Prípravy na finálové vyvrcholenie Bestrent Cup-u začali

Premiérový ročník novej pohárovej súťaže ObFZ Trnava, Bestrent Cup, onedlho vstúpi do svojej finálovej májovej časti, keď si najskôr osmička najlepších zmeria sily 1. mája, aby sa následné súboje o finálový duel odohrali 8. mája.

Vážnosť ale i atraktivitu finálovému zápasu pridáva okrem možnosti byť historickým prvým víťazom tejto súťaže aj fakt, že finálové stretnutie sa odohrá na neutrálnej pôde a to nie na hociakej. Po minuloročných majstrovských oslávach FC Spartak Trnava zažije City Aréna Štadión Antona Malatinského ďalšie oslavy, kedže práve tento štadión bude dejiskom finále.

S prebiehajúcimi prípravami a plánmi o Bestrent Cup-e sme sa pozhovárali s členom Výkonného výboru ObFZ Trnava, Ladislavom Pociskom, ktorý je zároveň zodpovedným za úsek marketing a PR.

Máloktorí amatéri si môžu dovoliť hrať na štadióne Spartaka. Je to zážitok na celý život a veľmi radostná spomienka.

Má nová pohárová súťaž miesto aj v súťažnom ročníku 2019/20?
Pohárová súťaž, ktorú sme rozbehli v ObFZ Trnava v súťažnom ročníku 2018/19 má svoju športovú a spoločenskú stránku. Pokiaľ bude zo strany klubov záujem, nič by nemalo brániť pokračovať aj v ročníku 2019/20.

Prekvapila Vás odozva na pilotný nultý ročník zo strany klubov, hráčov a verejnosti?
Odozva na nultý ročník čo som informovaný od zainteresovaných je kladná, ale samozrejme, niektorí jedinci vždy nájdu chyby. Na odstranenie chýb sú členovia výkonného výboru, ktorí by ich mali zmapovať a dať na stôl zhodnotenie pohárového ročníka a snažiť sa nedostatky odstrániť do ďalšej edície súťaže.

Ako prebiehala príprava a zabezpečenie pohárovej súťaže?
Je pekné súťaž navrhnúť, ale zorganizovať a dotiahnúť všetko, resp. realizovať nápad do zdarného konca je omnoho náročnejšie. Podarilo sa nám vybaviť finále pohára v City Arene Štadióna Antona Malatinského v Trnave. Finálové stretnutie obnáša náklady spojené s prenájmom a zabezpečením usporiadateľov, zdravotnej služby, hasičov a ďalšie nespočetné množstvo vecí, ktoré súvisia s organizovaním futbalu na tak veľkom štadióne. Získali sme hlavného sponzora súťaže spoločnost BESTRENT, ktorý napomohol súťaž zabezpečiť materiálovo, ale aj finančne.

Úspešne doľadujeme aj ďalších partnerov, resp. sponzorov na toto podujatie, ktorí nám dozaista výrazne napomôžu zabezpečiť dôstojné športové podujatie. Najhlavnejší podiel na vybavenie sponzorov a prenájom štadióna má sekretár ObFZ p. Cuninka, za čo by som sa mu chcel poďakovať.

Vstupné je stanovené vo výške 2 Eur. Viete odôvodniť tento krok?
V prvom rade je to finálové stretnutie v atraktívnom prostredí. Divákov budeme sústrediť do priestoru B1-B6 (vstup cez bránu/gate H), ktorý je určený ako VIP. Okrem komfortu na sedenie bude zabezpečená možnosť občerstvenia sa, hlásateľ, svetelná tabuľa a aktéri stretnutia budú odmenení spomienkovými medailami či pohármi.

Na záver, prečo by nemal chýbať fanúšik na finálovom stretnutí?
Športové podujatie sa hrá vo veľmi kultúrnom prostredí, kde finalisti, diváci a všetci zúčastnení aktéri absolvujú pekný spoločensko-športový zážitok. A jedna poznámka: Máloktorí amatéri si môžu dovoliť hrať na štadióne Spartaka. Je to zážitok na celý život a veľmi radostná spomienka.

Štvrťfinále Bestrent Cup

DateHomeTime/ResultsAway
2019-05-01 14:00:331. mája 20191 - 3
2019-05-01 16:30:101. mája 20191 - 1 (6:7pen.)
2019-05-01 16:30:321. mája 20193 - 3 (5:4 pen.)
2019-05-01 16:30:321. mája 20192 - 3