VII. liga RUBBEX: Pečeňady prišli o svoju neporaziteľnosť až v závere jesennej časti

Po predošlej úspešnej sezóne nebolo pre nikoho prekvapením, že Pečeňady budú chcieť bojovať o postup. Svoje ciele potvrdzovali od úvodných kôl výbornými výsledkami. Po jedenástom kole im na konte svietil 8-bodový náskok bez jedinej prehry.

Dva posledné zápasy priniesli Pečeňadom prehru

Na konci jesennej časti akoby lídrovi tabuľky dochádzali sily. Najskôr utŕžili prehru v derby zápase s Trakovicami (1:0), potom sa vytrápili v Borovciach (2:3).

„Z môjho pohľadu vyzeral zápas s Trakovicami skutočne tak, akoby na nás prišiel útlm. Trakovice mali v prvom polčase prevahu, potom sa hra vyrovnala, vytvorili sme si zopár šancí, no vyrovnať sa nám nepodarilo. Musím však povedať, že Trakovice vyhrali zaslúžene,“ zhodnotil zápas kapitán mužstva Martin Zubčák.

„Zápas s Borovcami bol však iný, oni mali tri šance, z ktorých skórovali, zvyšok hry sa odvíjal na ich polovici a hralo sa vyslovene na jednu bránu. Bola to pre nás krutá prehra, ktorá nás mrzí, ale aj také občas bývajú zápasy.“

Veľmi úspešná jeseň

Napriek nezvládnutému koncu sa dá jesenná časť hodnotiť iba pozitívne. Desať víťazstiev, dve prehry, jedna remíza, to sú výsledky Pečeňád dosiahnuté v prvej polovici sezóny. Okrem toho sa môžu v súťaži pochváliť najlepšou defenzívou, o najlepší útok sa však delia s Prašníkom.

„Jesenná časť bola veľmi dobre rozbehnutá a pred zápasom s Dubovanmi sme mali 10-bodový náskok. Síce nás mrzí, že sme ho skrátili len na dva body, no prvenstvo si držíme stále a na jar ho budeme musieť obhájiť a dotiahnuť do úspešného konca,“ pokračoval Zubčák.

Práve zápasy so spomínanými Dubovanmi bývajú špecifické a náročné. Na jeseň sa ich spoločné stretnutie na pôde Dubovian skončilo bezgólovou remízou 0:0. „S Dubovanmi je to vždy derby zápas a aj keby boli na poslednej priečke a my na špici tabuľky, stále by nás vedeli potrápiť. S chalanmi sa poznáme, obe strany sa vždy na náš spoločný zápas tešia a bývajú to náročné stretnutia. Inak tomu nebolo ani teraz, určite to bol vyrovnaný zápas so spravodlivou deľbou bodov,“ zhodnotil súpera kapitán mužstva.

Cez zimnú prestávku budú dopĺňať káder

Po jeseni z mužstva zatiaľ neohlásil odchod nikto, a už teraz je jasné, že pohyby v Pečeňadoch budú hlavne smerom dnu. Tréner Mário Adamčík má zopár mien v hľadáčiku.

V kádri sa cez jesennú časť objavili aj zranenia. Práve kapitán mužstva Martin Zubčák v posledných kolách jesene nevybehol na trávnik. Ozvalo sa mu opäť zranenie kolena, s ktorým pravdepodobne bude musieť absolvovať ďalšiu operáciu. Počas jeho absencie nosil kapitánsku pásku Samuel Izakovič. Okrem Zubčáka potrápilo zranenie aj stredného záložníka Patrika Antala.

„Jedna, dve posily sa nám zídu, no nemyslím si, že je potrebné výrazne dopĺňať káder. Mužstvu pomohol príchod Petra Halasa, ktorý je skúseným hráčom v útoku a vie vyhrať veľa súbojov. Okrem neho predstavujú opory mužstva aj Tomáš Gula v obrane, či Patrik Antal v strede zálohy,“ zhodnotil Zubčák.

Na jar bude o čo bojovať

Strata výrazného bodového náskoku môže síce Pečeňady mrzieť, no o to bude v VII. lige RUBBEX zaujímavejšia jar. V tesnom závese za lídrom súťaže je Prašník, ktorý ma v mužstve najlepšieho strelca jesene Erika Spála. Ten si drží na konte 25 strelených gólov.

„Prašník sa u nás prezentoval veľmi dobrou hrou a bojovnosťou. Aj keď v 39. minúte prehrávali 3:0, nevzdali sa a odovzdali na ihrisku všetko. Bojovali do poslednej minúty a bolo namále, aby zápas neskončil remízou,“ ukončil rozhovor Zubčák.

V rámci zimnej prípravy sa Pečeňady ako jesenný víťaz predstavia na tradičnom halovom turnaji O pohár predsedu ObFZ.