VIII. MEVASOX: Koplotovce sa cez víkend predstavili s novým kádrom

Koplotovce zažili počas jednej sezóny vzostup a pád. Po postupe do VI. ligy sa eufória z mužstva rýchlo vytratila a začali sa problémy. Mužstvo nedosahovalo výsledky ako sa očakávalo, najlepšia nebola ani tréningová morálka a nároky hráčov sa podľa predsedu klubu Petra Poláčika neustále zvyšovali, hlavne po stránke finančných odmien. Práve to sa stalo pre klub osudným. O problémoch v Koplotovciach sa pošuškávalo už po jesennej časti a napriek tomu, že klub sa snažil nájsť viacero riešení, tesne pred začiatkom jarnej časti potvrdili rozpad mužstva. Už vtedy sa nechal predseda klubu počuť, že táto situácia v klube nie je definitívna a v novej sezóne sa opäť prihlásia do súťaže. Tak sa aj stalo a po polroku ohlásili Koplotovce návrat.

Cez víkend sa Koplotovce predstavili v pohárovej súťaži Bestrent Cup, v ktorej si zmerali sily s neďalekým Leopoldovom. Už od úvodných minút sa javili ako snaživý tím, no pôsobili nezohrato. Leopoldov využil šancu v 4. minúte, kedy prekvapil domáceho brankára Poláček, ktorý zatočil rohový kop priamo do brány. Podobná situácia sa zopakovala aj v 20. minúte, kedy Poláčekov rohový kop zakončil tentokrát hlavou Kavuliak. Keď sa presadil hosťujúci Enderle strelou spoza 16-tky, Leopoldov viedol v 37. minúte rozdielom triedy. K slovu sa však dostali aj domáci, keď po individuálnej akcii a presnej prihrávke, zakončil povedľa brankára Pikna – 1:3. Druhý polčas priniesol niekoľko šancí, diváci sa však už zmeny vo výsledku nedočkali.

Káder Koplotoviec mal pôvodne koučovať Mário Kyjak, ktorý sa však po dobre rozbehnutej sezóne rozhodol pokračovať v Šulekove. Voľba tak prišla na bývalého hráča Ľudovíta Prokopa, ktorý za Koplotovce obliekal dres 17 rokov. „Nestaval by som sa do pozície trénera, jednoducho chcem pomôcť mužstvu dať dohromady káder a sceliť ho tak, aby futbal v obci fungoval,“ začal rozhovor Prokop. Rovnako aj podľa slov predsedu Poláčika, bola prvoradou myšlienkou záchrana futbalu v Koplotovciach. Teraz však chcú viesť futbal inou cestou ako doteraz.

Mužstvo sa cez letnú prestávku rozrástlo a momentálne má okolo 20 členov, no zatiaľ nie sú všetci k dispozícii. „V kádri je zopár dorastencov z Hlohovca, niektorí však ešte nehrávajú. Okrem toho sa vrátilo aj zopár starších hráčov z pôvodného kádra, takže sme skĺbili mladú krv so skúsenosťami,“ popísal situáciu Prokop. Už cez víkend sa v mužstve predstavili mená ako Roman Krajčo, Tomáš Wiesenganger, Jaroslav Bobák, Marek Pikna, Matúš Hlavna, Róbert Majka, ale aj hráči z iných klubov ako Stanislav Bojňanský z Kľačian, Marek Motálik z Dolného Trhovišťa, Patrik Bališ z Orešian, či už spomínaní dorastenci z Hlohovca ako Adam Šubík, či Andrej Masnica. Pri týchto menách však káder Koplotoviec ani z ďaleka nekončí.

„Niektorí z týchto hráčov sa v tomto zápase videli po prvý raz, bolo to trochu komické, pretože cez prestávku sa navzájom predstavovali. Hrali sme aj prípravné zápasy, no vždy s inou zostavou. Aj preto je potrebná stabilizácia kádra a hlavne, aby sa hráči navzájom spoznali a zohrali na ihrisku. Budujeme pomaly nové mužstvo a sami uvidíme, čo z toho bude, no tešíme sa,“ pokračuje Prokop. Okrem spomínaného Bestrent Cup-u odohrali Koplotoce prípravný zápas s Bojničkami, ktorý prehrali 4:2 a taktiež aj s českým klubom  Křivsoudov.

O ambíciách sa v Koplotovciach nehovorí, prvoradá je už spomínaná stabilizácia kádra. „Zvyšok sa uvidí po prvých kolách a dosiahnutých výsledkoch. Ideme od zápasu k zápasu a postupne uvidíme, no napriek tomu si osobne myslím, že to s nami nebude najhoršie. Potrebné je, aby sa chalani viacej zohrali a boli kolektív.“

Už je to pár sezón, čo Koplotovce opustili VIII. ligu, no do neznámeho nepôjdu. „Všetky mužstvá sú nám známe, vieme, že v súťaži sú postupové ambície, najmä zo strany Sokoloviec. Nám je však v samotných začiatkoch ťažko niečo hodnotiť, veľké oči nemáme, ale čo môžem povedať je to, že v každom zápase sa budeme snažiť bodovať,“ ukončil rozhovor tréner.