VIDEO VI. liga MEVA SPORT: Zavar si vybojoval najtesnejšie víťazstvo v Pavliciach, v Cíferi videli diváci 7 gólov

Prinášame vám sumár 6. kola najvyššej oblastnej súťaže a fotogalériu z derby zápasu Drahovce – Červník.

Cífer – Dechtice 4:3 (0:0)

V Cíferi videli diváci padať góly až po hodine hry, no do polčasu padla červená karta na strane domácich, kedy Domorák išiel v 39. minúte predčasne do spŕch. Napriek tomu otvárali skóre práve domáci Mrvom a počas nasledujúcich siedmich minút napli sieť Dechtíc ešte trikrát, pričom sa o góly postarali Mrva s Paštiakom. Hostia začali znižovať, najskôr Srdošom, pokračovali Heltko a Kunka, no na vyrovnanie to nestačilo a tri body zostali v Cíferi.

Góly: 62. a 69. Mrva, 66. a 67. Paštiak – 70. Srdoš, 72. Heltko, 83. Kunka.

CÍFER: Gašparovič – Fajkus, Krutý, Paštiak, Magdolen, Mrva, Kupkovič, Jovanovič, Tibenský, Grosman, Domorák (Mackura, Leffel, Fulier,J. Gašparovič).

DECHTICE: M. Kúdela – Jankovič, Manca, D. Kúdela, Krivánek, Pe. Maška, Ružička, Pa. Maška, Kunka, Jankovič, Piešťanský (Sliva, Heltko, Remenár, Srdoš).

Pavlice – Zavar 0:1 (0:0)

Ambiciózny nováčik privítal na domácej pôde lídra tabuľky a diváci mali možnosť vidieť bojovný zápas, v ktorom o víťazovi rozhodol jediný gól. Ten prišiel krátko pred koncom prvého polčasu, kedy využil šancu hosťujúci Sudin a Zavaru dopomohol k zisku troch bodov.

Góly: 47. Sudin.

PAVLICE: Karmažín – Práznovský, Bočko, Horňák, Križan, Kovelskyi, Szabó, Cintula, Adámek, Matejčík, Izakovič (Kubík, Müller).

ZAVAR: Púchly – Táčovský, Kardoš, Ťažký, Psota, Oláh, Hrašna, Tandlmayer, Fridrich, Beňo, Sudin (Vyskoč, Vignjević, Potisk, Ďuriš).

Siladice – Leopoldov 4:2 (2:1)

Siladice začali lepšie, keď už v 8. minúte Sekereš využil stečovanú prihrávku a k tyči zakončil na 0:1. Silnú 20-minútovku domácich zúžitkoval Laurinec, ktorý využil zlú rozohrávku hostí a peknou strelou do pravého horného rohu zvýšil na 2:0. Postupne sa hra vyrovnala, Leopoldov začal lepšie kombinovať čoho výsledkom bol znižujúci gól Poláčeka, ktorý dorazil strelu Švestku na 2:1. Diváci videli dva rýchle góly, najskôr sa po centrovanej lopte z ľavej strany presadil Mesároš, krátko na to hosťujúci Piovarči znížil hlavou na 3:2. V 52. minúte dal Laurinec definitívu zápasu z bieleho bodu na 4:2.

Góly: 8. Sekereš, 18. a 52. (11m) Laurinec, 47. Mesároš – 34. Poláček, 49. Piovarči.

SILADICE: Chynoradský – Trnovec, Fančo, Jakubec, Rau, Gábor, Maťaš, Sekereš, Mesároš, Ertl, Laurinec (A. Varga, P. Varga, Lančarič).

LEOPOLDOV: Žemla – Piovarči, Lukáčik, Švestka, Enderle, Koči, Poláček, Slovák, Krajčovič, Hegedüš, Habán (Prosnan).

Drahovce – Červeník 2:1 (1:0)

V derby zápase chceli domáci naplno bodovať a tomu prispôsobili aj svoju hru. Diváci videli bojovný zápas plný tvrdých súbojov. Drahovce si v prvom polčase vytvorili veľmi sľubné šance, ktoré zastavilo brvno alebo tyč. Vytúžený gól prišiel až v 42. minúte, kedy domáci vysunuli Bihariho, a tomu sa podarilo  utiecť hosťujúcej obrane a popod brankára otvoriť skóre – 1:0. Po výmene strán sa obraz hry nemenil, domáci hrali dravo a s chuťou vyhrať. V 71. minúte sa im podarilo zvýšiť, keď Némethov center zakončil opäť Bihari na 2:0. Hostia sa presadili až v záverečnej minúte, keď z bieleho bodu neminul Krajčovič a uzavrel výsledok na konečných 2:1.

Góly: 42. a 71. Bihari – 90. (11m) Krajčovič.

DRAHOVCE: Paulovič – Michálek, Németh, Horúcka, Zajac, Šúst, Bihari, Onder, Hargaš, Horúcka, Gabriš (Wendland, Veľký, Vančo, Duchaj, Bednár).

ČERVENÍK: Janíček – Nemec, Krajčovič, Ješko, Modrovič, Jarábek, Ješko, Gábriš, Gažo, Žemla, Adamkovič (Vinci).

Krakovany – Majcichov 2:0 (0:0)

Krakovany si doma poradili s Majcichovom, no gólov sa diváci dočkali až v druhom polčase. Krátko po výmene strán sa presadil domáci hráč, ktorý poslal spätnú prihrávku Vavrincovi a jeho krkolomnú strelu už hosťujúci Haluzický nedokázal zachytiť – 1:0. Krakovany zvyšovali pekným obstrelom zo 16-tky, kedy Gajarský nedal opäť súperovmu gólmanovi šancu – 2:0.

Góly: 48. Vavrinec, 60. Gajarský.

KRAKOVANY: Valovič, Holán, Tanáč, Macháč, Kubík, Ďuračka, Grivalský, Stolárik, Vavrinec, Gajarský, Adndrísek (Haršáni, Jurda, Jančuš, Mitošinka, Prištic, Pažík).

MAJCICHOV: Haluzický – Štrbo, Neštický, Marek, Zajíček, Áč, Prochádzka, Škultéty, Holka, Krivosudský, Bukovec (Židek, Bartoš).

Dolná Krupá – Piešťany 0:1 (0:1)

V Dolnej Krupej sa zrodilo najtesnejšie víťazstvo Piešťan, kedy sa už v 8. minúte po prihravke Štefunku presadil Gula peknou strelou do vzdialenejšieho „vinkla“. Tento gól bol jediný, ktorého sa diváci v Dolnej Krupej dočkali, hostia si vedenie ustrážili a odniesli tri potrebné body.

Góly: 8. Gula.

D. KRUPÁ: Olšovský – A. Skýpala, Hrubý, Lopatka, Ištvanec, R. Skýpala, Sucháň, Horváth, Hrčka, Bohunický, Kollár (Bachratý, Vravúšek).

PIEŠŤANY: Budka – Krajčovič, Beblavý, Glos, Kusý, Miškech, Gula, D. Štefanka, Maraz, Sekera, Lipka (Javorka, Zelenay, J. Štefanka, Szabo).

Zápas Križovany – Zeleneč sa hrá 16. septembra 2018 o 15:30.