Prehľad zmien v VII. lige RUBBEX

Posledné slová zimy pomaly doznievajú a cez víkend nás čaká prvé jarné kolo. Počas zimnej prestávky sme sa pozreli na zmeny v niektorých kluboch, teraz sme však pre vás zmapovali celý prestupový kolotoč z mužského futbalu v oblasti. Ako prvú si prejdeme piešťansko-hlohoveckú VII. ligu RUBBEX, ktorá by mala mať úvodné kolo 11. marca 2018, ktoré však môže skomplikovať stav hracích plôch.

PFK Piešťany

Pri poslednom rozhovore s trénerom Martinom Krajčovičom nám naznačil, že by sa mohol káder rozrásť o pár mien, ktoré majú v klube zatiaľ na skúšku. Teraz je však isté, že Piešťany sa posilnili a prilákali do mužstva hneď viaceré nové tváre. Ide o dvoch hráčov zo Srbska – Marjan Petraš a Uroš Obrenovac, ktorí na Slovensku pracujú. Okrem toho do klubu zavítal Marián Michalička z Brezovej pod Bradlom a Bohuš Varga, ktorý bol hráčom Radošiny. Na hosťovanie z Ratnoviec pribudol do mužstva aj Daniel Budka. Ciele do jarnej časti sa v mužstve nemenia, Piešťany si chcú udržať špicu a postúpiť.

ŠK 2011

Pečeňady od posledného rozhovoru neohlásili žiadne zmeny. V mužstve skončil brankár Dávid Rybanský a do Bieleho Kostola odišiel Viliam Daniška. Získali brankára Mareka Vahalíka zo Zelenča, inak zostáva káder nezmenený. Aj cieľom Pečeňád je siahnuť na špicu a podľa trénera Adamčíka by to mužstvu mohlo vyjsť, ak sa im budú počas jari vyhýbať zranenia.

OŠK Moravany nad Váhom

Ako sme naposledy avizovali, Moravany to na jar nebudú mať ľahké. Na tejto informácii sa nič nemení. Hráči Peter Polák, Peter Strnisko a Marián Dechet odišli za prácou do zahraničia a na jar mužstvu nepomôžu. V Moravanoch riešia ešte jednu posilu, ale tréner Ivan Jánošík nechce predbiehať udalosti. Na jar sa pokúsia popasovať s touto situáciou, aj keď sám tréner priznáva, že ešte nevie ako to zvládnu. Aj preto v mužstve nemajú konkrétne ciele, prioritou bude stabilizácia kádra.

TJ Madunice

V Maduniciach sa cez zimnú prestávku neodohralo vôbec nič. Do mužstva nikto nepribudol, ani nikto neodišiel. Počas zimy v mužstve pracovali najmä na kondícii a prevetrali v prípravných zápasoch viacero súperov. Niet sa čo čudovať, 4. miesto je pre Madunice veľkým úspechom a s tým rastie aj chuť.

OŠK Dubovany

Z mužstva cez zimu neodišiel nikto, pribudol však Erik Svítek z Veľkých Kostolian. Dubovany majú mladé mužstvo a v predchádzajúcich sezónach pracovali najmä na jeho stabilizácii. Po dobrej práci by chceli zbierať ovocie úspechu a preto je v mužstve cieľom 3. miesto. Dubovany absolvovali bohatú prípravu, v generálke zdolali Bučany 6:4.

OŠK Prašník

Zima priniesla do kádra Prašníka pár zmien, prvou sú odchody Ondreja Bielika a Ondreja Kubíka, ktorí na jar vypomôžu Krakovanom. Do mužstva pribudli Stanislav Gondál zo Šterús a Miroslav Kaclík zo Šípkového. Aj Prašník vsadil na kvalitnú prípravu, počas ktorej absolvovali 4 zápasy, ten posledný zvíťazili 5:3 nad Kočín-Lančárom. Tréner Nižňanský nechce mať do jarnej časti prehnané ciele, uvidia, čo prinesie jarná časť, avšak radi by skončili do 5. miesta.

TJ Družstevník Trakovice

Trakovice za sebou nemajú príliš dobrú jesennú časť, navyše pri mužstve skončil tréner Ivan Krajčovič po zápase s Moravanmi nad Váhom. Trénovania sa ujal jeho syn Matúš Krajčovič, ktorý mal byť len riešením do konca jesene, po dohode s vedením však bude sedávať na trénerskej lavičke aj počas jari. V Trakoviciach inak nenastali žiadne obmeny hráčov. Podľa slov Matúša Krajčoviča chcú popracovať na kolísavých výsledkoch, pretože najmä vonku získali málo bodov. Ambíciou je skončiť do 5. miesta, ale v Trakoviciach chcú hrať najmä dobrý futbal, ktorý priláka divákov späť na tribúny.

TJ Družstevník Chtelnica

Chtelnica nehlási žiadne zásadné zmeny, avšak ešte nejaké korekcie v mužstve úplne nevylučujú. Stred tabuľky, kde zimovali, mužstvu vyhovuje a chceli by si ho udržať aj počas jarnej časti, ak by sa však podarilo posunúť o pár miest vyššie, v klube by nikto nenamietal. Počas zimnej prípravy absolvovali dva prípravné zápasy s Naháčom a Krakovanmi, oba prehrali.

