Zhodnotenie zimnej prípravy žiakov Zvončína

Cez víkend ukončil zimnú prípravu líder žiackej V.ligy sk. A TJ Družstevník Zvončín. Mužstvo ktoré v lige na jeseň nestratilo ani bod a so skóre 193:8 suverénne vedie ligovú tabuľku má za sebou doteraz najťažšiu zimnú prípravu. Hráčsky káder dostal po poslednom kole dva týždne voľna a odvtedy dostával zabrať od svojich trénerov Milana Macha a Ľuboša Kopčana.

„V máji sa chystáme na medzinárodný turnaj do Francúzska, tak treba mužstvo dobre pripraviť. Žiaľ, momentálne nám liga moc nedáva, pretože sme súperov prevýšili po všetkých stránkach, tak sme museli nájsť kvalitných súperov aspoň na prípravné zápasy. To sa nám aj podarilo a vo všetkých dueloch sme obstáli veľmi dobre, keď sme neprehrali ani jeden z piatich.  povedal vedúci mužstva Martin Slovák.

Chalani sú pripravení a tešia sa na začiatok jarnej časti


Posledný zápas prípravy proti MŠK Iskra Bratislava zhodnotil tréner Ľuboš Kopčan:
„Úvodom treba povedať, že generálku na súťaž sme zvládli na výbornú, zápas sa hral síce za neustáleho dažďa ale obidvom mužstvám to zjavne neprekážalo a z našej strany to bol najlepší výkon a vyvrcholenie zimnej prípravy. Po úvodnej 10 minútovej oťukávačke sme sa začali viac tlačiť do zakončenia a postupne prichádzali aj gólové šance a jednu z nich po výbornej hĺbkovej prihrávke a samostatnom nájazde premenil na 0:1 Matej Mišo a týmto výsledkom sa skončil aj prvý polčas. Do druhého dejstva nastúpili domáci s odhodlaním otočiť vývoj stretnutia a zakrátko vyrovnali po našej strate lopty a nedôraznej hre pred pokutovým územím, ale z našej strany prišla okamžitá odpoveď a gól ako cez kopirák toho prvého a Martin Slovák opäť naklonil misky váh na našu stranu. Petržalčania výborne kombinovali, získavali územnú prevahu, ale od tohto momentu to bola strelecká „one-man-show“ v podaní Filipa Weisenpachera ktorý postupne skóroval po sóle na brankára. Potom nechytateľným projektilom spoza šestnástky a nakoniec nádherným lobom zo štyridsiatich metrov. Ďakujeme Tomášovi Lojdlovi za pozvanie a kvalitný zápas z oboch strán.“


Týmto zápasom dali bodku za zimnou prípravou, ktorá bola kvalitná a zodpovedajúca podmienkam v akých klub pracuje a tie nie sú vôbec zlé, nakoľko mužstvá v našej súťaži sa ešte len pomaličky schádzajú a začínajú trénovať. Zvončín odohral päť prípravných zápasov s bilanciou 4 výhry a jedna remíza a medzitým halový turnaj Obfz Trnava, na ktorom sa tiež nestratili.

Výsledky prípravných zápasov:
SFC Kopánka – TJ Družstevník Zvončín 1:7
TJ Družstevník Zvončín – FC Slovan Hlohovec 6:4
TJ Družstevník Zvončín – TJ Horné Saliby 5:4
ŠK Vrakuňa – TJ Družstevník Zvončín 5:5
MŠK Iskra Petržalka – TJ Družstevník Zvončín 1:5

Najbližšie majstrovské zápasy

DateHomeTime/ResultsAway

zdroj: Martin Slovák