Predstavujeme účastníkov VII. ligy RUBBEX

Piešťansko-hlohovecká časť VII. ligy bude mať 16 účastníkov: Prašník, Madunice, Kľačany, Piešťany, Trakovice, Chtelnica, Ostrov, Šípkové, Ratnovce, Bojničky, Dubovany, Dolný Lopašov, Borovce, Veselé, Pečeňady, Moravany nad Váhom. Súťaž má okrem nového názvu, ktorý súvisí s novým sponzorom, aj vyšší počet účastníkov oproti minulej sezóne. Vyššie postúpili Koplotovce a súťaž sa rozrástla o Dolný Lopašov a Borovce, ktoré museli v dôsledku problému s V. ligou Západ, zostúpiť zo VI. ligy. Nováčikom sú aj postupujúce Piešťany, ktoré sa netaja tými najvyššími ambíciami aj v VII. lige. O špicu tabuľky však hodlajú bojovať aj Pečeňady a poriadne zamiešať karty v súťaži môžu Moravany nad Váhom. V Trakoviciach bojujú s viacerými zraneniami, Kľačany sa cez prestávku skôr oslabili ako posilnili, Madunice a Dolný Lopašov majú nových trénerov a vedenie klubu sa zmenilo v Prašníku. V VII. lige RUBBEX budeme mať možnosť vidieť počas sezóny veľa zaujímavých zápasov. Súťaž štartuje 6. augusta 2017.

OŠK Prašník

V Prašníku nastali výrazné zmeny nielen v kabíne, ale aj vo vedení. Klub sa rozlúčil so starým predsedom Emilom Škodáčekom, ktorý je zároveň aj starostom obce. Zvolenie nového predsedu sa v Prašníku riešilo od februára, kedy funkcionári klubu nezvolili nového predsedu. Po polroku bezvládia sa však klub dočkal zmien. Novým predsedom sa stal Marián Obuch a spoločne s ním sa vymenoval aj nový výbor: „Bývalý predseda sa chcel vzdať postu predsedu, nakoľko sa mu krížili funkcie a prišli do toho aj nejaké zdravotné problémy. Preto sme dali hlavy dokopy a zvolali sme ďalšiu členskú schôdzu, kde sa vymenoval nový výbor na čele s novým predsedom,“ opisuje zmeny Obuch. Tajomníkom sa stal Milan Mozolák, ktorý pôsobil ako vedúci mužstva takmer 15 rokov. V klube budú pôsobiť ako funkcionári aj Milan Konkuš, Jaroslav Konkuš, ale aj ďalšie nové tváre.

Podľa predsedu pribudli do kádra asi piati noví hráči, ktorých požiadali o pomoc. Medzi nimi sa nájdu mená ako Marián Balcír, Martin Žilka, či brankár Boris Líška, ktorý je staronovým hráčom zo Šípkového. Okrem toho v Prašníku spojili družstvo žiakov s Vrbovým: „Vychádzalo nám od žiakov asi 7 hráčov, preto sme sa spojili s Vrbovým a ideme pod hlavičkou Prašník – Vrbové. Chlapci od žiakov postupujú do dorastu vo Vrbovom, ktorý funguje zase pod hlavičkou Vrbové – Prašník. Chceli sme hráčom poskytnúť možnosť aj naďalej pokračovať vo futbale.“  V Prašníku si do novej sezóny stanovili aj ceľ: „Chceli by sme jesennú časť skončiť do 5. miesta, ale teraz je ešte dovolenkové obdobie, takže začiatok súťaže bude ťažší,“ dodáva Obuch.

ŠK Pečeňady 2011

Z mužstva neodišiel takmer nikto, s futbalom však skončili Tomáš Ondrášik, Peter Gergely a Radovan Miškolci kvôli veku. Čo sa týka príchodov, mužstvo posilní Patrik Chudý z Veľkých Kostolian, Kristián Žák z Ratnoviec a z hosťovania v Žlkovciach sa vracajú Marek Vidlička a Ivan Michalčík. Okrem toho majú podľa slov trénera Adamčíka rozpracovanú ďalšiu posilu, útočníka, ktorého však zatiaľ nechce menovať. „Našim cieľom je hrať dobrý futbal, pretože keď budeme hrať dobrý futbal, budeme vyhrávať, dostavia sa výsledky a budeme v tabuľke hore, ak nie, budeme naopak dole. Chceme, aby sa na náš futbal dobre pozeralo a aby aj diváci mohli oceniť našu hru. Samozrejme, chceli by sme skúsiť zabojovať o špicu, tento rok sa nám mužstvo trochu posilnilo, tak dúfam, že obsadíme niektoré z miest vo vrchnej časti tabuľky,“ prezrádza ambície Mário Adamčík. Pečeňady si mali zahrať cez víkend generálku so Zelenčom, ktorý im ale zápas odriekol kvôli nedostatku hráčov. Cez týždeň sa stretli s Bohdanovcami: „Bolo to skôr formou tréningového zápasu, nič ostré, keďže o pár dní začína súťaž, vyhýbame sa zbytočným zraneniam. Cieľom bolo, aby si chalani vďaka tréningu na seba čo najviac zvykli a boli pripravení na majstrovské zápasy,“ dodáva tréner.

