Predstavujeme účastníkov VIII. ligy MEVASOX

S novou sezónou 2017/2018 prichádzajú nielen zmeny v jednotlivých súťažiach, ale aj kluboch. Ako na prvú sa pozrieme na piešťansko-hlohoveckú časť VIII. ligy, ktorá bude mať 10 účastníkov: Nižná, Šterusy, Šulekovo, Banka, Dolné Trhovište, Sokolovce, Malženice „B“, Pastuchov, Kočín-Lančár, Žlkovce.

V súťaži budú chýbať postupujúce Piešťany a okrem nich aj Merašice a Horné Otrokovce, ktoré mužstvá do súťaže neprihlásili. Naopak pribudla Banka, ktorá má za sebou neúspešnú sezónu v dôsledku čoho zostúpila zo VII. ligy. Nováčikom v súťaži budú aj Malženice „B“, ktoré sa rozhodol ObFZ Trnava presunúť z trnavskej časti VIII. ligy kvôli zachovaniu regulárnosti v oboch častiach VIII. ligy. V súťaži nie je núdza ani o prekvapenie, o ktoré sa postaralo Šulekovo. To sa rozhodlo dobrovoľne odísť zo VI. ligy a prihlásiť sa do najnižšej oblastnej súťaže. Piešťansko-hlohovecká časť zažije v najbližšej sezóne veľký boj o postup medzi dvomi favoritmi, ktorými sú Sokolovce a výrazne posilnené Žlkovce. Obe mužstvá si uložili tie najvyššie cele, avšak vo futbale nie je nič isté a lídrom súťaže môže byť napokon úplne iný celok. Prinášame vám zmeny, ktoré sa udiali v niektorých mužstvách. VIII. liga Mevasox štartuje 6. augusta 2017.

TJ Sokolovce

Sokolovce si brúsili zuby na postup už minulú sezónu, ale plány im prekazili Piešťany. Túto sezónu majú rovnaký cieľ a podľa slov trénera Pavloviča, sa preto snažia urobiť maximum. „Viacerí nás pasujú do pozície favorita, samozrejme,  cieľom je jednoznačne postup, ale pôjdeme pomaly od zápasu k zápasu a hlavne s rešpektom voči každému jednému súperovi.“  Za najväčšiu konkurenciu označil tréner Sokoloviec Žlkovce: „Budú sa chcieť určite popasovať o prvé miesto, ale myslím si, že aj ďalšie mužstvá nás budú chcieť v zápasoch potrápiť.“ Mužstvo posilnil Matúš Karaba: „Hrával v Dubnici, ale aj v iných kluboch a obliekal dres slovenskej futbalovej reprezentácie do 17 rokov. Máme rozpracovaných ešte ďalších dvoch hráčov, ale zatiaľ nebudem prezrádzať mená, nakoľko ich prestup nie je ešte ukončený.“ Sokolovce absolvujú cez víkend generálku s TJ Slovan Ostrovom na domácom štadióne. Okrem toho však odohrali viacero prípravných zápasov: „Hrali sa štyri prípravné zápasy s mužstvami z vyšších líg, pričom sme ani jeden neprehrali. Mužstvo je nabudené a myslím si, že to potvrdíme aj pri generálke a ideme do súťaže.“

TJ Družstevník Žlkovce

Žlkovce nenechali nič na náhodu a svoje rady výrazne posilnili: „Z kabíny odišli Michalčík a Vidlička do Pečeňád, nakoľko to boli ich hráči. Do mužstva prišli noví hráči z Horných Otrokoviec, konkrétne Róbert Lenghart, Tomáš Benko, Dominik Nemčok, Pavol Spál, Jakub Džubara, Miroslav Bališ, z Maduníc prišiel Jozef Žažo a z Bučian Miloš Horváth,“ rozpráva o zmenách v kádri tréner Kinči. Žlkovce majú rovnako ako Sokolovce len tie najvyššie ambície: „Cieľ je postúpiť, iný cieľ v Žlkovciach nemáme. Sokolovce vnímame ako veľkú, ale zároveň aj jedinú konkurenciu, rešpektujeme ich silu, pretože vieme, že majú dobrých hráčov. Bude to tuhý boj medzi nimi a nami,“ prezrádza Kinči. Rovnako aj Žlkovce cez víkend absolvujú generálku v Dubovanoch. „Trénovali sme v solídnom počte 10 – 15 kusov, hrali sme prípravné zápasy s Trakovicami, kde sme prehrali 3:2 a s Bučanmi, kde sme prehrali 2:1. Hralo sa aj so Sláviou Trnava, s ktorými sme zvíťazili 7:3.“

