Dôležité informácie pre klubových funkcionárov pred novou sezónou 2017/2018

Vážený klubový manažér, ostatní členovia SFZ,

Dňa 01. 07. 2017 oficiálne začala nová sezóna 2017/2018, vzhľadom na to Vám zasielam zopár dôležitých informácií:

 • rozhodnutím najvyšších orgánov SFZ sa Odstupné za hráča vracia do mesačnej zbernej faktúry (odstupné za hráča platí nový klub vo faktúre generovanej v nasledujúcom mesiaci, spravidla je faktúra generovaná vždy 1. v mesiaci), kompletný návod na použitie nájdete TU
 • začala sa nová sezóna a je potrebné si vygenerovať členské poplatky za klub a za hráčov pre novú sezónu, kompletný návod je k dispozícii TU
 • mnohým sa končí platnosť Registračných preukazov a preto je potrebné si vygenerovať nové preukazy, už dlhšie je zavedené, že platnosť preukazov do U19 (vrátane) je na 5 rokov a nad U19 na 10 rokov platnosti, nenechávajte si to prosím na poslednú chvíľu, nakoľko sa ide meniť viac ako 50 000 preukazov, čo môže spôsobiť neskoršie dodania, pokiaľ príde veľa objednávok v jednom momente (napriek tomu, že sme zdvojnásobili výrobnú kapacitu).
image

Čo sa práve pripravuje:

 • momentálne bežia finálne úpravy matrík FO (fyzických osôb, hráči, tréneri, rozhodcovia, delegáti…) a PO (právnických osôb, kluby, zväzy, asociácie…), ktoré prinesú všetky potrebné funkcionality pre splnenie všetkých podmienok Zákona o športe, hlavne klubové a zväzové príslušnosti ostatných členov.
 • úpravy Zápisu stretnutí, podľa Zákona o športe a aj na žiadosť Technického oddelenia SFZ a ÚLK, ktoré prinesú hlavnú zmenu v tom, že v Zápise o stretnutí už nebudú voľne vpisovateľné polia pre asistentov trénerov, lekárov, videotechnikov a podobne, ale budete si ich musieť zaregistrovať a požiadať o ich súhlas, že ich uvediete do realizačného tímu mužstva alebo na Zápis o stretnutí. Bude na to jednoduchý elektronický proces (Vy požiadate, osoba Vám to schváli, Vy osobu pridáte, kde potrebujete podľa funkcie a licencie), netreba sa ničoho obávať, myslíme na Vás, aby to bolo najjednoduchšie ako sa dá.
 • vo všetkých súťažiach sa postupne zapne kontrola na trénerské licencie (položka tréner bude v krátkom čase povinné pole).
 • centrálny register zmlúv podľa Zákona o športe, jedná sa o zmluvy: profesionálny športovec, amatérsky športovec, talentovaný športovec, dobrovoľník, sponzorská zmluva, zmluva s agentom.

Následne priebežne všetky “verejné” informácie doplníme na futbalnet.sk.

Prajem Vám krásne leto, ďakujem za spoluprácu v starej sezóne a teším sa na novú…

S úctou, Ján Letko.

13 Responses
 1. Przeciwnosci, z ktorymi musimy sie zmierzyc, czesto sprawiaja, ze stajemy sie silniejsi. To, co dzis wydaje sie strata, jutro moze okazac sie zyskiem. – Nick Vujicic

 2. Latwo byc przyjacielem dla kogos, kto jest twoim przyjacielem, ale byc przyjacielem dla kogos, kto uwaza sie za twego wroga – to kwintesencja prawdziwej religii. M. Gandhi.

 3. Ive been meaning to read this and just never acquired a chance. Its an issue that Im extremely interested in, I just started reading and Im glad I did. Youre a wonderful blogger, 1 of the very best that Ive seen. This weblog undoubtedly has some information on subject that I just wasnt aware of. Thanks for bringing this things to light. Have you considered promoting your blog? add it to SEO Directory right now 🙂 http://www.links.m106.com

 4. Thanks for the informative site. I have Tweeted your site on Twitter and will return to read more soon!Hey! It is like you understand my mind! You seem to know a lot about this, just like you wrote the book in it or something. I think that you can do with some images to drive the content home a bit, besides that, this is informative blog. A wonderful read. I will definitely return again. Have you considered promoting your blog? add it to SEO Directory right now 🙂 http://www.links.m106.com

 5. This is some useful material. It took me a while to unearth this site but it was worth the time. I noticed this website was buried in bing and not the number one spot. This weblog has a lot of decent stuff and it doesnt deserve to be burried in the searches like that. By the way I am going to save this weblog to my list of favorites.

 6. Hi 🙂 Thank you for the auspicious writeup. It if truth be told was a enjoyment account it. Glance complicated to far introduced agreeable from you! However, how could we keep in touch?

 7. I have study a couple of the articles on your site since yesterday, and I truly like your way of blogging. I tag it to my bookmark web site list and will be checking back soon. Please check out my web site also and let me know what you think.

 8. 821014 42338Does your site have a contact page? Im having trouble locating it but, Id like to send you an e-mail. Ive got some suggestions for your blog you may be interested in hearing. Either way, fantastic weblog and I appear forward to seeing it develop over time. 119936

Leave a Reply