TJ Družstevník Trakovice

V Trakoviciach nie je situácia práve ideálna, z čoho má hlavu v smútku tréner Ivan Krajčovič: „Získali sme na hosťovanie Petra Krajčoviča z Jaslovských Bohuníc a podarilo sa nám predĺžiť hosťovanie niektorých hráčov. Inak nám pribudli ďalšie zranenia, pretože ich asi máme málo.“  Príprava prebiehala v domácich podmienkach, počas ktorej odohrali Trakovice dva prípravné zápasy: So Žlkovcami sme vyhrali 3:2 a s Bučanmi sme prehrali 6:0. Inak príprava nebola podľa mojich predstáv, bolo málo hráčov, dovolenkové obdobie a podobne,“ hodnotí Krajčovič. V Trakoviciach je cieľom stred tabuľky: „My sme mali vždy najvyššie ciele, teda vyhrať súťaž, ale s jedenástimi hráčmi asi ťažko hovoriť o nejakých cieľoch. Nakoľko mám 9 hráčov zranených, tak ciele sú túto sezónu skromnejšie.“

OFK Kľačany

Podobne ako Trakovice sú na tom aj Kľačany, kde skôr prišlo k odlivu ako prílivu hráčov. Z mužstva odišli bratia Richard Köplinger do klubu ŠK Tomášov a Michal Köplinger do MŠK Kráľovej pri Senci. Príchody sú podľa trénera Vladimíra Ďuriša zatiaľ neisté: „Viacej budem vedieť časom, pretože mnohí hráči ešte dovolenkujú, takže aj ten začiatok súťaže nebude práve ideálny.“ V dôsledku dovolenkového obdobia v Kľačanoch neabsolvovali žiadne prípravné zápasy: „Nezložili by sme mužstvo, keďže nás bol nedostatočný počet, tak sme prípravné zápasy ani nechceli hrať.“ Situácii v mužstve prispôsobili aj ciele: „Chceli by sme hrať niekde v strede tabuľky, ak sa nám to podarí. Nemáme žiadne veľké ciele, pretože situácia je taká, že sme sa skôr oslabili ako posilnili a rovnako pozeráme aj na to, že sú v súťaži sú ambiciózne Piešťany, ktoré budú chcieť postúpiť. Navyše si myslím, že pre obec, akou sú Kľačany, je VII. liga asi to najlepšie, čo môže byť,“ dodáva Ďuriš.

TJ Madunice

V Maduniciach je prvou veľkou zmenou nový tréner Peter Jirka, ktorý minulý rok trénoval spojený dorast Madunice – Drahovce, ale skúsenosti zbieral aj pri mužoch v Drahovciach. Z mužstva odišli niektorí hráči, ako napríklad Peter Blaho do Hlohovca,  či Jozef Žažo do Žlkoviec. Trénera Jirku však hlavne teší návrat mladých hráčov, ktorí pred pár rokmi pôsobili v madunickom doraste: „Mužstvo nám momentálne tvoria prevažne domáci hráči z Maduníc. Ide o mladé a perspektívne mužstvo, ale potrebuje čas. V budúcej sezóne by sme chceli skončiť do 10. miesta, pretože našou prioritou je stabilizovanie kádra.“ V mužstve momentálne pracujú na kondícii niektorých hráčov, pretože pár rokov nehrávali, na práci s loptou a technickej stránke. „V Maduniciach je momentálne veľký záujem o futbal a myslím si, že keď sa v takomto tempe bude pokračovať, tak mužstvo bude mať v jarnej časti omnoho väčšiu silu ako teraz na jeseň,“ teší sa tréner. V rámci prípravy odohrali muži Maduníc tri zápasy, pričom všetky vyhrali: „Teší ma úspech dosiahnutý v príprave, ale tieto zápasy sa nedajú porovnať s tými majstrovskými, liga je liga. Ja som sa počas prípravy zameral na rozostavanie hráčov, skúšal som ich, aby sa mi ukázali, čo v nich je a hlavne v čom je potrebné sa zlepšiť. Prípravu hodnotím kladne, pretože počet hráčov, ktorí sa zúčastňujú tréningových jednotiek je 20 až 22,“ hodnotí Jirka.

