Prehľad zmien v VIII. lige SELECT

Poslednému súťažnému kolu počasie vôbec neprialo, tento víkend však napraví fanúšikom futbalové chute. V oblasti odštartuje aj VIII. liga a o majstrovské zápasy tak nebude núdza. Rovnako, ako sme pre vás zmapovali zmeny vo vyšších súťažiach, pozreli sme sa na prestupy aj v poslednej lige. Ako prvú si prejdeme trnavskú časť VIII. ligy SELECT.

TJ Družstevník Bíňovce

Bíňovce mútili vodu v súťaži už počas minulej sezóny a preto prvé miesto nie je žiadnym prekvapením. V mladom kádri sa cez zimnú prestávku neodohrali žiadne zmeny a plánujú pokračovať v načatom, čo je práca s vlastnými hráčmi a odchovancami. Bíňovce sa ako jedno z mála mužstiev môžu pýšiť s 20-timi domácimi hráčmi, na čo sú aj patrične hrdí. Zimnú prípravu načali už v januári, kde sa premiérovo predstavili na zimnom halovom turnaji o Pohár predsedu ObFZ Trnava. Okrem toho ich čakala bohatá príprava, počas ktorej odohrali 7 prípravných zápasov, čím sa nemôžu pochváliť ani mužstvá z vyšších súťaží. Darmo, Bíňovce si chcú udržať špicu, a už teraz je jasné, že na jar nebudú pre nikoho ľahkým súperom.

OŠK – FO Slovenská Nová Ves

V Slovenskej Novej Vsi cez zimnú prestávku pritiahli do kádra tri posily, ktoré lovili vo vyšších súťažiach. Zo susedných Voderád Daniela Plavuchu a Stanislava Páleníka, z Cífera Tomáša Repu. Z mužstva neohlásil odchod nikto, avšak zopár hráčov ešte sužujú zranenia, inak je káder stabilizovaný. Prípravu Slovenskej Novej Vsi komplikovalo počasie, kvôli ktorému museli zrušiť niekoľko zápasov, tri však stihli odohrať, v tom poslednom zdolali Častú 5:3. Napriek druhej priečke nemajú v mužstve prehnané ciele, chcú hrať rovnaký futbal ako doteraz, a ak by sa darilo, skúsili by siahnuť na prvé miesto.

TJ Družstevník Opoj

V Opoji nehlásia žiadne zmeny a na jar plánujú nadviazať tam, kde na jeseň skončili. Nováčik v súťaži potrápil nejedného súpera, niet sa čo čudovať mužstvo je postavené najmä na skúsených hráčoch. Táto prednosť je zároveň aj nevýhodou, pretože vekový priemer mužstva už je vyšší. Aj práve preto nemajú v Opoji prehnané ciele, chcú sa pohybovať na popredných miestach v tabuľke, ale na postup nepoškuľujú. Dôležité je udržať futbal v obci a hlavne aby bavil hráčov a prilákal divákov. Počas zimnej prípravy absolvovalo mužstvo viacero prípravných zápasov so súpermi ako Modranka, či Suchá nad Parnou.

OŠK Smolenice

Štvrté Smolenice síce strácajú na prvé miesto 7 bodov, ale aj tak chcú na jar čo najskôr dobehnúť Bíňovce. Špica tabuľky a postup je jasným cieľom mužstva. Zmeny v kádri sa počas zimnej prestávky nekonali a podľa slov trénera a zároveň predsedu klubu Čavojského, pokračujú v práci, ktorú nastolil jeho predchodca. Svojim cieľom Smolenice prispôsobili aj zimnú prípravu, ktorú mali podobne ako Bíňovce, veľmi bohatú. Spolu odohrali 6 prípravných zápasov s mužstvami ako  Slovan Modra, Mokrý Háj, MŠK Senec, Doľany, Unín, či Kátlovce.

