Koplotovce do jarnej časti nenastúpia

Napriek veľkej snahe vedenia zachrániť mužský futbal v obci, zaznel včera konečný verdikt, ktorým je odhlásenie sa zo súťaže. Už koncom jesennej časti sa vo futbalovej oblasti pošuškávalo o problémoch v klube, tie sa naplnili.

Svetlé začiatky

Počas minulej sezóny zahviezdili Koplotovce v piešťansko-hlohoveckej VII. lige, ktorú jednoznačne vyhrali so 16 bodovým náskokom nad druhými Bojničkami. Vtedajší tréner Stanislav Šoka aj s vedením na čele posilňovali káder a chceli v najvyššej oblastnej súťaži pôsobiť dôstojne. Nováčik prišiel do súťaže s chuťou zamiešať karty, no úvodné zápasy sezóny naznačili, že to s nimi nebude také ideálne. K tomu prispela aj veľmi zlá tréningová morálka v mužstve.

V neistote do poslednej chvíle

Ku koncu jesennej časti skončil pri mužstve tréner Stanislav Šoka zo zdravotných dôvodov. V posledných týždňoch sa však snažil byť Koplotovciam ešte nápomocný: „Možno by sme mužstvo dokázali udržať pohromade, ale konečné slovo má vedenie.“ To sa rozhodlo skončiť, dnes to oficiálne potvrdila aj ŠTK ObFZ Trnava. „TJ Slovan Koplotovce dnešným dňom 9.3.2018 odhlasuje A mužstvo dospelých zo súťaže VI. ligy MEVA SPORT .“

ŠTK ObFZ Trnava berie na vedomie odhlásenie družstva zo súťaže. V zmysle SP čl. 12/2 sa doterajšie výsledky zrušia (anulujú) a v zmysle SP čl. 12/4 sa považuje za družstvo zostupujúce. ŠTK odstupuje Slovan Koplotovce na doriešenie DK v zmysle RS bod. A.6.

Anulovanie výsledkov bude mať aj zásah  do tabuľky, v ktorej sa pomení umiestnenie niektorých mužstiev. Hráči majú ešte čas odísť do iných klubov.

Ešte v úvode zimnej prestávky chceli v mužstve urobiť zmeny, trénerom sa mal stať Marek Tajber, ktorý čakal na vyjadrenie klubu do konca januára. To neprišlo, Tajber prestúpil do Červeníka. Postupne sa z mužstva začali odhlasovať ďalší hráči, v klube však stále vládla nádej. Na trénerský post tentokrát mal prísť Mário Kyjak: „Ak sa na jar v Koplotovciach bude hrať futbal, mužstvu vypomôžem.“ Jeho cesty však nakoniec povedú do VIII. ligy, kde bude trénovať Šulekovo.

Podľa slov predsedu klubu Poláčika rástli u niektorých hráčov finančné nároky, čo nebolo možné v klube „utiahnuť“. Futbal však v Koplotovciach nekončí nadobro, od novej sezóny by chceli začať od začiatku, avšak tentokrát s inou filozofiou. V obci je podľa jeho slov potrebné vytvoriť partiu, ktorá bude chcieť futbal hrávať, pretože ich to baví, nie preto, že za to dostanú peniaze.