drahoviec povedie aj naďalej tréner František Šuran. Podľa jeho slov sa budú v novej sezóne snažiť nadviazať na pomerne vydarenú jarnú časť. Do kádra prišli Jozef Hargaš a Matej Rusnáčik z Maduníc, Jozef Minárik z Brunoviec, Andrej Duchaj a Martin Michálek zo Šterús. Návrat z Rakúska ohlásil aj Martin Horúcka. Počas jesennej časti by mal Drahovciam vypomôcť aj Marcel Onder, ktorý pôsobil v Boleráze. Na hosťovanie do Boroviec odišiel Miloš Potrok. Rovnako aj Drahovce by sa chceli pohybovať v pokojných vodách, no prioritou zostáva hrať pekný futbal pre divákov. V rámci prípravy sa streli so Šulekovom, ktoré ich porazilo 2:1 a so Sokolovcami – 2:2. Na domácej pôde privítali v rámci turnaja súperov z Piešťan, Dubovian a Veľkých Kostolian. Prípravu zakončia pohárovým stretnutím s Dolným Lopašovom.

FK Krakovany

Na trénerskom poste zostáva Tomáš Andrísek, ktorý by si po nevydarenej sezóne predstavoval pre mužstvo lepšie umiestnenie v tabuľke. S futbalom sa po sezóne rozlúčil Vojtech Kališ, ktorý ukončil aktívnu futbalovú kariéru a Šimon Šurin, ktorý si bude obliekať dres Trebatíc. Na hosťovanie z Trebatíc zas prišiel Martin Straka, a z hosťovania v Šípkovom sa vrátili aj Michal Jurda, Šimon Pažík a z Ostrova Ondrej Toplanský. Okrem toho k mužom pribudne aj brankár Denis Haršáni z dorastu.  „Nechceme sa trápiť otázkou, či sa zachránime, alebo nie. Chceme byť konsolidovaným futbalovým klubom, ktorý dobrými výkonmi poteší aj divákov. Filozofia klubu je stabilizácia mužstva s čo najviac domácimi hráčmi,“ prezradil Andrísek. V príprave prehrali Krakovany s Chtelnicou 4:3 a s Prašníkom 6:4. Cez víkend ich v pohárovej súťaži čaká Šípkové.

OFK Majcichov

Zásadnou zmenou prešiel trénerský post, na ktorom Pavla Šturdíka nahradil Tomáš Bartoš. Ten je zároveň aj hráčskou posilou, do klubu prišiel z rakúskeho SV Hausleiten. Okrem toho z mužstva odišiel Peter Hoblík do Bieleho Kostola a v úvode sezóny budú v mužstve postrádať dvojicu hráčov Dávid Miškovič a Erik Urc, ktorí sa zo zahraničia vrátia až v októbri. Do mužstva prišli Patrik Židek a Kristián Šige z Bolerázu, Ľubomír Táčovský z Križovian nad Dudváhom, Igor Haluzický z Modranky, Branislav Bukovec a Adam Áč z Lokomotívy Trnava. Posily uzatvára Sebastiána Škultéty z dorastu. Majcichov sa v minulom ročníku umiestnil na siedmom mieste, v tomto si trúfajú na prvú päťku.

TJ Slovan Červeník

V Červeníku sa neodohrali žiadne zásadné zmeny. Po tom ako sa rozpadlo mužstvo Koplotoviec, si našli cestu do Červeníka Marek Tajber a Martin Lakovič. Tí sa v novej sezóne predstavia v kádri Šulekova. Roman Krajčo sa vrátil späť do Koplotoviec. Do Červeníka sa z Veľkých Kostolian vracia odchovanec Ján Gábriš a výraznou posilou by mal byť aj ukrajinský brankár Artur Khimich, ktorý si v minulosti za Červeník už čo to odchytal. Mužstvo bude naďalej pokračovať pod taktovkou domáceho Andreja Adamkoviča. O cieľoch je podľa slov Emila Noska predčasné hovoriť, ale chceli by sa vidieť v prvej päťke. V rámci prípravy neodohral Červeník zatiaľ žiadne stretnutie, cez víkend ich v pohárovej súťaži preveria susedné Madunice.

