Prehľad zmien v VII. lige SWAN

Ako ďalšiu v poradí sme pre vás zmapovali trnavskú časť VII. ligy, kde počas zimnej prestávky nastali tiež veľmi zaujímavé zmeny. Prvé kolo štartuje 11. marca 2018, zápas Jaslovské Bohunice B s Košolnou bol však odložený.

FO ŠK Modranka

Modranka je v VII. lige nováčikom a už sa jej podarilo zimovať na čele tabuľky. Jej dobré výsledky však neboli pre nikoho prekvapením, naopak, od Modranky sa to očakávalo. V klube si však idú svoju filozofiu, nič nesiliť a najmä vychovávať mládež. To je jediným cieľom do jarnej časti, avšak bez pochýb je toto mužstvo so skromnými cieľmi veľkou konkurenciou nejdeného mančaftu. O posilách v Modranke sme už počas zimy informovali, okrem Richarda Sekeru a Marcela Štrbu do mužstva nepribudol nikto, rovnako z kádra ani nikto neodišiel.

OZ TJ Družstevník Pavlice

Pavlice si počas jesene krvopotne strážili špicu tabuľky, avšak neustrážili. Zaváhanie z posledného kola ich stálo prvenstvo, čo ich určite mrzí, ale hlavy nevešajú. Práve naopak, pobiť sa s Modrankou o špicu, je cieľom do jari. Cez zimu získali výraznú posilu v podobe Martina Štillu z klubu FK Lamač a na jar vybehne na trávnik aj hrajúci tréner Martin Cintula, ktorý je po zranení. Pavlice svojim cieľom prispôsobili aj prípravu, v ktorej sa stretli najmä s mužstvami z vyšších súťaží.

FK Biely Kostol

Ani tréner Peter Sládeček neavizuje nové pohyby v kádri od posledného rozhovoru, z kádra odišiel Michal Hrašna, ktorý na jar vypomôže v Malej Mači. Do mužstva sa vrátili hráči Rudolf Podstrelený a Marek Dobrovodský, ktorí dlhodobo nehrávali kvôli pracovným povinnostiam. Okrem toho získali Viliama Danišku z Pečeňád. Biely Kostol sa snažil počas minulej sezóny siahnuť na víťazstvo, to im však vyfúkli Špačince, tentokrát sú pri cieľoch o niečo skromnejší, chceli by však skončiť do tretieho miesta.

OFK Bučany

Bučany sa počas jesene príliš sústredili na výsledky, čo v niektorých zápasoch bolo viac na škodu ako úžitok. Aj preto sa chcú v mužstve na jar viacej uvoľniť a baviť futbalom, veď to je aj podstatou amatérskeho futbalu. Káder po zime zostáva bez zmien. V klube mali počas prestávky dokonca voľby, v ktorých vyjadrili dôveru výboru, pretože zostal v pôvodnom zložení.

TJ FC Kátlovce

Z Kátloviec odišiel Tomáš Mačica, ktorý sa vracia z hosťovania späť do Dolného Lopašova. V kádri ho budú na jar určite postrádať, keďže sa v mužstve na jeseň poriadne rozstrieľal. Na jar vypomôže mužstvu Adam Pavlík, ktorý je štvrtoligový hráč Jaslovských Bohuníc, no po zranení sa chce rozohrať v nižšej súťaži. Preto sa rozhodol spojiť užitočné s prospešným, na jar sa v Kátlovciach rozohrá a zároveň pomôže rodnej obci. Po zranení sa vracia do kádra aj Peter Uváček. V Kátlovciach strácajú na prvú Modranku 13 bodov, preto si uložili za cieľ vyhrať počas jarnej časti čo najviac zápasov.

TJ Družstevník Košolná

Do mužstva pribudol Peter Konečný zo Suchej nad Parnou a na jar vybehne na trávnik aj Roman Greguš po zranení. Do mužstva sa počas zimnej prestávky rozhodli zapracovať dorastencov, konkrétne Mateja Chudjáka, Erika Martinkoviča a Adama Mesíčka, ktorí A-mužstvu na jar pomôžu. V Košolnej je dôležitá stabilizácia kádra, avšak počas jari by chceli vyskúšať posun na vyššie priečky. V rámci prípravy absolvovalo mužstvo aj sústredenie na Brezovej.

Športové kluby Blava 1928 B

Do rezervy Jaslovských Bohuníc pribudne Kristián Šige z Hornej Krupej. Počas jesene obsadili Jaslovské Bohunice B siedme miesto a to im pomerne vyhovuje, aj keď vyšším priečkam by sa nebránili. Béčko sa formuje najmä z dorastencov, ktorých chcú adaptovať na mužský futbal a hráčov, ktorí nie sú herne vyťažení a nemajú takú minutáž.

FK Sokol Dolné Orešany

Do rodného klubu sa vracia Bohumil Vandák zo Zvončína, čo bolo pre klub radostnou novinou. Dúfajú, že jeho návrat prinesie nový vietor do plachiet. Orešany sa posúvajú od sezóny k sezóne čoraz vyššie, v tej minulej si vybojovali 6. miesto a túto latku by neradi podliezali. Tomu prispôsobili aj prípravu, ktorú neabsolvovali len v domácich podmienkach, kondíciu, ale aj vzťahy utužovali na sústredení v Trenčianskych Tepliciach.

