V Červeníku nastali zásadné zmeny

Tou prvou a najpodstatnejšou je zmena trénera. Kým po jesennej časti mal ukrajinský tréner Jurij Panfilov s mužstvom ešte veľké plány, dnes už je všetko inak. Panfilov dostal cez zimnú prestávku ponuku na Ukrajine, kde sa zatiaľ rozhodol aj zostať. „Z úzkych“ vytiahol mužstvo bývalý hráč Andrej Adamkovič, ktorý sa počas minulej sezóny rozlúčil s aktívnou futbalovou kariérou a na jar bude sedávať na trénerskej lavičke.

„Keď ma vedenie klubu oslovilo s touto ponukou, prijal som ju. V Červeníku som hrával za A-mužstvo 22 rokov a aj preto som sa rozhodol svojmu klubu pomôcť,“ popisuje Adamkovič. Zároveň však priznáva, že pôjde o jeho prvú trénerskú skúsenosť v mužskej kategórii. Doteraz sa pohyboval ako tréner iba v mládežníckych družstvách.

Okrem trénerskej zmeny prišlo aj k obmenám v kádri. Medzi prvými ohlásil odchod Denis Kopúnek, ktorý sa rozhodol pre Sláviu Trnava. Aktívnu futbalovú kariéru sa rozhodol ukončiť Daniel Boháčik, ktorý sa však nelúči s klubom úplne, bude ako rezerva v prípadne nutnosti. Veľkou stratou pre Červeník bude aj odchod mladého odchovanca Jána Gábriša, ktorý sa rozhodol vyskúšať šťastie vo vyššej súťaži, konkrétne vo Veľkých Kostoľanoch.

„Bude to pre nás určite strata. Prešiel si Spartakom, Lokomotívou a keď sa vrátil späť k nám, bol som veľmi rád, lebo je to prakticky náš odchovanec a domácich hráčov je málo. Aj preto sme boli radi, že máme doma takýto talent. Je to mladý, behavý hráč, je dobrý po technickej stránke a vie dávať góly. Pokiaľ však chce skúsiť vyššiu súťaž, prečo nie,“ hodnotí Adamkovič.

V Červeníku cez zimnú prestávku neotáľajú a rozhodili siete na viaceré strany. Zatiaľ do klubu pribudli posily v podobe Mareka Tajbera a Martina Lackoviča. Obaja prestúpili z Koplotoviec, nad ktorými visí veľký otáznik ohľadom ich pokračovania v najvyššej oblastnej súťaži. Na zozname majú aj ďalšie mená, ale zatiaľ ešte nie je nič isté.

Po jesennej časti sa Červeník drží v strede tabuľky, patrí mu 9. miesto s 22 bodmi. Mužstvo je s týmto umiestnením relatívne spokojné, aj keď Adamkovič dodáva, že si vie predstaviť lepšie umiestnenie: „Kvalitou má podľa mňa toto mužstvo aj na vyššie miesta, verím, že by sme sa mohli počas jarnej časti umiestniť v prvej päťke.“

Červeník dosahoval na jeseň výsledky ako na hojdačke, kým doma sa im darilo, z vonku takmer vôbec nenosili body, až na dve remízy s Leopoldovom a Hornou Krupou vždy inkasovali. Doma zase lámali súperov, šťastnejšie obišli na červeníckom trávniku len Voderady a Špačince, s ktorými si Červeník delil body. „So Špačincami to bol veľmi smolný zápas, ktorý sme mohli vyhrávať pokojne aj 4:0, ale skončilo to 2:2. Doma sú výsledky výborné, ale vonku máme samé prehry, až na dve remízy. Ide o veľmi kolísavé výsledky, ktoré nás stáli veľa bodov a práve na tomto musíme zapracovať.“

„Chcem, aby sa naše výsledky v jarnej časti ustálili.“ 

Červeník cez víkend absolvoval prvý prípravný zápas v Bučanoch, ktorý skončil remízou 5:5 a strelecky sa výrazne presadil Babic. Ten svojimi výkonmi dokazuje, že nie náhodou sa ocitol v najlepšej jedenástke All Stars ObFZ Trnava 2017. Červeník má na programe viacero prípravných zápasov. Momentálne sú na sústredení v Brezovej pod Bradlom, kde ich čaká stretnutie so Starou Myjavou (Spartak Myjava B). „Ide rovnako o mužstvo zo VI. ligy, ale v inej oblasti. Majú veľa kvalitných hráčov a určite to bude zaujímavá konfrontácia čo sa týka porovnania líg,“ dodáva Adamkovič.