VII. liga SWAN: Vysoké víťazstvá Modranky aj Dolných Orešian

Čo prinieslo 18. kolo do trnavskej časti 7. ligy?

Bíňovce – Kátlovce 1:2 (1:0)

Kátlovce sa po nevydarenom vstupe do jesene, zdá sa, rozbehli a po Bučanoch uspeli aj v Bíňovciach. Hoci sa domáci museli zaobísť bez svojho kanoniera Kumančíka, do vedenia išli už v 12. minúte po prihrávke, kedy sa presadil Kostolanský. Lenže rýchly gól po zmene strán v podaní Kobetiča domácich zrazil a navrch mali hostia. V 58. minúte nešťastne tečoval Kostolanský strelu do vlastnej siete a hostia viedli – 1:2. Snaha domácich už gól nepriniesla a z výhry sa tešili hostia.

Góly: 12. I. Kostolanský – 48. Kobetič, 58. vlastný M. Kostolanský.

BÍŇOVCE: Dekan – Králik, Královič, Halaša, M. Kostolanský, I. Kostolanský, Petrovič, Dráb, Ľ. Čech, Opálek, Malovec (M. Čech, Rajnoha).

KÁTLOVCE: Zemko – R. Hlavatovič, Babečka, Jurkas, M. Hlavatovič, Sedlák, M. Sliva, Izakovič, D. Sliva, Kobetič, Pavlík (Uváček, Vagovič).

Bučany – Brestovany 2:0 (2:0)

Derby v Bučanoch naklonil na stranu domácich už v 8. minúte Benko, ktorý dostal prihrávku za obranu a trafil presne pod brvno – 1:0. Ten istý hráč sa presadil aj druhýkrát, keď ho v 25. minúte nezadržala ani dvojica brániacich hráčov – 2:0. V ďalšom priebehu mali viac šancí domáci, hostia taktiež pohrozili, ale skóre sa už nemenilo a derby sa tak stalo korisťou domácich.

Góly: 8. a 25. Benko.

BUČANY: Jamrich – Malich, Bunček, Šrámek, Zubčák, Jovanovič, Benko, Suchoň, Mračník, Habes, Krajčovič (Krška, Loti, Rafi, Janák, Vančo).

BRESTOVANY: Tomík – Vilinovič, Toráč, Sládeček, Šiška, Vyskoč, Kollár, Zelenay, Vidovič, Maar, A. Zlatohlávek (Rendek, D. Zlatohlávek, Spevák).

Košolná – Bohdanovce 4:2 (1:1)

Košolná po nevydarenom vstupe do jari potrebovala bodovať a podarilo sa jej to proti Bohdanovciam. Na rýchly gól Voleka síce hostia ešte do polčasu odpovedali Danišovičom, no po zmene strán sa z penalty presadil Hudek – 2:1, ten istý hráč následne unikol a o dve minúty bolo 3:1. Hosťom sa dorážke podarilo predsa len zápas zdramatizovať v 84. minúte, ale do otvorenej obrany rozhodol Volek – 4:2.

Góly: 4. a 88. Volek, 66. a 68 Hudek (prvý z pen) – 25. Danišovič, 84. Janec.

KOŠOLNÁ: Hrušovský – Martinkovič, Bobok, Danišovič, Karas, Volek, Konečný, Zachar, Homoľa, Čavara, Hudek (Greguš, Mesíček, Chudjak, Augustín).

BOHDANOVCE: Kopúnek – Chudý, Sanny, Minarovič, Janec, Dufek, Danišovič, Peňák, Braniša, Novosedlík, Faga.

Hrnčiarovce nad Parnou – Trstín 5:1 (1:0)

Hrnčiarovce zdolali zlepšujúci sa Trstín pomerne presvedčivo 5:1. Hostia dlho odolávali, no nakoniec kapitulovali po hlavičke Holoviča. Po zmene strán sa  po aute zvnútra šestnástky presadil Jedinák – 2:0. Strelou k žrdi spoza šestnástky zvýšil na 3:0 Palkovič a domáci druhopolčasový uragán využil opäť Jedinák – 4:0. Hosťom sa síce podarilo znížiť na 4:1, ale posledné slovo mal po prihrávke za obranu Palkovič – 5:1.

