Predstavujeme účastníkov VIII. ligy SELECT

Trnavská časť VIII. ligy bude mať rovnako ako piešťansko-hlohovecká 10 mužstiev a bude sa hrať trojkolovo. Účastníkmi sú Slávia Trnava, Dlhá, Opoj, Buková, Smolenice, Vlčkovce, Dolné Dubové, Lovčice, Bíňovce, Slovenská Nová Ves.

Súťaž opustila postupujúca Modranka a Malženice „B“, ktoré boli presunuté do VIII. ligy MEVASOX.  Novou tvárou sa stal Opoj, kde obnovili mužský futbal. V Hornom Dubovom taktiež ohlásili návrat na futbalovú mapu, avšak svoje prihlásenie napokon zrušili. Boleráz „B“, ktorý sa ešte počas minulej sezóny odhlásil zo VII. ligy, sa stal zároveň aj zostupujúcim mužstvom a preto do súťaže nepribudol žiadny vypadávajúci celok z vyššej súťaže. V tejto sezóne by sa o postup chceli pobiť Bíňovce, ale aj Smolenice. Slovenská Nová Ves, či Lovčice si skôr chcú dať záležať na hernom prejave a baviť sa futbalom. Otáznik visí aj nad Opojom, pretože mužstvá nevedia, čo môžu od nováčika očakávať.  Súťaž štartuje 6. augusta 2017 a my vám prinášame novinky z niektorých klubov.

TJ Družstevník Bíňovce

V Bíňovciach majú za sebou úspešnú sezónu, nielenže oslávili 70. výročie založenia futbalového klubu, ale oslavy spečatili krásnym druhým miestom v konečnej tabuľke.  Počas leta sa v mužstve odohrali minimálne zmeny a do klubu prišiel Lukáš Vaško z Bolerázu „B“. „V mužstve máme 22 hráčov, pričom sú dvaja cudzí a 20 hráčov je domácich. To je fenomén, ktorý som ešte pri futbale v Bíňovciach nezažil ani ja, ani starší chlapi,“ teší sa z prevažne domáceho kádra predseda klubu Marián Novák. V Bíňovciach si uložili do sezóny ten najvyšší cieľ, a tým je postup: „Chalani sú nabudení, chcú ísť na postup. Opoj je otázny, pretože Laca Doku poznám osobne a je to veľmi dobrý futbalista. Dotiahol do mužstva Jozefa Kožleja, ale nevadí. V prvom rade by som asi za najväčšiu konkurenciu považoval Slovenskú Novú Ves, Lovčice, Smolenice a až potom Opoj,“ popisuje konkurenciu Novák. Bíňovce majú za sebou kvalitnú prípravu, počas ktorej odohrali viacero zápasov a turnajov: „Cez víkend sme mali doma turnaj v minifutbale, kde sa zúčastnilo až 10 mančaftov a naši chlapci skončili druhí. Hneď v nedeľu sme sa zúčastnili na turnaji v Trstíne, kde bol okrem nás a domáceho Trstína aj Naháč a Buková. Tam sme obhájili prvenstvo z minulého roku. Minulý týždeň sme boli na turnaji v Hornej Krupej, kde okrem nás a domácich hrali aj Dechtice a Smolenice. Tu sme obsadili tretie miesto. Hrali sa aj prípravné zápasy, takže futbalová príprava bola na dobrej úrovni,“ dodáva Novák.

Zdroj: TJ Družstevník Bíňovce

OŠK Smolenice

Smolenice sa do budúcej sezóny posilnili: „Do mužstva prišli hráči, ktorých sme pozorovali už počas súťaže. Ide o chlapcov z Naháča, a to Andrej Zvolenský, Andrej Jurica a Patrik Hodulík. Podarilo sa nám predĺžiť hosťovanie Romana Čavojského zo Skalice a pracujeme ešte na dvoch ďalších hráčoch,“ opisuje zmeny tréner Bobkovič. Rovnako ako Bíňovce, aj v Smoleniciach zazneli postupové ambície: „Posilňujeme káder, pretože si chceme splniť náš cieľ, ktorým je  skúsiť sa popasovať o prvé miesto a postúpiť do VII. ligy,“ prezrádza tréner. Za najväčšiu konkurenciu označil Branislav Bobkovič Slovenskú Novú Ves, Lovčice, či Opoj.  „Veríme, že to bude dobrá súťaž so zaujímavými zápasmi pre divákov, takže sa budeme snažiť ukázať silu mužstva a potvrdiť našu kvalitu.“ Generálku odohrali Smolenice v Nižnej, kde už mali, aj napriek dovolenkovému obdobiu, väčšinu mužstva pokope: „Sme dôkladne pripravení na prvý zápas, ktorý hráme doma s Vlčkovcami.“