Zdroj Facebook OŠK Smolenice

 FK TJ Družstevník Buková

Stred tabuľky obsadila Buková, v ktorej sa cez zimu taktiež nekonali žiadne zmeny v kádri. S jesennou časťou sú spokojní a toto umiestnenie považujú za úspech, preto sa budú snažiť udržať si ho aj počas jari, nad vyššími cieľmi nepomýšľajú. Buková odohrala prípravné zápasy s Gáňom, ktorý vyhrali 4:3, či Trstínom, ktorý pre nich bol smolný.

TJ Družstevník Vlčkovce

Ani vo Vlčkovciach sa cez zimnú prestávku nediali hráčske zmeny, ale zmeny v realizačnom tíme. Tréner Vladimír Kollár sa začal venovať dorasteneckej kategórií a jeho miesto pri A-mužstve nahradil Konštantín Šimo, ktorý je bývalým hráčom Spartaka Trnava a rodákom z obce. Vo Vlčkovciach nepozerajú na umiestnenie v tabuľke, dôležitejšia je u nich stabilizácia kádra a udržanie si hráčov tak, aby v obci aj naďalej fungoval mužský futbal.

TJ Družstevník Dolné Dubové

V Dolnom Dubovom by chceli počas jarnej časti trochu zamiešať karty. Cieľom je poskočiť na vyššie miesta, ideálna by však pre nich bola 4. priečka. Ešte počas jesennej časti vystriedal Mária Horvátha na trénerskej lavičke Peter Neslušan. V súvislosti s touto zmenou dúfajú, že prinesie do mužstva nový impulz, ktorý nakopne mužstvo. K obmenám hráčov počas zimnej prestávky nedošlo, a tak odštartujú jar v pôvodnom zložení.

TJ Družstevník Lovčice

Lovčiciam sa počas jesennej časti príliš nedarilo, preto by si chceli napraviť chuť na jar. Káder zostáva bez zmien, pasujú sa však s viacerými zraneniami. Podľa slov trénera Ondreičku by sa chceli na jar prehupnúť do prvej polovice tabuľky, dôležité je však aj stabilizovať káder. Cez prípravu absolvovali Lovčice zápasy so súpermi ako Brestovany, či Vinohrady nad Váhom.

FK AŠK Slávia Trnava

Najvýraznejšie zmeny v súťaži nastali práve v Slávii Trnava. Ako prvou a najpodstatnejšou je zmena trénera, pretože Marek Boháčik musel skončiť kvôli pracovným povinnostiam. Vo funkcii trénera ho nahradí Matúš Ševčík, ktorý je bývalým hráčom Slávie, no kvôli problémom s kolenami musel ukončiť futbalovú kariéru. Okrem toho do mužstva prišiel Miroslav Hlúch z Bieleho Kostola, Pavol Horváth z Dlhej, Ľubomír Halmo zo Siladíc, Jozef Polakovič z Hrnčiaroviec nad Parnou a Denis Kopúnek z Červeníka. Z kádra odišli Matúš Riha a Dávid Lukačik do Hrnčiaroviec. Vzhľadom k posilneniu majú v mužstve jasné ciele, a tými sú stabilizácia kádra a posunutie sa na vyššie priečky.

TJ Družstevník Dlhá

Tabuľku uzatvára Dlhá, ktorú trápia odchody hráčov a na jar to nebudú mať jednoduché. Šimon Izakovič a Adrián Benkovský ukončili hosťovanie a vrátili sa späť do Suchej nad Parnou, Peter Vandák išiel skúsiť šťastie do dorastu Smoleníc. Predsedu klubu Rudoldfa Braniša tieto odchody trápia, no prioritou momentálne je udržať futbal v obci. V Dlhej nechcú hrať pretože musia, ale pretože chcú, aj preto zostáva cieľom baviť sa futbalom.

VIII. liga SELECT - 15. kolo

DateHomeTime/ResultsAway
2018-03-25 15:00:0025. marca 20183 - 4
2018-03-25 15:00:0025. marca 20180 - 5
2018-03-25 15:00:0025. marca 20182 - 2
2018-03-25 15:00:0025. marca 20185 - 0
2018-03-25 15:00:0025. marca 20182 - 1