VI. liga MEVA SPORT: Horná Krupá sa lúčila s najvyššou oblastnou súťažou, od budúcej sezóny by chceli pokračovať v V. lige Západ

Horná Krupá mala svoje prvenstvo potvrdiť v predposlednom kole s Križovanmi nad Dudváhom, stalo sa tak však už počas minulého týždňa, keď Zvončín len remizoval v dohrávke so Špačincami. Aj preto si prebrali pohár od predsedu ObFZ Trnava Vladimíra Hracha už pred zápasom. Nefalšovaná radosť z úspešnej sezóny však prišla po zápase s Križovanmi a nechýbali ani oslavy, kde klub oslávil svoje ďalšie prvenstvo aj s fanúšikmi.

Horná Krupá sa už v úvodných kolách objavovala na popredných miestach tabuľky, cez zimnú prestávku jej patrilo už prvé miesto. Tréner Pavol Pavlús nepochyboval o tom, že by sezónu nedotiahli do úspešného konca, obával sa však zranení, ktoré im skomplikovali ambície v záverečných kolách predchádzajúcej sezóny.

„Patrili sme k najlepším mužstvám, vyhrali sme zaslúžene. Ak si to vezmeme zo štatistického hľadiska, s ďalšími súpermi z čela tabuľky sme jeden zápas vyhrali a jeden remizovali, takže sme získali po štyri body. Jediné boli Voderady, s tými sme remizovali dvakrát a so Špačincami sme na jeseň prehrali. Čo sa týka aj obrany, tabuľka ukazuje, že sme mali najlepšiu defenzívu, v útoku síce nemáme najviac nastrieľaných gólov, ale určite sme patrili medzi najlepších. Okrem toho po hernej, kombinačnej a taktickej stránke sme pôsobili ako vyzreté mužstvo, takže si dovolím tvrdiť, že sme si víťazstvo zaslúžili,“ zhodnotil sezónu tréner Pavlús.

Konkurencia v súťaži bola bohatá, na začiatku sezóny bol pre Hornú Krupú veľkou neznámou Zvončín. „Nevedeli sme čo sú zač, nehrali sme s nimi prípravný zápas a ani ja som ich osobne nevidel nikdy hrať, ale tipovali sme si, že budú jeden z favoritov na prvé miesto. Okrem nich sme očakávali dobré výkony aj od Špačiniec, tam sa to však v polovici sezóny zlomilo. Prekvapením pre nás boli Voderady, pretože sme s nimi uhrali dve remízy, ale zo spomínaných mužstiev neboli v hre až tak dominantní, väčšinou hrali na rýchle protiútoky a dobre sa bránili, ale zas im to vychádzalo,“ zhodnotil súperov Pavlús, no v závere aj dodal, že nemali obavy zo žiadneho mužstva z čela tabuľky.

„Vedel som, že sa vieme na týchto súperov dobre pripraviť, skôr som mal obavy zo slabších súperov, čo sa odzrkadlilo v zápase s Drahovcami. Pritom nemám chalanom čo vyčítať, v tomto zápase nebolo nič, čo by odflákli či podcenili, ale nepremenili sme veľa šancí, zastavilo nás brvno, či žrď. Jednoducho sa za sezónu vyskytnú nejaké zápasy, v ktorých môžete robiť čo chcete, ale gól nedáte a takmer z ničoho ho dostanete.“ Našťastie pre Hornú Krupú bolo šťastie vrtkavé len v dvoch zápasoch už so spomínanými Drahovcami (0:1) a Špačincami (2:1).

Tréner Pavol Pavlús je známy tým, že má vždy tie najvyššie ciele, rovnako ich bude mať aj v prípade postupu do vyššej súťaže.  „Za seba môžem povedať, že určite budem mať tie najvyššie ciele, to je umiestniť sa do tretieho miesta, ale všetko záleží od toho, kto v mužstve zostane, kto príde. V sobotu po zápase máme ešte naplánované oslavy, na ktorých sa nám majú hráči vyjadriť, či budú v mužstve pokračovať aj naďalej.“

Núdzu o ponuky z iných klubov Pavlús nemá, no nad zmenou zatiaľ nepremýšľa. „Je tu dobrý kolektív, vedenie nám vytvára dobré podmienky a mne sa tu veľmi páči. Chcel by som poďakovať hráčom, že odovzdali cez sezónu všetko čo mohli, či už na tréningoch alebo v zápasoch, rovnako Jánovi Hrčkovi, Ivanovi Hrčkovi, ktorý je manažérom na svojom mieste, vedeniu klubu, starostovi obce a všetkým čo pomáhali,“ dodal Pavlús.  

Horná Krupá plánuje so vstupom do novej sezóny hneď viacero zmien, ktorými je aj zmena loga a názvu klubu. Z TJ Družstevník Horná Krupá sa stane FK Bestrent, podľa generálneho partnera klubu. Okrem toho je najväčším prekvapením postup, ktorý doteraz Horná Krupá odmietala, pričom túto možnosť mala viackrát: „V minulosti nechceli postupovať hráči, nakoľko sme mali viacero starších hráčov, ktorým sa nechcelo cestovať a keď boli mladší, vyššie súťaže už okúsili. Keďže sme nechceli prísť o polovicu kádra, na ich požiadavku sme kývli a zotrvali v VI. lige,“ objasnil dôvody Ivan Hrčka. Rovnako im v predchádzajúcich sezónach komplikovali postupové ambície aj požiadavky s mládežou, kedy nebolo možné vytvárať spojené mládežnícke družstvá.

„Teraz by som však vyslovil želanie, aby sa V. liga Západ naplnila, pretože v klube sme už nastavení, že chceme postúpiť a vyskúšať niečo nové,“ prezradil manažér klubu. V súvislosti s tým dodal, že sa budú snažiť doplniť káder o dvoch, troch hráčov: „Nejaké rokovania už prebehli, zatiaľ však môžem povedať len toľko, že návrat na trávniky ohlásil Marián Szalay, ktorý chce po pauze začať opäť trénovať a hrávať.“

Rovnako ako tréner, aj Ivna Hrčka vyslovil poďakovanie od sponzorov Bestrent a ALAM, funkcionárov, hráčov za predvedené výkony, obecnému úradu za ústretovosť, až po ľudí, ktorí sa podieľajú na chode klubu.

Horná Krupá pripravuje 14. júla spomienkový memoriál Jozefa Lančariča: „Bude to už 21.ročník a tento rok sa k tomu pridá aj memoriál Jána Hrčku, môjho otca, ktorý zomrel v decembri minulého roka, takže to zároveň bude aj pamiatka na neho. Na turnaj sme pozvali A-mužstvá Jaslovských Bohuníc, Malženíc a Bolerázu.,“ dodal Hrčka.