Zdroj: OŠK Smolenice

FK AŠK Slávia Trnava

Slávia sa po obnovení „A“ mužstva snažila popracovať najmä na stabilizovaní kádra. Očakávania, ktoré v minulej sezóne mali, sa im však nepodarilo splniť a v súťaži skončili  na predposlednom mieste.  V tejto sezóne chcú dosiahnuť lepšie výsledky: „Našim cieľom je vyššia polovica tabuľky, najideálnejšie by bolo, keby sa nám podarí skončiť medzi prvými tromi mužstvami. Avšak nebudem zatiaľ predbiehať, všetko uvidíme podľa vývoja zápasov a sezóny,“ prezrádza predseda klubu Matej Lukačovič. Aj v Slávii sa cez prestávku posilňovalo: „Získali sme Romana Márföldiho z Majcichova a Jaroslava Mrvu, ktorý hrával za nemecký klub Heuckewalder SV. Okrem toho sme do mužstva zapracovali našich odchovancov z dorastu,“ popisuje zmeny Lukačovič. Trénerom mužstva bude aj naďalej Marek Boháček, ktorý nastúpil na trénerský post pár kôl pred koncom minulej sezóny. V rámci prípravy odohrala  Slávia Trnava prípravné zápasy so Žlkovcami, s Košolnou, s ktorou hrali doma aj vonku, a generálku odohrali s Jaslovskými Bohunicami „B“.

 

Zdroj: Slávia Trnava

TJ Družstevník Lovčice

V Lovčiciach nastali pomerne výrazné zmeny. Z kádra odišiel Igor Haluzický do Modranky, Martinovi Kollárovi skončilo hosťovanie a vrátil sa späť do Brestovian, Martin Toráč odišiel na hosťovanie do Brestovian a Marcel Halada, ktorý je tiež pôvodne hráčom Brestovian, sa rozhodol ukončiť aktívnu futbalovú kariéru a venovať sa trénovaniu detí. Rovnako sa rozhodol aj Tomáš Gábor, ktorý si chce od futbalu na istý čas oddýchnuť. Lovčice však nezaháľali a zohnali si do mužstva posily: „Zo Zavaru prišli Jozef Dejčík a Michal Psota, zo Zelenča Róbert Novanský, zo Šúroviec Michal Hochman a z Dlhej Branislav Švec,“ menuje zmeny predseda klubu Jozef Stríž. Zorganizovať prípravu bolo podľa slov predsedu klubu náročnejšie, kvôli dovolenkám a pracovným povinnostiam:  „Mnohí hráči pracujú na smeny, alebo za prácou dochádzajú. Prvé kolá nám niektorí hráči budú chýbať, ale určite nebudeme v takejto situácii sami.“  Čo sa týka cieľov, v Lovčiciach chcú hlavne úspešne reprezentovať obec: „Chceme, aby sa vo futbale pokračovalo, pretože v obciach a hlavne v tejto najnižšej súťaži je futbal zánikový,“ dodáva Stríž.

OŠK – FO Slovenská Nová Ves

V Slovenskej Novej Vsi angažovali Mariána Hutára z Pavlíc a Kristián Helbych sa vrátil z Častej. Z mužstva odišiel Daniel Plavucha do Voderád, zvyšok mužstva zostáva pokope. „Ešte sa snažíme vyriešiť brankársku otázku, inak je káder už ucelený,“ opisuje zmeny tréner Andrej Kusý. Ciele do blížiacej sa sezóny v mužstve nemajú: „Chceme našou hrou upútať divákov a snažiť sa hrať pekný futbal ako to bolo aj doteraz,“ dodáva Kusý. V rámci prípravy odohrali muži  Slovenskej Novej Vsi zápas vo Veľkom Grobe s remízou 5:5, v Pustých Úľanoch, kde prehrali 3:1 a na Dobrej Vode s prehrou 4:3.

