VIII. liga SELECT: Slávia Trnava konečne našla recept na úspech

Slávia Trnava bola už v minulých sezónach viacerými súpermi označovaná za kvalitné mužstvo, ktorému však šťastena nepriala. Napriek dobrému hernému prejavu sa mužstvu  nedarilo dosahovať optimálne výsledky a dve sezóny sa trápilo na chvoste tabuľky.

Napriek tomu však boli v mužstve trpezliví a túto sezónu zbierajú zaslúžené body. K lepším výsledkom prispela aj zmena na trénerskom poste, kde si kormidelník Igor Súkenník vytvoril v kabíne rešpekt, ktorý v mužstve doteraz chýbal. „Igor so svojím menom priniesol do kabíny rešpekt, hráči poslúchajú jeho pokyny a dosahujú sa dobré výsledky. Okrem toho je to však aj zmena taktiky, či omladenie kádra. V predchádzajúcich sezónach neboli výsledky dobré, ale hra patrila k tým lepším v súťaži a túto sezónu to všetko konečne do seba zapadlo a našlo to tú správnu „chémiu“, čo sa odzrkadlilo aj v tabuľke,“ začal rozhovor predseda klubu Matej Lukačovič.

Foto: Ján Král

Slávia Trnava sa po minulotýždňovej výhre so Smolenicami (7:1) dostala na čelo tabuľky, kde ich delí od najväčšieho rivala lepšie skóre. „Smolenice síce prehrali, ale na tento zápas prišli v oklieštenej zostave, navyše s viacerými dorastencami, čo bolo znateľne cítiť. Neboli to tie Smolenice, ktoré vedia súpera poriadne potrápiť,“ zhodnotil minulotýždňový zápas Lukačovič.

Slávia mala počas jesennej časti možnosť zmerať si sily so Smolenicami už dvakrát, po prvýkrát si pripísala prehru 2:1, teraz tri body zostali doma. Okrem toho však zaváhali s Opojom, či Vlčkovcami: „Vo Vlčkovciach sme doplatili na to, že chalani podcenili súpera, prvý polčas bol okrem ich prvého gólu  čisto v našej réžii, no do druhého polčasu sme nastúpili veľmi laxne. To sa prejavilo aj na výsledku, kedy už v závere zápasu nezostali sily na to, aby sme výsledok zvrátili v náš prospech. Okrem toho sa však v súťaži javia veľmi dobre Šúrovce a Opoj má tiež veľmi skúsené mužstvo, čiže oba tímy môžu ešte zamiešať karty,“ zhodnotil súperov predseda klubu.

Foto: Ján Král

Do kádra trnavskej Slávie pribudli pred sezónou štyria dorastenci, ktorí mužstvo omladili: „Všetci štyria sa u mužov osvedčili. Roman Planeta má síce momentálne zdravotné problémy, no náš brankár Patrik Kachyňa, stopér Samuel Ďurinský, či krajný záložník Dušan Gábor majú svoju kvalitu a hrávajú pravidelne v základnej zostave. Dúfam, že v tomto zapracovávaní dorastencov budeme pokračovať aj o rok.“

Na VIII. ligu SELECT čaká cez víkend posledné kolo, v ktorom by chcela Slávia u súpera z Dolného Dubového uspieť. Ôsme ligy tak absolvujú dlhšiu zimnú prestávku, ktorá však Slávii nevadí: „Chalani potrebujú oddych, rovnako aj zranení hráči sa nám dajú dokopy. Určite pôjdeme utužiť kolektív na nejaký wellness a ak by sme v poslednom kole uspeli a budeme zimovať na čele tabuľky, budeme sa pomaly presúvať do haly a pripravovať sa na zimný halový turnaj ObFZ TT.“

Foto: Ján Král

Napriek úspešnej sezóne sa v kabíne hovorí o cieľoch opatrne: „Nebudeme hovoriť o postupe, pretože sa ešte môže stať hocičo. Tabuľka je celkom nabitá a chceme sa zamerať hlavne na svoju hru. Hrať dobrý futbal, prilákať ľudí a zapracovať mládež, a ak by sa postup podaril, bude to len čerešnička na torte,“ prezradil Lukačovič.

Dobrú sezónu nemajú len muži Slávie, ale aj dorast, ktorý si minulú sezónu vybojoval vstupenku do krajskej súťaže. Po jedenástom kole im patrí tretie miesto v tabuľke, kde ich od druhých Gbelov delí len skóre. „V. liga je niečo iné ako naša okresná, kde je kvalita mužstiev odlišná a každý môže potrápiť každého. My strácame na prvé miesto tri body a prvých šesť kôl v súťaži sme si držali plný počet bodov, o neporaziteľnosť nás pripravil až Rohov. Osobne by som bol však najradšej, ak by sa nám podarilo postúpiť s dorastencami do IV. ligy, pretože táto súťaž by mestskému klubu ako je Slávia Trnava svedčala viacej,“ dodal predseda klubu.

VIII. liga SELECT

DateHomeTime/ResultsAway
2018-10-21 14:00:0021. októbra 20180 - 0
2018-10-21 14:00:0021. októbra 20180 - 3
2018-10-21 14:00:0021. októbra 20187 - 0
2018-10-21 14:00:0021. októbra 20181 - 5