OŠK Moravany nad Váhom

„Niektorí hráči u nás v mužstve skončili a dvaja hráči pribudli. Prvým je útočník Ľuboš Miklovič z klubu ŠK Modrová a druhým je Kristián Menyhért z OŠK Banka, ktorá vypadla do nižšej súťaže,“ rozpráva o zmenách tréner Ivan Jánošík. Zároveň však vyjadruje nespokojnosť s prípravou: „Letná príprava je vždy ťažká, všetci chodia po dovolenkách. Odohrali sme generálku s Hornou Stredou, ale bolo nás málo, tak sme si vyskúšali, ako sa hrá o hráča menej a prehrali sme 1:6.“ Moravany nad Váhom boli už počas minulej sezóny označované ako silné mužstvo, ktoré by sa mohlo s Piešťanmi pobiť o víťazstvo v súťaži. „Chceli by sme to tento rok dotiahnuť konečne do 3. miesta, ale bude to ťažké, pretože k nám vypadlo dosť dobrých mužstiev z vyššej súťaže a navyše postúpili Piešťany, takže uvidíme. Možnosti sú otvorené,“ zhodnotil šance Jánošík.

TJ Bojničky

V Bojničkách sa neudiali žiadne významné zmeny smerom von ani dovnútra a káder zostal rovnaký ako na jar. „Môj osobný cieľ a predstava je skončiť do 4. miesta s tým, že začneme pomaly zapracovávať do mužstva mladých chlapcov, ktorí prichádzajú do úvahy z dorastu. Máme pomerne širší káder a chcel by som využívať všetkých hráčov rovnako, teda nie stále tých istých, ale meniť zostavu a vyťažiť hráčov rovnako,“ prezrádza ciele tréner mužstva Rastislav Kubíček. Bojničky hrali len jeden prípravný zápas, ktorý bol zároveň aj generálkou, pretože rovnako ako aj v iných mužstvách, bola príprava ovplyvnená dovolenkovým obdobím.

TJ Družstevník Chtelnica

V Chtelnici si neuložili žiadne ciele, jednoducho chcú len hrať futbal. Podľa predsedu klubu Augustína Stankoviča prišla do mužstva jedna posila v podobe brankára Juraja Pavelského z Dolného Lopašova. Na hosťovanie do Kočín-Lančáru odišiel z mužstva Mário Čížik, inak zostáva káder nezmenený. Trénerom bude aj naďalej Marián Bogora. Počas prípravy Chtelnica odohrala tri zápasy, a to doma so Siladicami, ktorý skončil remízou, v Kátlovciach s remízou 4:4 a v Krakovanoch, kde prehrali 5:2. S prípravou sú v klube spokojní. Chtelnica odohrá prvé kolo doma 5. augusta (sobota) s OŠK Dubovanmi.

OFK Ratnovce

Aj v Ratnovciach nastali iba minimálne zmeny. Vrátil sa do mužstva staronový hráč Ondrej Paulovič a okrem toho sú v štádiu riešenia dvaja hráči na hosťovanie. V Ratnovciah sa zmenil aj tréner, ktorým bude hráč Peter Adamča. Generálku odohrali Ratnovce s Kočín-Lančárom, v ktorej prehrali 1:2. Za cieľ do nasledujúcej sezóny si podľa prezidenta klubu Andreja Petríka uložili len udržanie sa v VII. lige.