TJ Družstevník Vlčkovce

„U nás nastali minimálne zmeny, pracujeme na jednom hráčovi z Maduníc, ale zatiaľ je to len v štádiu rokovaní a vrátil sa nám brankár Marek Repiský, ktorý opäť začal chytať, takže na brankárskom poste by už nemal byť problém,“ popisuje zmeny tréner Vladimír Kollár. Okrem toho v kádri disponujú hráčmi z Križovian nad Dudváhom, dlhodobo pôsobí v klube Patrik Petko z Modranky a z Opoja štvorica hráčov Dávid Matula, Marek Bartoš, Tibor Guľa, Miroslav Plechlo, ktorí aj naďalej zostávajú vo Vlčkovciach. Z kádra odišiel Benson Alumbasi Timona do Koplotoviec. Vlčkovce sa však po posilách stále obzerajú, pretože by potrebovali dobrého stredného záložníka. Tréner vyjadruje spokojnosť s prípravou: „Sú to prevažne mladí chlapci, ktorí chodia poctivo trénovať. Pracujeme najmä na kondícii a dúfam, že sa tento mladý káder uchytí a skončíme lepšie ako minulú sezónu. Mali sme veľa smolných zápasov, v ktorých sme prehrali len o gól a boli sme lepším mančaftom. Nedarilo sa nám dávať góly, tak dúfam, že to bude počas tejto sezóny lepšie,“ dodáva Kollár.

 TJ Družstevník Opoj

Nováčikom v súťaži bude Opoj, ktorý sa po ročnej pauze od mužského futbalu prihlásil späť. Podľa predsedu klubu Rudolfa Šípku prišiel tento impulz hneď z viacerých strán: „Oslovili ma fanúšikovia, ale aj niektorí starší hráči s myšlienkou, či by sme nedokázali dať mužstvo dokopy. Potom sa prihlásil Laco Doka, ktorého netreba predstavovať. Je rodák z Opoja a mne prišlo vhod, že sa prihlásil, našli sme spoločnú reč a dohodli sme sa na spolupráci. Spoločnými silami sme sa do toho pustili, dokonca nám pomáha aj Lacov brat,“ opisuje dôvody obnovenia mužstva Šípka. O Opoji je už známe, že získali výraznú posilu v podobe Jozefa Kožleja, ktorý je bývalým reprezentantom: „S Lacom Dokom sú kamaráti a prisľúbil nám pomoc. Jeho prestup je trochu komplikovaný, pretože ide o vyžiadanie hráča z cudziny, nakoľko hrával v gréckom Thrasyvoulose. Je tam dlhšia čakacia lehota, takže je možné, že prvé kolá za Opoj ešte nenastúpi,“ rozpráva Šípka. Okrem toho budú v mužstve pracovať s bývalými hráčmi klubu, ktorých dopĺňajú mladé posily. Predseda klubu však vyjadril aj smútok: „Štyria veľmi šikovní a mladí hráči nám utiekli hrávať do Vlčkoviec a práve takíto hráči nám veľmi chýbajú.“  Záujem vrátiť sa do Opoja zatiaľ neprejavili, ale prezident klubu dúfa, že časom k tomu príde.

V rámci prípravy usporiadal Opoj cez víkend turnaj, na ktorom sa zúčastnili okrem domáceho celku aj susedné Vlčkovce, Suchá nad Parnou a Dlhé Pole zo žilinského okresu. Opoj odohral prvý zápas s Vlčkovcami, pričom skončil nerozhodne 1:1 a na pokutové kopy zvíťazili Vlčkovce. V druhom zápase sa stretla Suchá nad Parnou s Dlhým Poľom, ktoré zvíťazilo 3:1. O tretie miesto medzi Opojom a Suchou opäť rozhodovali pokutové kopy, ktoré tento raz vyšli lepšie Opoju a vo finálovom zápase vyhralo Dlhé Pole 2:1 nad Vlčkovcami. „Myslím, že sme dobre pripravení, uvidíme ako nám vyjde prvé kolo, v ktorom hráme doma s Lovčicami, a ktoré by sme chceli vyhrať. V mužstve cítiť silu, takže by sme mohli napredovať, nehovorím, že musíme postúpiť, ale nebudeme v súťaži len do počtu. Sám som zvedavý, ako nám to pôjde, uvidíme ako dopadnú prvé zápasy,“ prezrádza Šípka.

TJ Družstevník Dolné Dubové

Do Dolného Dubového prišiel na hosťovanie Adrián Sekera z Kátloviec a v štádiu vybavovania sú dvaja hráči zo Špačiniec. Nakoľko v mužstve disponujú pomerne mladými hráčmi, cieľom Dubového bude najmä stabilizovanie mužstva. Spokojní by boli s umiestnením v strede tabuľky, pričom sa chcú postupne zlepšovať. Dolné Dubové cez víkend odohralo generálku doma so Šterusmi, s ktorými prehrali 2:3.