FK Šulekovo

Šulekovo sa rozhodlo prejsť zo VI. ligy do najnižšej oblastnej súťaže, pričom hlavným dôvodom je podľa slov funkcionára klubu Mikloviča, reštart šulekovského futbalu. Na otázku, s akými hráčmi budú v mužstve disponovať, Miklovič  so smiechom odpovedá: „Odboj!! Ide všetko o starých pánov, v mužstve bude vekový priemer 40 rokov. Ide všetko o hráčov zo Šulekova, alebo hráčov, ktorí v Šulekove už v minulosti pôsobili, a ktorí majú radi futbal a obetujú preň aj čas.“  Trénerom mužstva aj naďalej zostáva Ermal Kola, ktorý pochádza z Albánska, avšak na istý čas musel z rodinných dôvodov odcestovať domov. „Momentálne budeme pôsobiť bez trénera, ale v kádri bude hrávať aj bývalý tréner Marián Cícer, takže nebude problém dať dokopy zostavu. Sú to všetko zrelí hráči a budeme hrať futbal skutočne len preto, že nás baví. Chceme ukázať ostatným, že možno aj tí starí vedia ešte hrať futbal a hlavne ho vedia hrať z lásky,“ dodáva Miklovič, ktorý zároveň bude jedným zo spomínaných hráčov. Podľa jeho slov v Šulekove neabsolvovali žiadnu prípravu: „Chalani sa stretli asi dvakrát, zahrali si futbal medzi sebou, nedostali kŕče (smiech), takže to vyzerá dobre.“  Šulekovo sa snaží o reštart futbalu takýmto netradičným spôsobom, kde v kádri disponuje až 25-timi hráčmi.

TJ Klas Dolné Trhovište

Zmeny nastali aj v Trhovišti, kde sa snažili najmä o doplnenie úzkeho kádra. „Prišli k nám do mužstva štyria dorastenci a získali sme jedného hráča, Andreja Adamíka, z Hlohovca. Dá sa povedať, že túto sezónu nebudeme mať problémy ako pominulé roky, kedy sme mali málo hráčov,“ opisuje zmeny Venclík. Rovnako tréner mužstva vyjadril aj spokojnosť s tréningovou časťou a dúfa, že celkové umiestnenie bude túto sezónu lepšie. Počas prípravy sa Dolné Trhovište zúčastnilo viacerých turnajov: „Minulý víkend sme boli na rozlúčkovom turnaji v Horných Otrokovciach, pretože sa lúčili s futbalom. Na tomto turnaji sme skončili druhí. Predminulý víkend sme boli na turnaji v Horných Orešanoch, kde sme tiež obsadili druhé miesto a absolvovali sme aj turnaj v Pastuchove, ktorý sme vyhrali. Na týchto turnajoch boli všetci mladí hráči, ktorí prišli do mužstva a bolo vidieť, že ten futbal je trošku o niečom inom ako bol doteraz,“ dodáva Venclík.

