Stanovisko Komisie rozhodcov zo zasadnutia dňa 24.10.2018

Komisia rozhodcov ObFZ Trnava sa na svojom zasadnutí dňa 24.10.2018 zaoberala sťažnosťami klubov, ako i spornými situáciami a zaujala nasledovné stanoviská.

VI. liga-MEVA SPORT-ObFZ TT | 10.kolo

TJ Slovan Červeník - PFK Piešťany

Sťažnosť TJ Slovan Červeník - Rozhodca nemal uznať gól.

R nesprávne uznal gól. R hru prerušil, keď bola lopta v hre. Hráč nepočkal na signál od R. PVK sa mal opakovať a hráča hostí mal R napomenúť, udelením ŽK.

Sťažnosť PFK Piešťany - Rozhodca mal vylúčiť hráča domácich

R správne nariadil PVK a správne napomenul hráča domácich, udelením ŽK za riskantné podrazenie súpera.

Sťažnosť PFK Piešťany - Rozhodca mal nariadiť pokutový kop (PK)

R správne nenariadil PK.
V uvedenej situácii mal R prerušiť hru a nariadiť NVK za predstieranie priestupku (nešportové správanie) a napomenúť hráča hostí, udelením ŽK.

Sťažnosť TJ Slovan Červeník - Rozhodca nemal prerušiť hru hráč nebol mimo hry.

AR2 správne signalizoval HMH a R správne prerušil hru a nariadil NVK v prospech brániacej strany. Útočiaci hráč bol v momente prihrávky spoluhráča v postavení mimo hry (PMH) a ovplyvnil hru zahral s loptou), tým stal sa hráčom mimo hry (HMH).

VII. liga-RUBBEX-ObFZ TT | 11.kolo

TJ Družstevník Chtelnica - OŠK Dubovany

Rozhodca správne nariadil priamy voľný kop (PVK). Brániacemu hráčovi (brankárovi) v zmysle pravidla XII., za zakázanú hru rukou. R nesprávne udelil ŽK. Za zmarenie jasnej gólovej príležitosti mal udeliť priamo ČK

Rozhodca správne udelil hráčovi ŽK za nešportové správanie. (odkopnutie lopty v prerušenej hre). Správne vylúčil hráča po 2 ŽK.

VII. liga-RUBBEX-ObFZ TT | 11.kolo

OŠK Veselé - FTC Trakovice

Rozhodca správne nariadil pokutový kop (PK) za neopatrné podrazenie súpera. Brániacemu hráčovi (brankárovi) v zmysle pravidla XII. za zmarenie jasnej gólovej príležitosti v pokutovom území správne udelil ŽK, za nešportové správanie, keďže bol nariadený PK.