VII. liga SWAN: Pavlice od novej sezóny menia súťaž, ciele však majú rovnaké

Pavlice spečatili svoj triumf s predstihom, oslavy však naplno vypukli až cez víkend, kedy doma zdolali Hrnčiarovce nad Parnou. Posledný zápas, v ktorom si víťazi VII. ligy SWAN prebrali svoj majstrovský pohár, prilákalo na štadión v Pavliciach množstvo divákov. Tí sa však gólu dočkali až po hodine hry, kedy svoj 60-ty gól vsietil najlepší strelec súťaže Adam Polednák. Postupne ho nasledovali spoluhráči Szabó, Poništiak, Bočko a bodku za sezónou dal brankár Kovačocy, ktorý v záverečnej minúte stretnutia s prehľadom premenil nariadenú penaltu.

Po zápase si Pavličania najskôr prevzali medaile a pohár od predsedu ObFZ Trnava Vladimíra Hracha a zástupcu spoločnosti SWAN Michala Novotného, ktorá je sponzorom trnavskej časti VII. ligy. Neskôr nechýbala pyrotechnika, šampanské, dobré jedlo, či živá hudba.

„Sezóna pre nás bola úspešná. Od začiatku sme sa netajili cieľom, že ideme na postup a chceme sa pobiť o prvú priečku, čo sa nám úspešne podarilo splniť už dve kolá pred koncom sezóny,“ zhodnotil hrajúci tréner Martin Cintula. Aj práve preto si Pavlice svoj posledný zápas sezóny chceli na hracej ploche užiť.

Okrem toho, že sezóna bola pre Pavlice úspešná, bez pochýb bola aj náročná. Cestu k postupu im dlho hatila Modranka, ktorá na čele tabuľky zimovala aj vďaka prekvapivému zaváhaniu Pavlíc v poslednom jesennom kole. Práve Modranku ako jedinú nedokázali Pavlice počas sezóny poraziť. V jesennej časti u súpera z druhej priečky neuspeli (3:2), na jar si pripísali len remízu, aj napriek tomu, že v 50. minúte viedli 2:0.

„Modranka má kvalitné mužstvo a zápasy s ňou nám počas sezóny nevyšli podľa predstáv. Našťastie so zvyšnými súpermi sme ukázali našu kvalitu, aj keď prvých 5 mužstiev bolo po kvalitatívnej stránke tiež na veľmi dobrej úrovni.“ V mnohých zápasoch porážali Pavlice svojich súperov s vyšším rozdielom, čo dokazuje aj 142 nastrieľaných gólov. Z toho si 60 gólov pripísal na konto už spomínaný kanonier Adam Polednák. „Chceli sme mu dopriať tých 60 gólov, je to úžasné číslo, navyše tri zápasy v sezóne nehral, takže je to fantastický úspech. No je to aj zásluha celého mužstva, ktoré na jeho góly pracovalo.“

S postupom do vyššej súťaže sa vynárajú viaceré otázky. Prvou je posilnenie kádra, ktoré podľa Cintulu v mužstve plánujú. „Počas posledných týždňov sme hovorili s každým hráčom a až na jedného by nemal odísť nikto. Čo sa týka príchodov, povedal by som zatiaľ len toľko, že sme dohodnutí s jedným zahraničným hráčom, s jedným hráčom, ktorý pôsobí v VI. lige a jedného máme ešte v riešení,“  nechcel zatiaľ prezrádzať podrobnosti tréner.

Ďalšia otázka súvisí s mládežou, ktorá v klube absentuje. Pavlice by ako mužstvo VI. ligy mali mať minimálne dve mládežnícke družstvá: „Pavlice sú malá obec a nemyslím si, že by sme vybudovali nejaké mládežnícke družstvo. Skôr to vidím tak, že zaplatíme nezmyselnú pokutu. Možno príde nejaká zhoda a zložili by sme spojené družstvo s Voderadmi, ale skôr si myslím, že nie ako áno.“

 Ako sám Cintula dodáva, VI. liga nebude pre Pavlice neznámou: „S mnohými mužstvami sme hrali v príprave a boli sme vyrovnaným súperom. Aj preto si myslím, že môžeme byť úspešní aj v VI. lige. Navyše ciele zostávajú rovnaké ako tento rok, chceli by sme postúpiť,“ nechal sa počuť Cintula, ktorý bude ako kormidelník pokračovať v mužstve aj nasledujúcu sezónu.

Na záver rozhovoru už tradične padli ďakovné slová: „Veľká vďaka patrí hráčom a každému, kto sa staral o naše mužstvo, či už to bol funkcionár, alebo teta, ktorá prala dresy. Vďaka za podporu patrí aj fanúšikom, no poďakujem aj „hejterom“, ktorí nám postup nedopriali, lebo aj tí nás posúvali dopredu,“ dodal Cintula.