TJ Družstevník Ružindol

Po zranení sa na jar k mužstvu pripojí Matej Kubíček a získali aj Mateja Bartoša z Lovčíc. V Ružindole bude aj naďalej pokračovať dvojica francúzskych futbalistov Quentin Vernillat a Pierrick Brion, na muške mali ešte ďalšieho francúzskeho hráča, no jeho príchod do mužstva je otázny. Odchody sa v kádri nekonali žiadne. V príprave Ružindol absolvoval tri zápasy, s Madunicami remizovali 2:2, Sláviu TT porazili 5:3 a s Vlára Ľuborčou prehrali 7:6. Navyše mužstvo absolvovalo sústredenie v Nemšovej. V Ružindole je prioritou prilákať mladých hráčov do mužstva.

TJ Elastik Bohdanovce

Bohdanovciam sa na jeseň príliš nedarilo, no v poslednom kole si napravili chuť s Naháčom, ktorý porazili 8:0. V tejto chuti by chceli pokračovať aj na jar a posunúť sa v tabuľke vyššie. Mužstvo sa cez zimu rozrástlo o Mareka Arpáša z Malej Mače, Jakuba Brestovanského zo Suchej nad Parnou a Ladislava Kosíka zo Šalgočky. Navyše do kádra zapracovávajú dorastencov ako Klimo, či Duffek. V klube sa podarilo zrekonštruovať kabínu, ktorej otvorenie je pripravené na prvú majstrovskú nedeľu o 12:45. Klub sa na jar predstaví aj s novým logom. Celkovo je v klube ambíciou oživiť futbal na dedine. Bohdanovce absolvovali aj bohatú prípravu, v ktorej sa stretli s mužstvami ako Dubovany, Abrahám, Suchá nad Parnou, či Bíňovce.

TJ Družstevník Brestovany

Za Brestovany na jar vybehne na trávnik Martin Čulák z Koplotoviec, Andrej Adamík z Hlohovca a zo zahraničia sa vrátil aj Tomáš Weslowski. Do jarnej prípravy v mužstve sa mal pripojiť aj Matej Chlebík zo Zavara, ktorý sa chcel v Brestovanoch rozohrať po zranení, nakoniec však musí absolvovať ďalšiu operáciu. Z kádra odišli Peter Kozák do Rakúska, na jar sa mužstvo bude trápiť aj s viacerými zraneniami. V príprave hrali Brestovany s Križovanmi nad Dudváhom, Vlčkovcami, Pečeňadmi či dorastom Hlohovca. Cieľom do jarnej časti sú pokojné vody v strede tabuľky.

ŠK Dobrá Voda

Do kádra Dobrej Vody nepribudol nikto, hosťovanie ukončil Ľuboš Ružička, ktorý sa vrátil do Dechtíc, inak zostáva mužstvo pokope.  Počas prípravy absolvovali dva prípravné zápasy. V jarnej časti by chceli v mužstve vyskočiť v tabuľke o pár priečok vyššie, aby sa vyhli zachraňovaniu. Stred tabuľky by bol pre Dobrú Vodu ideálnym.

 TJ Vinohradník Suchá nad Parnou

Suchá nad Parnou sa po rozpade dorasteneckého družstva zamerala na zapracovávaní mladých hráčov do mužského futbalu. Aj preto je stále hlavnou prioritou stabilizácia kádra. Z mužstva odišiel Peter Konečný do Košolnej a Jakub Brestovanský do Bohdanoviec. Do kádra ohlásili návrat Šimon Izakovič a Adrián Benkovský z hosťovania v Šípkovom. Suchá sa bude snažiť udržať sa v súťaži a posunúť o niečo vyššie v tabuľke.

ŠK Rapid Hrnčiarovce nad Parnou

Hrnčiarovce cez zimnú prestávku posilnili asi najviac z trnavskej časti VII. ligy. Do mužstva pribudol Dávid Lukačik zo Slávie Trnava, Matúš Hilko a Andrej Brimus z Bukovej, Miroslav Banič a Ondrej Trulík ohlásili návrat do mužstva. V dorasteneckom veku prichádza Kubíček a po polročnej pauze prevetrá kopačky aj Daniel Kyselica. Odchody z kádra nie sú. Vzhľadom k tomu, že sa cez zimnú prestávku v Hrnčiarovciach výrazne posilnili, cieľom je zabojovať o vyššie priečky.

TJ Sokol Trstín

V Trstíne chceli cez zimnú prestávku stiahnuť čo najviac hráčov z hosťovania späť do mužstva, čo sa im však nepodarilo. Do kádra pribudol iba Martin Miškovič z Bolerázu, inak je mužstvo bez zmien. V príprave odohral Trstín dva zápasy s Bučanmi a Bukovou. So ziskom 9 bodov v jesennej časti je Trstín na predposlednom mieste v tabuľke a preto je pochopiteľne najdôležitejším cieľom záchrana v súťaži.

ŠK Naháč

Z kádra odišiel Michal Garažia do Dolnej Krupej a do Popradu sa presťahoval Dominik Habala. Aby tieto odchody vyvážili, do mužstva prišli dve posily, Ján Beňo z Kátloviec a Adrián Bartko z Bolerázu. Naháč sa od postupu do VII. ligy nedokázal v súťaži výraznejšie presadiť a posledné sezóny sa pohybuje na spodku tabuľky. Keďže sú malá obec, ich prioritou je hlavne udržať futbal na dedine a pokúsiť sa zotrvať v VII. lige aj naďalej.