Góly: 39. Holovič, 49. a 67. Jedinák, 59. a 84. Palkovič – 73. Klokner.

HRNČIAROVCE: Riha – Kralovič, Serbák, Pilíšek, Hruška, Jedinák, Hlinka, Lukačik, Sedlický, Holovič, Trulík (Vozár, Trubač, Palkovič, Brimus, Banič).

TRSTÍN: Šutta – Maška, Klokner, Zuzčák, Kákoni, Štibraný, Marcel Sersen, Martin Sersen, Šalitroš, Klimo, Lopatka.

Biely Kostol – Ružindol 2:0 (2:0)

Derby sa hralo aj v Bielom Kostole, kam pricestoval susedný Ružindol a prehrával po priamom kope Adámka od desiatej minúty 1:0. O tri minúty neskôr si výborne nabehol na center Ostrihoň a hlavou dal na konečných 2:0, keďže ďalšie šance ani jedno mužstvo už nevyužilo.

Góly: 10. Adámek, 13. Ostrihoň.

B. KOSTOL: Indrišek – Adámek, Stacho, Čmehýl, Malina, Gažovič, Ostrihoň, Jurina, Backa, Hoblík, Kopčan (Daniška, Pocisk, Semanko, Samák).

RUŽINDOL: Uhlár – M. Turoň, Penyak, D. Turoň, Synak, Tomašovič, Minarovič, Bartoš, Grígel, Moncman, Kubíček (Karády, Babka).

Dolné Orešany – Suchá nad Parnou 8:0 (4:0)

Gólové divadlo videli diváci v Dolných Orešanoch, kde si hostia zo Suchej odniesli poriadnu kabelu. Domáci vyhrali prvý polčas 4:0 po pekných akciách a rozhodli o svojom víťazstve. V druhom polčase sa tak bavili futbalom, pridali ešte štyri góly, zvíťazili 8:0 a z piatich gólov sa tešil Kulíšek.

Góly: 17. Tóth, 27. a 36. Fogel, 29., 47., 57. (11m), 66., 70. Kulíšek.

D. OREŠANY: Lipovský – Vandák, Kondrček, Novák, Kamenický, Pospíšil, Tóth, Kulíšek, Fogel, Kollár, Zelenák (Abrahám).

SUCHÁ: E. Fridrich – Macko, Slovák, Cuninka, Kandera, Mikula, Tibenský, Ivanič, Neumann, Ľ. Fridrich, Valovič (Přikryl, Grman).

Modranka – Dobrá Voda 11:0 (4:0)

Ešte väčšie gólové divadlo predviedla Modranka, ktorá nešetrila Dobrú Vodu. Aj tu zahviezdil päťgólový hráč – Sekera. Hosťujúci odpor zlomili domáci tromi rýchlymi gólmi na prelome polhodiny hracieho času – 3:0. Od tejto chvíle bolo na trávniku iba jedno mužstvo a hostia by sa najradšej videli čo najskôr v šatni. Po polčasových 4:0 prišli domáci ešte viac nabudení a svojmu súperovi nakladali, čo to išlo. Nakoniec zvíťazili vysoko 11:0.

Góly: 25. a 74. Rakický, 29. Gumbír, 33. 40. 50. 61. a 77. Sekera, 66. a 71. Šaštinský (prvý z pen), 86. Lančarič.

MODRANKA: Špernoga – Sekera, Gumbír, Novota, Kučík, Fančovič, Rakický, Gergely, Zvolenský, Duchoň, Križan (Baláž, Lančarič, Šaštinský, Valent).

D. VODA: Krížik – Lukačovič, Galovič, Paldan, Ondruška, Danko, Novák, Macko, Benedikovič, Remenár, Hrašna.