Prehľad zmien v VI. lige MEVA SPORT

Pred prvým jarným kolom si ešte posvietime na najvyššiu oblastnú súťaž a zmeny, ktoré sa v nej odohrali. Aj keď sme väčšinu z nich priebežne uverejňovali na našej stránke, poďme si ich všetky po poriadku zosumarizovať. VI. liga MEVA SPORT štartuje dnes, 11. marca 2018, na trávnik však nevybehnú Križovany nad Dudváhom a z dôvodu odhlásenia Koplotoviec zo súťaže ani Siladice. Zápas Leopoldov – Majcichov sa kvôli nespôsobilému stavu hracej plochy odohrá na umelej tráve v Piešťanoch.

TJ Družstevník Horná Krupá

Tréner Peter Pavlús chcel cez zimnú prestávku rozšíriť mužstvo, no Krupej sa v lovení posíl moc nedarilo. Hľadali najmä v nižších súťažiach, odkiaľ prišiel Patrik Braniša z Dolného Lopašova, ten sa však už v príprave zranil. V mužstve na jar nebudú hrávať Jaroslav Daniš, ktorý sa vrátil do Bolerázu a Kristián Šige, ktorý skúsi šťastie v Jaslovských Bohuniciach B. V mužstve majú aj dlhodobo zranených hráčov Michala Jakába a Richarda Gašparíka, a keďže zranenia už v minulosti Krupej skomplikovali ciele, Peter Pavlús si do jarnej časti najviac praje, aby ich obchádzali. Špicu, na ktorej zimovali, by si pochopiteľne radi udržali, ale uspokoja sa aj s inými poprednými miestami v tabuľke.

TJ Družstevník Zvončín

Rovnaké ciele má aj Zvončín, niet sa čo čudovať, od prvého miesta ich delí len o niečo horšie skóre. Z kádra odišli Bohumil Vandák do Dolných Orešian a Patrik Dolinaj do Veľkých Kostolian. Aj Zvončín sa cez zimnú prestávku poobzeral po nových posilách a pomerne výrazne sa posilnil.  Pribudol Tomáš Mrva zo Špačiniec, brankár Erik Fridrich zo Suchej nad Parnou, Vladimír Obuch z Rybiek, po ročnej prestávke sa do kádra vrátil aj Rudol Klenkovič ml. a po zranení vybehne na trávnik aj Marek Krajčovič. Vo Zvončíne vsadili aj na kvalitnú prípravu a počas zimy odohrali viacero prípravných zápasov s Dolnými aj Hornými Orešanmi, Hornými Salibami, či dorastencami Lokomotívy.

TJ Družstevník Špačince

Špačince sa svojimi postupovými ambíciami netajili už na konci minulej sezóny, keď postúpili zo VII. ligy. Pomaly, ale isto sa im darí posúvať v tabuľke vyššie a vyššie, či však nadviažu na toto tempo aj v druhej časti sezóny ukážu prvé jarné kolá. Bude to o to ťažšie, že z kádra odišli skúsení hráči ako Tomáš Mrva do Zvončína, Tomáš Sedlák do Váhoviec, Jozef Izakovič do Voderád a Filip Zemko do Jaslovských Bohuníc. Z príchodov hlásia Pavla Bohunického z Dolnej Kurpej a Petra Jakubička z Jaslovských Bohuníc.

TJ Družstevník Voderady

Pri poslednom rozhovore s trénerom Štefanom Zvolenským bol jedinou zmenou príchod Jozefa Izakoviča zo Špačiniec. Z kádra však odišiel Stanislav Cibulka, ktorý vypomôže domácemu tímu v Šulekove, Daniel Plavucha a Stanislav Páleník si to namierili do Slovenskej Novej Vsi. Vo Voderadoch majú aj viacero dlhodobejších zranení, no dúfajú, že niektorí hráči by sa po zraneniach mohli k mužstvu opäť pripojiť. Voderady absolvovali  v jarnej príprave sústredenie v Podhradí a niekoľko prípravných zápasov. Čo sa týka cieľov, nemajú veľké oči, skôr si chcú futbal užiť a hrať to na čo majú, ak by sa však podarila postupová priečka, nebránili by sa.

OŠK Zavar

Do mužstva nepribudli žiadne posily, navyše im komplikujú stav viaceré zranenia. Matej Chlebík musí podstúpiť druhú operáciu, kľúčový hráč defenzívy Róbert Šiška má problémy s kolenom, Daniel Potisk má natiahnuté väzy, Branislav Púchly sa zranil v prípravnom zápase so Šoporňou. Štart týchto hráčov v jarnej časti je otázny. Do kádra sa však vrátia hráči po zranení, ide o Patrika Ťažkého a Mária Juriša, ktorí sa zapojili už aj do jarnej prípravy. Navyše prípravu s mužmi absolvovali aj dorastenci, aby sa adaptovali na mužský futbal a týmito skúsenosťami pomohli dorasteneckému družstvu vyhrať súťaž. Podľa trénera Lukáša Vida možno dvoch z nich zapoja aj do súťaže mužov. Ciele majú v mužstve jasné, chcú na jar získať najviac bodov zo všetkých mužstiev, a siahnuť na prvé priečky.