PFK Piešťany

Piešťany sa hneď po oslavách víťazstva nechali počuť, že s postupom do vyššej súťaže musia aj výrazne posilniť. Zmeny však zatiaľ nastali minimálne a ako dodal aj Michal Krajčovič, predstavovali si, že ich bude viac. Z Vrbového prišiel Dávid Lipka, z Trebatíc Martin Zelenay, ktorý je však po operácii, takže na začiatku sezóny Piešťanom nepomôže. Okrem toho pribudli do kádra dvaja dorastenci Dávid Miškech a Denis Štefanka. V klube ešte doťahujú nejaké hosťovania, ktoré by chceli stihnúť do začiatku súťaže. Kádru nepomôže Cyril Stachura a späť do Radošiny odišiel Bohuš Varga. Zmenou prešiel realizačný tím, v ktorom doplní trénerskú dvojicu popri Martinovi Krajčovičovi aj Szilárd Petényi, ktorý doteraz v klube pôsobil pri kategórii žiakov. Piešťany počas prípravy odohrali turnaj v Drahovciach, v ktorom prehrali s Veľkými Kostoľanmi aj Dubovanmi, na turnaji v Siladiciach si poradili so Zvončínom, no na domáce Siladice nestačili. V Dolných Vesteniciach zas zvíťazili 2:1. Pre Piešťany bude VI. liga neznámou, aj preto idú do súťaže s rešpektom a až prvé kolá im naznačia viacej. Jednoduché to však nebudú mať, v úvode ich čakajú Zavar, či Pavlice, ktoré Krajčovič označil aj za ašpiranta na postup. So stredom tabuľky by však boli spokojní. Pred začiatkom sezóny ich dôkladne preveria v pohárovej súťaži Bestrent Cup Sokolovce.

MTK Leopoldov

Leopoldov nebol na prestupovom trhu úspešný a tak zaznamenali len jeden odchod, a to Matúša Loskota do Bolerázu. Posily zatiaľ nehlásia žiadne, no na muške majú ešte zopár mien. V úvodných kolách to nebude mať Leopoldov najjednoduchšie, pretože pocítia absenciu hneď viacerých zranených hráčov ako Ľuboša Švestku, Juraja Pobjeckého, či Lukáša Tvrdého. Už minulú sezónu mali v Leopoldove veľmi náročný nástup do súťaže, čomu sa budú chcieť v tejto sezóne vyhnúť. Mužstvo aj naďalej povedie Richard Slovák. Cez prípravu sa stretli s Dubovanmi, ktoré ich zdolali 6:1, či so Šulekovom, ktoré porazili 4:3. Cez víkend na nich v rámci pohárovej súťaže čakajú Koplotovce, ktorých káder je zatiaľ pre mnohých veľkou neznámou.

ŠK Slávia Zeleneč

V Zelenči sa predstavia bratia Michal Karol a Marek Karol, ktorí prišli z Rakúska. Do A-mužstva zapracovali aj troch dorastencov Romana Levčíka, Denisa Belka a Vladimíra Formanka. Do mužstva pribudol aj brat posledného menovaného, Patrik Formanko, ktorý prestúpil z Abrahámu. Zmena je aj na trénerskom poste, kedy Jána Belka, ktorý bude od novej sezóny sedávať na lavičke Križovian, vystriedal Martin Belko. Cele v mužstve sú jasné, a to je stred tabuľky. V rámci prípravy odohrali zápas s Dolnými Orešanmi, s ktorými vyhrali 9:0, rovnako zvíťazili aj v zápase s Hrnčiarovcami 2:1 a v Malej Mači prehrali 3:2. V súťaži Bestrent Cup na Zeleneč čakajú už spomínané Hrnčiarovce nad Parnou.

OŠK Zavar

V Zavare majú jediný cieľ, baviť sa futbalom a zavďačiť sa aj divákom. V kádri skončil brat trénera Lukáša Vida, Martin Vido, ktorý si od futbalu dáva dočasnú pauzu kvôli rodinným, ale aj pracovným povinnostiam. Inak v mužstve neskončil nikto, naopak, pribudol Marek Sudin, 43-gólový útočník zo Smoleníc, ale aj Matej Fridrich, ktorý je odchovancom Spartaka Trnava, no posledný rok pôsobil v doraste Lokomotívy. V rámci prípravy sa Zavar zúčastnil turnaja v Majcichove, kde skončili tretí. Okrem toho absolvovali zápas s dorastom Lokomotívy Trnava, s ktorými prehrali 8:4 a prípravu zakončili výhrami nad Špačincami (8:3) a Brestovanmi (5:0).