TJ Družstevník Šterusy

Šterusy podľa slov predsedu klubu Madunického nezaznamenali v mužstve príliš veľké zmeny: „Káder zostal pokope, prišli nejakí hráči, ale jedná sa o chalanov, ktorí u nás už v minulosti pôsobili, takže ide skôr o takých staro-nových hráčov. Nové posily však zháňame stále, snažíme sa posilniť, pretože nás je stále málo.“  Šterusy už majú nejaké mená vytipované, ale zatiaľ nie je ešte nič isté. Výrazná zmena nastala na trénerskom poste, na ktorom pôsobil Matúš Grivalský, ktorý okúsi vyššiu súťaž v Krakovanoch. „Momentálne trénuje mužstvo hrajúci hráč Marek Madunický,“ opisuje situáciu predseda klubu. „Našim cieľom do budúcej sezóny nie je nejaké konkrétne umiestnenie sa, skôr by sme chceli získať do mužstva nejaké nové tváre, posilniť káder a stabilizovať ho.“ Šterusy sa stretli v poslednom prípravnom zápase s Dolným Dubovým.

TJ Družstevník Pastuchov

Pastuchov „varí kašu“ z toho čo má doma. V mužstve Pastuchova sú hlavne domáci hráči a odchovanci a inak tomu nebude ani nasledujúcu sezónu. Zmeny v kádri nenastali takmer žiadne: „V riešení je príchod hráčov Andreja Kollára a brankára Dávida Proksu, inak zostáva káder nezmenený,“ popisuje situáciu tréner Strapák. Rovnako zostávajú nezmenené aj ciele, v rámci ktorých by sa chceli umiestniť v strede tabuľky, ale najmä zlepšiť hru a prístup niektorých hráčov k futbalu. Pastuchov odohral svoju generálku v  Maduniciach.

TJ Kočín – Lančár

Aj v mužstve Kočín – Lančár nastali zmeny, avšak tréner Beluský neuvádza žiadne konkrétne mená: „Našou prioritou bolo doplniť káder. Ide hlavne o hráčov z okolitých obcí.“ V prípade cieľov si Kočín – Lančár nastavil latku trochu vyššie: „Keďže sme minulú sezónu skončili do piateho miesta, čo sme si aj na začiatku sezóny stanovili ako cieľ, teraz máme trošku vyššie ambície,“ prezrádza Beluský. V rámci prípravy absolvovali zápas s Prašníkom, ktorý prehrali 5:2. „V podstate išlo len o vyskúšanie nových hráčov, ktorí k nám do mužstva prišli, a ktorých sa snažíme pomaly zapracovať,“ dodáva Beluský.

OTJ Banka

Vypadnutá Banka bude v piešťansko-hlohoveckej časti VIII. ligy nováčikom. Podľa predsedu klubu Semana za vypadnutie môže hneď niekoľko dôvodov: „Na začiatku minulého súťažného ročníka sme zvažovali,  či sa vôbec prihlásime do súťaže. Rozhodlo sa, že budeme pokračovať. Mužstvo vtedy opustilo 9 hráčov, pričom išlo o prestupy, ukončenie športovej kariéry, rodinné alebo pracovné povinnosti. Do mužstva sme museli zabudovať hráčov, ktorí túto súťaž nikdy nehrali. Počas celej sezóny sme mali obrovské problémy so zraneniami hráčov. Za mužstvo museli hrať domáci 16 až 17-roční odchovanci. Pre pracovné povinnosti niektorí hráči nemohli nastúpiť na majstrovské zápasy. Všetky tieto negatíva sa prejavili tak, ako sa prejavili. Aj napriek tomu sa chcem všetkým hráčom poďakovať za to, že to nevzdali a že súťaž dohrali.“ V mužstve sa počas leta taktiež udiali zmeny: „Mužstvo opúšťajú štyria hráči, ktorí prestupujú do klubov Moravany nad Váhom, Považany a Piešťany. Získali sme na prestup jedného hráča z Veľkého Orvišťa a ďalších piatich máme rozpracovaných na hosťovanie z rôznych klubov, taktiež sme oslovili aj staršie ročníky z domácej liahne, tak uvidíme,“ popisuje situáciu v mužstve predseda klubu. V Banke začali s prípravou 7. júla v domácich podmienkach. Najhlavnejším cieľom v mužstve je jeho stabilizácia, pričom im nejde o výsledky, ale o radosť z futbalu. Na Banku čaká generálka s MŠK Lúkou.