OFK Majcichov

Aj do kádra Majcichova sa vrátili hráči po zraneniach a to Erik Urc, Patrik Tokoš a Marek Prochádzka. Novou posilou v mužstve je Denis Ďuga zo Spartaku TT. Navyše sa z hosťovania v Opoji vrátil aj Peter Krivosudský. Z mužstva neodchádza nikto, Juraj Bott sa však nezapojí do jarnej časti, pretože odchádza na dlhšiu dobu do zahraničia. Šiesty Majcichov by si chcel toto miesto udržať, ak by im však vyšli prvé jarné kolá, radi by poskočili aj vyššie. Počas prípravy absolvovali viacero zápasov, ten posledný odohrali s Hornými Orešanmi 2:2.

TJ Slovan Červeník

Červeníku odhlásenie Koplotoviec paradoxne pomohlo, pretože poskočili v tabuľke vyššie a obehli tak Siladice. Z kádra odišiel mladý odchovanec  Ján Gábriš, ktorý si vyskúša vyššiu súťaž vo Veľkých Kostoľanoch a Denis Kopúnek sa vrátil späť do Slávie Trnava. V Červeníku sa zmenil aj tréner, kedy Panfilova nahradil domáci bývalý hráč Andrej Adamkovič. Do kádra pribudli Marek Tajber a Martin Lackovič z Koplotoviec, Pavol Bobák z Jaslovských Bohuníc B a najnovšie sa káder rozrastie aj o Vladimíra Krajča z Hlohovca a jeho brata Romana Krajča, ktorý bol na hosťovaní v Koplotovciach. Vzhľadom k výraznému posilneniu sa dá predpokladať, že Červeník sa na jar pokúsi v súťaži poriadne zamiešať karty.

TJ Družstevník Siladice

V Siladiciach si z cieľov veľkú hlavu nerobia, úplne im postačuje stred tabuľky, kde by sa chceli pohybovať aj počas jarnej časti. Z kádra odišiel Ľubomír Halmo do Slávie Trnava a s mužstvom začal opäť trénovať Peter Dekan, ktorý sa chce do kádra Siladíc vrátiť. Okrem toho budú počas jari zapracovávať do mužstva dorastencov. Siladice odohrali generálku s Vrbovým, ktorú prehrali 5:3. V prvom kole si nečakane postoja.

ŠK Cífer 1929

V Cíferi nastala počas zimy trénerská zmena a Adriána Paštiaka vystriedal Ján Pavlovčík, ktorý trénuje na Lokomotíve U15. Adrián Paštiak však v mužstve bude pokračovať ako hráč a zároveň asistent trénera. Okrem týchto zmien prišiel do kádra brankár Radovan Malý z Jaslovských Bohuníc, do Slovenskej Novej Vsi odišiel Tomáš Repa, inak mužstvo zostáva po kope. Počas zimnej prípravy sa v mužstve pasovali zo zlou tréningovou morálkou, a preto dúfajú, že sa neodzrkadlí v prvých jarných kolách.  Inak v mužstve nemajú prehnané ciele, chceli by si udržať stred tabuľky.

MTK Leopoldov

Leopoldov je ďalším mužstvom, ktoré po anulovaní výsledkov s Koplotovcami poskočilo o priečku vyššie. Z kádra odišli Marcel Janega a Peter Čeliga, ktorí sa vrátili späť do Veľkých Kostolian, odchod ohlásil aj mladý Hlohovčan Dominik Krajinčák. Odchody sa v mužstve snažili vyvážiť príchodmi a získali brankára Lukáša Žemlu z Hlohovca a Dušana Habána taktiež z Hlohovca. Leopoldov zažil katastrofálny nástup do sezóny, v ktorom fasovali vysoké prehry, preto dúfajú, že na jar sa podobnému scenáru vyhnú a podarí sa im získať čo najviac bodov. Počas zimy sa stretli v príprave s mužstvami z nižších súťaží ako Žlkovce, Dubovany, či Trakovice.

