Na víťazov dorasteneckých súťaží čaká dôležitý zápas

Obe mužstvá vo svojich súťažiach výrazne dominovali a udržiavali sa na čele tabuľky počas celej sezóny. Teraz ich čaká vzájomný zápas o postup do V. ligy. Už zajtra 16. júna 2018 si o 17:00 v Piešťanoch zmerajú sily Slávia Trnava ako víťaz VI. ligy sk. A a Ostrov ako víťaz VI. ligy sk. B.

TJ Slovan Ostrov, tréner Karol Herceg

„So sezónou sme spokojní, mrzia nás však dva nevydarené zápasy, no niekedy sa nedá ísť celú sezónu na 100%,“ zhodnotil výkony tréner Ostrova. Na súpera sa cez týždeň špeciálne nepripravovali: „Mali sme klasické tréningy a prípravu ako na každý iný zápas, budeme sa snažiť ísť naplno a zvyšok je už v božích rukách,“ skonštatoval s úsmevom Herceg.

Súper zo Slávie Trnava im nie je príliš známy, no ako tréner dodáva, očkom po nich poškuľuje: „Ako som si pozrel zloženie ich mužstva, myslím si, že kvalita bude viac na súperovej strane. Našiel som hráčov, ktorí vyrastali na Lokomotíve, alebo tam majú striedavý štart, či sú bývalí hráči Spartaka Trnava. My pôjdeme na zápas s tými chlapcami, ktorých máme, a ktorých sme si vychovali a uvidíme ako to dopadne,“ odhadol súpera Herceg, ktorý verí v silu a odhodlanosť svojho kolektívu.

„Chalanom patrí veľká vďaka za skvelú sezónu, rovnako by som touto cestou poďakoval starostovi Ostrova, vedeniu klubu za vytvorenie vynikajúcich podmienok a samozrejme aj divákom a všetkým, ktorí sa na úspechu nejakým spôsobom pričinili.“

Ostrov by chcel postúpiť do vyššej súťaže, aj preto skúsia o túto miestenku zo všetkých síl zabojovať: „V piešťansko-hlohoveckej časti VI. ligy nie je príliš veľká kvalita, niektoré z dorasteneckých družstiev sa k budúcej sezóne asi rozpadnú a jej kvalita zase o niečo klesne. Aj preto by sme si s chalanmi chceli vyskúšať niečo lepšie a ak by sa dalo, veľmi radi by sme do V. ligy postúpili.“ Ako tréner dodáva, problémy s dorastom a celkovo mládežou, sú najmä v obciach čoraz viac viditeľne a neustále sa zhoršujú.

Práve tieto dôvody sú pre dorast Ostrova hnacím motorom k zisku postupu, navyše vyššia súťaž pre nich nie je úplne neznáma: „Hrali sme prípravné zápasy napríklad so Siladicami, ktoré sú víťazmi V. ligy, pričom jeden zápas sme prehrali, jeden vyhrali. Z vyššej súťaže nemáme strach, práveže sa na tú možnosť tešíme,“ dodal Herceg.

FK AŠK Slávia Trnava, tréner Martin Holovič

„Počas celej sezóny sme v našej lige dominovali, nakoniec o tom svedčí aj počet strelených a inkasovaných gólov. Ja si myslím, že sme zaslúžene vyhrali, aj keď v súťaži boli veľmi dobré mužstvá ako Cífer, Dolná Krupá, či Zavar.“

Tréner okrem spomínaných mužstiev vyzdvihol aj húževnatosť zvyšných mančaftov: „Všetci boli v zápasoch proti nám veľmi vyhecovaní a keď ešte v druhej časti sezóny videli, že hráme o postup, tak nám svojou hrou túto cestu veľmi znepríjemňovali, takže by som rád zhodnotil výkony všetkých mužstiev v súťaži veľmi pozitívne.“

Rovnako ako Ostrov, aj Slávia Trnava si svojho súpera trochu obzrela: „Stretli sme sa cez zimu na halovom turnaji, lenže to sa nedá objektívne porovnať, pretože hra na palubovke a na tráve  je úplne iná. Jeden zápas som si však pozrel, ale svoje postrehy si nechám pred zajtrajším zápasom pre seba,“ podotkol s úsmevom Holovič.

Ani Slávia neabsolvovala špeciálnu prípravu na víkendové stretnutie. „My sa snažíme pripraviť svedomito na každého súpera, nič nepodceňujeme a uvedomujeme si vážnosť zajtrajšieho zápasu. Do každého zápasu ideme s rovnakým cieľom, ktorým je hrať svoju hru a hrať ju najlepšie ako vieme, to je naša taktika.“

Slávia Trnava plánuje zabojovať o postup naplno, vyššia súťaž ich láka, navyše im tiež nie je cudzia: „Sledujeme vyššiu ligu, dokonca sme si okúsili hru s tromi, štyrmi mužstvami v prípravných zápasoch. Často hrávame s Kopánkou, keďže sme z jedného mesta, niekedy sa tam chodím pozrieť aj na zápasy a môžem skonštatovať, že je to celkom zaujímavá súťaž,“ prezradil Holovič.

V závere rozhovoru tiež vyslovil poďakovanie najmä hráčom, vedeniu klubu, asistentovi, vedúcemu mužstva a všetkým, ktorí im fandili, alebo boli pri úspechu nápomocní.