TJ Družstevník Dechtice

Dechtice prešli spomedzi všetkých účastníkov najvýraznejšími zmenami. Tou najväčšou je odchod Mareka Maška z trénerského postu, pretože od novej sezóny bude pôsobiť vo funkcii asistenta trénera v Jaslovských Bohuniciach. Ako hráč však zostáva aj naďalej v Dechticiach. Jeho motiváciou bolo rozhodnutie napredovať a rozvíjať svoje skúsenosti ako tréner, nie ako hráč. Vo funkcii ho nahradil Daniel Kolesík. Okrem toho však z klubu odišli Pavol Kalaš, Marek Komadel a Filip Cmero do Špačiniec, Veľké Kostoľany zas oslovili Romana Maška. „Očakávali sme tieto odchody, chalani nám ich avizovali, aj preto sme začali oslovovať našich odchovancov, ktorí hrávali vonku. S dopĺňaním kádra sme začali pomerne skoro, snažili sme sa prispôsobiť situácii. Trénujeme už mesiac a počet hráčov sa nám okresal, pretože niektorí z oslovených si na túto súťaž netrúfali a zostali v nižších súťažiach. Momentálne máme asi 20-členný káder,“ popísal situáciu Kolesník. Z Dobrej Vody sa vrátila dvojica hráčov Ľuboš Heltko a Samuel Jankovič, kopačky sa rozhodol oprášiť aj Patrik Jankovič a k mužstvu sa pripojil Ľuboš Krivánek, ktorý bol počas jarnej časti pracovne odcestovaný. Z hosťovania v Dolnom Lopašove sa vrátil brankár Marcel Kúdela. Dechtice sa však poobzerali aj po dorastencoch, z ktorých dali šancu Jurajovi Roháčovi a Matúšovi Remenárovi. Ostaršiť sa rozhodli Dominika Chrvalu a Lukáša Púdelu. Hlavným cieľom v Dechticiach je stabilizácia kádra a jeho následné zastabilizovanie v najvyššej oblastnej súťaži. Dechtice sa v príprave stretli s Chtelnicou 1:1, s Dolným Dubovým 3:3 a z Ružindola si odniesli výhru 0:5. V prvom kole Bestrent Cup-u privítajú Nižnú.

TJ Družstevník Pavlice

Úspešný pri získavaní posíl bol aj ambiciózny nováčik postupujúci zo VII. ligy. Na poste hrajúceho trénera aj naďalej zostáva Martin Cintula, ktorý s vedením klubu postupne vyšperkováva káder Pavlíc. Už na konci úspešnej sezóny sa tréner netajil postupovými ambíciami aj v nasledujúcom súťažnom ročníku. Ak by sa im však nepodarilo postúpiť, chceli by hrať aspoň niekde na čele tabuľky. Cieľom prispôsobili aj svoje letné lovenie posíl. Z kádra odišiel Miroslav Poništiak späť do Pustých Úľan a do rovnakého klubu smerovali aj kroky Ladislava Kubíka, Jozefa Kollára a Miroslava Poništiaka. Martin Štilla sa vrátil späť do Lamača. Odchod z Pavlíc ohlásil aj Martin Ivančík. Mužstvu nepomôže ani Jakub Alchus, ktorý je po operácii kolena a kvôli pretrvávajúcim problémom s kolenom dočasne prerušil hráčsku kariéru aj Matúš Kollár. Z príchodov Pavlice hlásia Andreja Adámeka zo Špačiniec, Jozefa Karmažína zo Šoporne, Matúša Matejčíka z rakúskeho Oggau, Samuela Hornáčka z Voderád, Miroslava Müllera z Pustých Úľan a najnovšie do mužstva pribudol aj Yurii Kovelskyi z ukrajinskéh klubu Karpaty Lvov. V príprave sa Pavlice zúčastnili turnaja vo Voderadoch, na ktorom porazili domáci tím 4:1 a Malú Maču 5:1. Okrem toho sa stretli s Igramom, s ktorým zvíťazili 5:4 a so Šintavou 12:5. Cez víkend si pôjdu Pavlice zmerať sily v rámci pohárovej súťaže do Opoja.