OŠK Dolná Krupá

Ako sme už informovali, Dolná Krupá cez zimnú prestávku ohlásila viacero zásadných zmien. Okrem nového vedenia na čele s predsedom Miroslavom Garažiom sa na trénerský post opäť vrátil Miroslav Hrubý. Odišlo viacero hráčov, Andrej Kvetan a Michal Gottwald do Váhoviec, Pavol Bohunický do Špačiniec a Marcel Štrbo a Richard Sekera zase do Modranky. Odchod týchto hráčov však neberú v klube tragicky, chcú dávať príležitosť hlavne svojim hráčom ako Matej Glonek, Martin Studený, Timotej Slabý, Patrik Dekan a Michal Garažia, ktorý je v klube momentálne na hosťovaní z Naháča. Ciele Dolnej Krupej sú jasné, vychovávať mládež a dávať jej priestor v A-mužstve.

FK Krakovany

Krakovany sa po nevydarenej jeseni snažili cez zimu doplniť káder. Prišiel Filip Mosný z Trebatíc, Ondrej Bielik a Ondrej Kubík z Prašníka a brankár Marek Valovič z Čachtíc. V mužstve skončili brankár Tomáš Holan a Filip Svetlík, ktorých cesty viedli do Šípkového, Andrej Toplanský odišiel do Ostrova. Vzhľadom k umiestneniu sa na jar pokúsia získať čo najviac bodov, pretože s jesennou časťou vládne nielen vo vedení, ale aj v samotnom mužstve nespokojnosť. Okrem doplnenia kádra sa cez zimu snažili v príprave poriadne popracovať. Generálku absolvovali s Brestovcom a zvíťazili 7:1.

ŠK Slávia Zeleneč

Ani Zeleneč nie je spokojný s jesennou časťou a preto vsadili na doplnenie kádra. Mužstvo sa rozrástlo o bratov Martina a Vladimíra Formankovcov, z toho jeden na jar pomôže A-mužstvu, druhý dorastencom. Okrem nich pribudol aj Adam Lopatník, ktorý prišiel na hosťovanie z Trebišova, brankár Martin Michalčin z Bardejova a vrátila sa výrazná posila z Rakúska v podobe Martina Babica. Odchody v mužstve nemajú žiadne, káder zostáva pokope. Okrem toho, že Zeleneč chce zabojovať o vyššie priečky, budú na jar pracovať aj na zabudovávaní dorastencov do A-mužstva. Generálku odohrali s Vlčanmi 3:3.

TJ Družstevník Dechtice

Dechtice prišli o Dávida Hlavatoviča, ktorý odišiel do Veľkých Kostolian, do mužstva pribudol brankár Marek Dekan z Nižnej a z hosťovania na Dobrej Vode sa vrátil Ľuboš Ružička. Okrem hráčskych zmien sa rozrástol v Dechticiach aj realizačný tím o Vladimíra Maríka, ktorý bude asistovať hrajúcemu trénerovi Marekovi Maškovi, hlavne bude mať na starosti zápasovú časť. Dechtice sa v súťaži nezapísali najlepšie a zimovali na 14. mieste. Na jeseň Dechtice obchádzalo futbalové šťastie, ktoré im chýbalo najmä v koncovke a rovnako neboli efektívni ani v defenzíve, na čom sa snažili počas jarnej prípravy popracovať.

OFK Drahovce

Predposledné Drahovce sa počas celej jesene trápili s okliešteným kádrom, čo sa podpísalo na výsledkoch. Preto dúfajú, že na jar sa všetko zmení, cieľom je totižto záchrana v súťaži. Do kádra prišiel Michal Németh z Bolerázu, Marián Veľký a Michal Juran z TJ Družstevníka Hájna Nová Ves. Do konca prestupového obdobia však nevylúčili ešte nejaké príchody. Cez zimnú prestávku podal abdikáciu Jozef Chudý, otázka predsedu je zatiaľ v riešení. Odchody z mužstva nehlásia žiadne, naopak dúfajú, že sa počas jari vrátia aj niektorí zo zranených hráčov.

OŠK Križovany nad Dudváhom

Zmeny vedenia v Križovanoch nad Dudváhom sme už nedávno avizovali. Predsedu Petra Záhumenského vystriedal Martin Záhumenský, podpredsedom sa stal Stanislav Demovič. Do kádra počas zimy pribudol len Benson Alumbasi Timona z Koplotoviec. Mužstvo trápia aj viaceré zranenia Romana Šurana, Stanislava Demoviča a Miroslava Málika, ktorí majú problémy s kolenami. Niektorí hráči ohlásili koniec futbalovej kariéry. Križovany chcú jarnú časť dohrať čo najlepšie ako sa dá, dôležitá je stabilizácia kádra a záchrana v súťaži. Od novej sezóny v mužstve plánujú veľké zmeny, mal by skončiť tréner Miroslav Horvatovič, ktorý povedie mužstvo už len počas jari a chceli by sa rozrásť o nové posily.