VI. liga MEVA SPORT: Cífer dosahuje kolísavé výsledky

Jesenná časť sezóny bude onedlho končiť a my pomaly nazeráme do kabín jednotlivých mužstiev. Dnes vám prinášame niekoľko postrehov z Cífera.

Mladá krv na trénerskom poste

Minulú sezónu trénoval mužov Jozef Šuran, ktorý sa klubu zaviazal len na dočasnú výpomoc. Aj vzhľadom k tomu sa pred sezónou v Cíferi museli poobzerať po niekom inom. Voľbou sa stal mladý rodák z Cífera Adrián Paštiak. Navrátilec z Rakúska sa stal okrem postu trénera aj výraznou posilou v kádri a pre túto zmenu sa rozhodol najmä z časových dôvodov.

Zároveň však ide o jeho prvú skúsenosť s trénovaním A-mužstva, aj keď pred rokmi si vyskúšal koučovať dorasteneckú kategóriu. Táto výzva je pre neho aj skúškou, lebo ako sám priznáva, hrajúci tréner to nemá jednoduché: „Každý, kto to robil vie, že sa to dá skĺbiť len ťažko. Okrem toho, že človek sa musí sústrediť na svoj výkon, pozerá aj na zvyšných hráčov. Ľudia z hľadiska vidia viac, ako ja z hracej plochy, ale našťastie mám vždy niekoho pri čiare, kto mi pomáha pri usmerňovaní aj striedaní.“ 31-ročného hráča trénovanie baví, ale pôsobiť len z trénerskej lavičky zatiaľ nechce: „Ešte som mladý a určite si chcem zahrať,“ priznáva Paštiak.    

Výsledky ako na hojdačke

Cífer mal dobrý nástup do sezóny, v ktorom zdolal Červeník 4:3, avšak nasledovala prehra so Zelenčom 2:4 a postupne sa dosahovali striedavo dobré a horšie výsledky. V posledných štyroch zápasoch nezaknihovali trojbodový zisk ani raz, pričom sa v poslednom kole vytrápili s Križovanmi nad Dudváhom a po bezgólovej remíze získali len bod.

Momentálne Cíferu patrí 9. miesto v tabuľke a na chrbát im dýcha Dolná Krupá či Krakovany. To, na ktorom mieste bude Cífer zimovať, ukážu až dva posledné zápasy, v ktorých ich preverí Horná a aj Dolná Krupá. „V Hornej Krupej mám veľa bývalých spoluhráčov a viem, že v kádri majú veľmi kvalitných futbalistov, takže to s nimi nebude vôbec ľahké,“  prezrádza Paštiak.

Tréner zároveň hodnotí aj doterajšie výkony: „S umiestnením sme spokojní, aj keď to mohlo byť lepšie. Veľa bodov sme stratili zbytočne. Výkony sú ako na hojdačke, ale nie je to najhoršie. Sú zápasy, ktoré odohráme výborne ako vo Voderadoch, ale potom zase príde hluché miesto a dokážeme prehrať také zápasy, v ktorých by sme mohli získať aspoň bod. Napríklad v Dechticiach sme k tomu pristúpili laxne a to sa nám vypomstilo.“

Zavážila aj súťaž plná silných súperov

Cífer sa počas jesennej časti stretol už so všetkými mužstvami zo špice tabuľky, okrem spomínanej Hornej Krupej. Po víťazstvách nad Voderadmi, či Špačincami podľahli Zvončínu 1:2, ktorý zároveň Paštiak vníma ako najsilnejšieho súpera: „Zvončín bol ťažký a podľa mňa aj najlepší súper, s ktorým sme doteraz hrali. Samozrejme, prehrali sme aj po našich hrubých chybách, ktorých sme sa v zápase dopustili. V prvom polčase sme totižto vyhrávali 1:0.“

„Kvalita súťaže je veľmi dobrá, osobne si myslím, že je VI. liga silná. Zápasy sú často dosť vyrovnané, aj keď sem tam vidím výsledky, v ktorých sú vysoké rozdiely o 5 či 6 gólov. Ale na základe našich odohraných zápasov sa nedá povedať  o žiadnom súperovi, že by bol extrémne ľahký. Dokonca aj v domácom zápase s Koplotovcami sme mali veľké problémy, síce sme vyhrali 3:1, ale trápili sme sa s nimi takmer celý zápas.“

Primerané ciele aj šikovní dorastenci

V aktuálnej sezóne začali v Cíferi do mužstva pomaly zapracovávať dvoch hráčov v dorasteneckom veku. Konkrétne ide o Patrika Romana a Tomáša Grosmana: „Sú to veľmi šikovní chalani, ktorí hrávajú striedavo za dorast aj za mužov, podľa toho kedy sa hrá. Musím ich pochváliť a je veľmi dobre, že máme takýchto domácich odchovancov. Je v nich určite veľká perspektíva a kvalita.“

Paštiak zároveň prezrádza, že ako tréner má tie najvyššie ciele, ale pre mužstvo si predstavuje vyšší stred tabuľky, ktorý by nemalo byť problematické uhrať. Všetko sa však bude odvíjať od jarných výsledkov. Výrazné posilnenie v Cíferi cez zimu neplánujú, budú sa snažiť zamerať hlavne na kvalitnú prípravu.

Nasledujúci zápas:

DateHomeTime/ResultsAway