TJ Družstevník Dolný Lopašov

V Dolnom Lopašove skončil Pavol Bobák, ktorý bol na hosťovaní z Červeníka. Rozhodol sa ukončiť futbalovú kariéru a hrávať len za starých pánov. Do Špačiniec odišiel Adam Lukáč, Juraj Pavelský, ktorý je rodák z Chtelnice, ale dlhoročne pôsobil ako brankár v Dolnom Lopašove, sa rozhodol odísť, pretože ho to ťahalo domov. Jozef Masári, ktorý bol označený aj za jedného z najväčších „ťahúnov“, sa rozhodol v rámci Erasmu využiť možnosť študovať v zahraničí a preto nezačal ani prípravu. „Do mužstva prišli mladí dorastenci, ktorí hrávali tú lepšiu dorasteneckú súťaž. Niektorí z nich sú celkom talentovaní, zapojili sa do prípravy, takže uvidíme. Momentálne nás trénuje asi 16 hráčov, čo je na takú malú obec ako Dolný Lopašov, slušný počet,“ popisuje zmeny hráč Mário Beblavý. Výrazná zmena nastala aj na trénerskom poste, ktorý opustil Ladislav Palkech. „Ako nový tréner sa pripojil k mužstvu Marcel Kúdela, ktorý futbalovo vyrastal v Lopašove a vyskúšal si aj vyššie súťaže. Zároveň nám vyriešil aj brankársku otázku, keďže je brankár,“ dodáva Beblavý. Lopašov odohral len jeden prípravný zápas s Kátlovcami: „Neboli sme v plnom počte, takže sme prehrali 1:0, po celkom dobrom výkone a nepremenených šanciach.“

PFK Piešťany

V Piešťanoch tiež prišlo k zmene trénera, kde Michala Krajčoviča vystriedal jeho brat Martin Krajčovič. Michal Krajčovič bude naďalej pôsobiť v štruktúrach klubu, ale kvôli pracovnej vyťaženosti sa vzdal postu trénera. V mužstve sa udiali zmeny aj v hráčskych radoch: „Prišli k nám z dorastu traja chlapci, Martin Gula, Daniel Kunic a Adam Kusý, ktorí sú našimi odchovancami. Z Veľkého Orvišťa nás doplní Adam Doktor. Odišli Javorkovci, obaja sú Martinovia, len jeden je starší a druhý mladší. Okrem nich nás opustil aj Peter Prištic, ktorý posilní Moravany nad Váhom,“ popisuje zmeny Martin Krajčovič.  Prípravu začali Piešťany 7. júla a v rámci nej sa zúčastnili turnaja v Siladiciach, ktorý aj vyhrali, zahrali si s Pobedímom, s ktorým taktiež vyhrali 5:0 a generálku odohrali v Dolných Vesteniciach, ktorá skončila remízou 0:0. Už na konci minulej sezóny sa bývalý tréner Michal Krajčovič netajil postupovými ambíciami aj v nasledujúcej sezóne. Tieto ciele potvrdil aj nový tréner Martin Krajčovič: „Máme tie najvyššie ciele. Konkurenciu nesledujeme, pozeráme sa hlavne na seba. Vieme však, že zrejme sa budú o postup snažiť aj Moravany a Pečeňady.“

ŠK Borovce

Borovce ešte donedávna nevedeli, ako vyriešia situáciu v klube: „Váhali sme, čo s nami bude, či budeme pokračovať, alebo zanikneme, ale nakoniec sme sa dali dohromady a dohodli sme sa, že budeme pokračovať,“ priznáva tréner Koprna. Toto váhanie do istej miery zapríčinil aj ich zostup do nižšej súťaže: „Musím priznať, že sme boli znechutení tou situáciou, ktorá nastala, pretože aj napriek tomu, že sme sa zachránili, boli sme odsúdení na VII. ligu. Časom z nás však tieto pocity opadli. Sme si vedomí aj toho, ako sme sa schádzali a v akých podmienkach ten futbal robíme, až sme nakoniec dospeli k tomu, že možno pre nás bude VII. liga vyhovujúca,“ rozpráva Koprna. Dodáva, že mužstvá, ktoré sú v súťaži hlavne z piešťanského regiónu, poznajú a pokladajú ich za pomerne vyrovnané: „Všetci sa poznáme, budeme hrať medzi sebou a tešíme sa na to. Nakoniec hráme prvé kolo v Piešťanoch, čo je pre nás paradox. Ja osobne sa tam vraciam asi po 20 rokoch, pretože sám som hrával za Piešťany 3 roky. Jednoducho budeme hrať VII. ligu a to nám možno bude aj svedčať.“ Z mužstva odišiel Ján Šimon, ktorý sa vrátil do Vrbového a Matej Jankech sa vrátil do Trebatíc, inak zostáva mužstvo pokope. Príprava bola aj v Borovciach rovnaká ako vo väčšine klubov: „Odohrali sme jeden prípravný zápas v Očkove, kde sme prehrali 4:0, inak sme riešili otázku našej budúcnosti,“ dodáva Koprna.