TJ Družstevník Siladice

Siladice aj naďalej vedie hráčska dvojica Peter Varga a Daniel Rau. V kádri sa odohrali minimálne zmeny, odišiel brankár Marek Dúcky do Hlohovca. Z dorastu prišli hráči Marek Ertl a Ivan Jakubec. V mužstve ešte riešia brankársku otázku, takže získavanie posíl je naďalej otvorené. Cieľom do sezóny je už klasicky záchrana pred vypadnutím, nad vysokými cieľmi Siladice nepomýšľajú. Aj tento rok sa v Siladiciach konal už 9. ročník memoriálu Alojza Plevku, ktorý domáce Siladice vyhrali. Počas turnaja porazili Modranku aj Piešťany, okrem toho sa v príprave stretli s Trebaticami, no nie už s tak dobrým výsledkom (1:5). Cez víkend Siladice pocestujú do Šulekova v rámci pripravovanej súťaže Bestrent Cup.

OŠK Križovany nad Dudváhom

Ešte donedávna visel nad budúcnosťou Križovian otáznik, nakoniec sa však mužstvo do súťaže prihlásilo. Predchádzala tomu myšlienka spojenia sa s Vlčkovcami a to kvôli malému počtu hráčov. Križovany neskôr tento nápad zamietli. Z mužstva odišiel tréner Miroslav Horvatovič, nahradil ho Ján Belko, ktorý už Križovany koučoval. Minulú sezónu Belko sedával na trénerskej lavičke v Zelenči. Pri otázke posíl však zatiaľ ešte nepadli žiadne konkrétne mená. „Všetci hráči sú v riešení. Môžem povedať iba toľko, že Lukáš Baláž sa vrátil, aby mužstvu vypomohol, no len na mesiac, potom odchádza do zahraničia. Máme na skúšku viaceré posily, či už zo Špačiniec, ale aj Slávie Trnava. Konkretizovať však nechcem,“ uviedol dôvody predseda klubu Martin Záhumenský. Mená nových posíl by však mali byť známe do začiatku sezóny. Čo sa týka cieľov, s príchodom skúseného trénera Belka, narástla aj chuť a Križovany by sa radi videli v prvej polovici tabuľky. Prípravné zápasy odohrali s Bielym Kostolom (prehra 2:3) a Pečeňadmi (prehra 8:2). Cez víkend sa v rámci Bestrent Cup-u stretnú s Vlčkovcami.

ŠK Cífer 1929

Posily nemajú úplne doriešené ani v Cíferi, aj preto tréner Adrián Paštiak nehovoril o konkrétnych menách. Z kádra však odišiel Patrik Ondra, ktorý vyskúša šťastie v klube OSC Bremerhaven v Nemecku. V Cíferi mali na skúške aj zahraničných hráčov z Ukrajiny a vyzerá to tak, že od novej sezóny by mohol byť súčasťou tímu aj hráč zo Srbska. Prípravné zápasy absolvoval Cífer s Jabloncom, ktorý porazil vysoko 1:10, ale aj Igramom s víťazstvom 4:0. Umiestniť by sa chceli na pokojnom mieste, z ktorého by nemuseli bojovať o záchranu. Konkrétne ciele však nemajú stanovené, no vyšší stred tabuľky by pre nich bol ideálny. Cífer cez víkend pocestuje v pohárovej súťaži do Slovenskej Novej Vsi.

Program 1. kola VI.ligy MEVASPORT

DateHomeTime/ResultsAway
2018-08-11 17:00:0011. augusta 20186 - 2
2018-08-12 17:00:0012. augusta 20184 - 2
2018-08-12 17:00:0012. augusta 20182 - 0
2018-08-12 17:00:0012. augusta 20181 - 2
2018-08-12 17:00:0012. augusta 20184 - 1
2018-08-12 17:00:0012. augusta 20183 - 2
2018-08-12 17:00:0012. augusta 20180 - 2