TJ Bojničky

V mužstve skončil Rastislav Kubíček ako tréner, aj ako hráč. Jeho miesto zaujme jeden zo skúsenejších hráčov z kádra, Peter Halas. K mužom pribudne dorastenec Patrik Harský, inak sú bez zmien. Bojničky počas zimy trápil problém, s ktorým bojujú viaceré mužstvá, a tým je nedostatočná tréningová morálka. Práve preto je najväčším cieľom do jarnej časti stabilizovanie kádra.

ŠK Borovce

V Borovciach nastala zásadná trénerská zmena, kedy Andreja Koprnu nahradí hráč Pavol Herceg. S Koprnom však naďalej počítajú v mužstve ako so skúseným hráčom. Okrem toho sa k mužstvu pridajú hráči, ktorí mali futbalovú odmlku, reč je o Matejovi Ruľákovi, Ondrejovi Bejdákovi a Adamovi Dadíkovi. Cieľom do jarnej časti je udržať sa v strede tabuľky a zastabilizovať káder. Keďže ide o amatérsky futbal, chcú aby sa ním bavili hlavne hráči a diváci. Udržať futbal v obci na takej úrovni ako je teraz, je prvoradou prioritou. Generálku odohrali Borovce s Veľkými Ripňanmi, prehrali 4:0.

TJ Družstevník Dolný Lopašov

Na jar mužstvu vypomôže Jozef Masárik, ktorý sa vrátil zo štúdia v zahraničí a Tomáš Mačica, ktorý ukončil hosťovanie v Kátlovciach. Patrik Braniša odišiel do Hornej Krupej. V Lopašove majú na muške ešte jedno meno, nad ktorým však zatiaľ visí otáznik. Na jar chcú v mužstve pochopiteľne zabojovať o vyššie priečky, prioritou je však oku lahodiaci futbal, ktorý bude baviť hlavne samotných hráčov. Rovnako chcú zabezpečiť plynulý prechod hráčov z dorastu do A-mužstva a udržať ich pri futbale. V generálke remizoval Lopašov s Naháčom 3:3.

TJ Slovan Ostrov

V Ostrove zostáva všetko po starom, do mužstva však zapracovávajú dorastencov, ktorí na jar vypomôžu v A-mužstve. Ide o Kristiána Franka, Róberta Bečareviča, Marcela Hudcoviča a Dominika Augustína. Podľa trénera Rudolfa Madunického je dôležité udržať sa v súťaži s tým, že v Ostrove chcú dávať príležitosť mladým hráčom. Veria, že dorastenci by mohli do mužstva priniesť nový impulz. Ostrov remizoval na generálke s Hornou Stredou 3:3.

OŠK Veselé

Do Veselého zavítala mladá krv v podobe Patrika Schmidta zo Sprartaku TT, ktorý je po zranení a vo Veselom by sa chcel rozohrať. Jozef Rácz odchádza do zahraničia za prácou a na jar mužstvu zrejme nepomôže. V prvých kolách budú postrádať aj Martina Konečného, ktorý je odcestovaný v zahraničí. Ciele majú vo Veselom jasné, skončiť lepšie ako v jeseni, chceli by sa umiestniť do 10 miesta a uspieť hlavne v domácich zápasoch. Veselé absolvovalo počas prípravy tri zápas s Očkovom, Krakovanmi a Hornou Stredou, všetky tri dopadli lepšie pre súpera.

TJ Družstevník Šípkové

V Šípkovom nastalo viacero zmien, do Prašníka odišiel Miroslav Kaclík, pribudli však Tomáš Holan a Filip Svetlík z Krakovian. Ďalších pár posíl majú ešte rozpracovaných, avšak konkrétne mená zo strany vedenia nepadli. Najhlavnejším cieľom počas jari bude stabilizácia kádra a udržanie sa v súťaži. Šípkové absolvovalo prípravu v domácich podmienkach.

OFK Kľačany

Kľačany sa túto sezónu v súťaži trápia, navyše ich obchádza aj futbalové šťastie. V tabuľke zimovali na predposlednom mieste a je jasné, že na jar sa pokúsia posunúť o čosi vyššie. Cez zimnú prestávku klub opustil Ľubomír Súľovský, ktorý odišiel do Lužianok, pribudol Adrián Latečka z Rišňoviec, na jednom mene ešte pracujú. Prípravu v Kľačanoch mali pomerne bohatú a absolvovali prípravné zápasy s Malženicami B, Žlkovcami a Šulekovom.  

OFK Ratnovce

Posledné Ratnovce budú bojovať o záchranu v súťaži, ale s piatimi bodmi, ktoré získali v jesennej časti, to nebudú mať ľahké. Cez zimu prilákali do mužstva Juraja  Mócika z Boroviec na hosťovanie a Roberta Hrebíka z Moravian nad Váhom. Do Piešťan odišiel Daniel Budka. Mužstvo absolvovalo prípravný zápas s Považanmi a to hneď dvakrát, raz sa postavili súperovi zo Sokoloviec.