VII. liga SWAN: Na Bíňovce čaká hodový zápas, v ktorom chcú nadviazať na minulotýždňovú výhru

V Bíňovciach sa predchádzajúca sezóna zapísala ako jedna z tých nezabudnuteľných.  Na výborný súťažný ročník, ktorý Bíňovce doviedol až do VII. ligy, však nedokázali nadviazať, entuziazmus z postupu sa z kabíny vytratil a prišla séria neúspešných zápasov. Dobrú náladu v kabíne vystriedala nervozita, ktorá sa podpísala pod mnohé výsledky. Prvá výhra prišla až v poslednom kole v Brestovanoch, ktoré zdolali rozdielom triedy.

Tréner Ján Krajči vidí problém v tom, že v kádri sa podcenila kvalita VII. ligy a po úspešnej sezóne neboli hráči zvyknutí na prehry: „Osobne som vedel, že vstup do sezóny bude ťažší ako si niektorí hráči mysleli, hlavne aj kvôli tomu, že boli naučení stále bodovať. Neboli pripravení na to, že s vyššou súťažou stúpne aj kvalita mužstiev. Zlý vstup do sezóny so sebou priniesol aj nervozitu, napokon nás opustilo aj šťastie, kedy sme nedokázali skórovať aj napriek tomu, že sme si vytvorili dobré šance.“ Pod nepriaznivé výsledky sa napokon mohlo podpísať aj samotné rozlosovanie súťaže, kedy Bíňovce odohrali tri prvé zápasy vonku.

 „Po poslednej prehre doma s Modrankou sme si sadli s chalanmi v kabíne, prišlo k výmene názorov, padli aj tvrdšie slová, no bolo vidieť, že v zápase s Brestovanmi k tomu pristúpili inak. Zlepšila sa disciplína na ihrisku a prinieslo to prvú výhru,“ pokračuje Krajči.

Video zostrih z posledného zápasu v Brestovanoch.

Bíňovce si počas svojho krátkeho pôsobenia v VII. lige mali možnosť zmerať sily s mužstvami, ktoré už tradične patria k favoritom súťaže. S Modrankou, ale aj Bučanmi síce nedokázali bodovať, no tréner tieto zápasy nehodnotí zle: „Myslím si, že sme s nimi odohrali celkom vyrovnané zápasy, nejaký veľký rozdiel medzi nami nebol, jediný rozdiel vidím v premieňaní šancí. V oboch mužstvách, či už v Modranke alebo Bučanoch, je určite kvalita, ide o pomerne vyrovnané celky.“

Bíňovce sú známe tým, že v kádri pracujú najmä s domácimi a mladými hráčmi, kde možno trochu absentuje práve skúsenosť. Na prestupovom trhu však nie sú práve najatraktívnejším klubom: „Osobne by som uvítal do mužstva skúsenejšieho a staršieho hráča, ale keď sme sa snažili spolu s vedením niekoho dotiahnuť, bolo to neúspešné. Problém bol v tom, že Bíňovce sú od Trnavy a aj niektorých obcí ďaleko, preto to k nám mnohých hráčov ani neláka. Myslím si však, že to chce čas, aby sa chalani v súťaži oťukali a túto absenciu nebudeme vôbec pociťovať.“

Napriek tomu, že Bíňovce sa zatiaľ nachádzajú na chvoste tabuľky, súťaž pokladajú za atraktívnu: „Hráme so susednými obcami, síce sa Trstín spojil s Naháčom, ale chalani sa medzi sebou poznajú. Takisto hráme aj s Bohdanovcami, ktoré sú blízko nás, takže mávame aj derby zápasy. Navyše, ako som už spomínal, čo sa týka aj kvalitatívnej stránky, táto súťaž je niekde inde ako posledná liga,“ zhodnotil Krajči.

Nováčik by sa chcel v súťaži zastabilizovať a posunúť smerom hore v tabuľke, aby sa vyhli jarnému zachraňovaniu. Najbližšie si zmerajú sily doma s Dolnými Orešanmi, kde sa budú snažiť nadviazať na výhru v Brestovanoch. „Počas víkendu sú v Bíňovciach hody, takže na zápas príde aj veľa divákov a navyše ako sa hovorí, na hody sa doma neprehráva. Verím tomu, že sa nám podarí zvíťaziť, dokážeme našu víťaznú šnúru natiahnuť a budeme v nej pokračovať aj v ďalších zápasoch,“ dodal Krajči.

DateHomeTime/ResultsAway
2018-09-30 15:30:0030. septembra 20183 - 0