Zomrel funkcionár futbalového TJ Rapid Hrnčiarovce nad Parnou Bystrík Tomly

Smutná správa prišla zo športového prostredia. Vo veku 51 rokov zomrel funkcionár futbalového TJ Rapid Hrnčiarovce nad Parnou Bystrík Tomly. Dlhoročnému tajomníkovi klubu podlomila zdravie zákerná choroba, svoj boj prehral v nedeľu 27. decembra v ranných hodinách. V mladosti bol vášnivým hádzanárom trnavskej Lokomotívy. Po skončení aktívnej kariéry ho to pritiahlo k futbalu. V Hrnčiarovciach postavil dom neďaleko ihriska, dianie v klube tak mal takpovediac pod oknami. Hrával za starých pánov Hrnčiaroviec, pod palcom mal papierovačky a ďalšie potrebné úkony v súvislosti s fungovaním futbalu v obci.

Miloval cykloturistiku a výlety do netradičných destinácií – s kamarátmi zavítal v poslednom čase napr. do Lotyšska, Ukrajiny a pod.
Po profesnej stránke pracoval ako vychovávateľ v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Hrnčiarovciach nad Parnou, neskôr pôsobil na generálnom riaditeľstve Zboru väzenskej a justičnej stráže a naposledy sa venoval klientom chránenej dielne domova sociálnych služieb v Bratislave.
Aktívne sa zaujímal o dianie vo svojej obci, bol členom obecného zastupiteľstva.

Česť jeho pamiatke!