Jesenní víťazi VIII. ligy SELECT a MEVASOX

Víťazmi VIII. ligy SELECT sa stali Bíňovce, ktoré odskočili druhej Slovenskej Novej Vsi až o 5 bodov. Počas jesennej časti zaznamenali Bíňovce vynikajúce výsledky a na konto si pripísali  11 víťazstiev, 1 remízu a 2 prehry. Marián Novák považuje za najťažšie zápasy z jesennej časti stretnutia s Opojom, a so Smolenicami, z ktorých si odniesli víťazstvo. Paradoxne však prehrali zápasy s Vlčkovcami a Bukovou: „Tieto zápasy boli na začiatku sezóny, kde sme mali oklieštený káder, pretože bolo ešte obdobie dovoleniek. Je to však aj o tom, že mančafty na nás už pozerajú trochu inak a chcú sa na nás vytiahnuť a práve v týchto dvoch zápasoch sa to našim súperom podarilo.“Zdroj TJ Družstevník Bíňovce (Facebook)

Bíňovce mútili vodu v súťaži už počas minulej sezóny a prvé miesto nie je žiadnym prekvapením: „Ja som takéto výsledky očakával. Túto partiu sa mi podarilo dať dohromady pred dvomi rokmi, kedy som pritiahol späť všetkých bíňovských hráčov. Máme 22-členný káder, pričom 20 hráčov je z Bíňoviec, to sa už dnes vidí málokde. Sú to všetko chalani od 19 do 23 rokov, pričom ide o silné ročníky, potrebovali len čas zvyknúť si na seba, zohrať sa a stabilizovať káder, čo nám trvalo približne rok. Chalani chodili poctivo na tréningy, snažili sa, takže aj výsledky sa museli dostaviť,“ prezrádza Novák.

Pred začiatkom súťaže predseda klubu označil za najväčšiu konkurenciu v súťaži Smolenice, Lovčice, Slovenskú Novú Ves a otáznik visel aj nad nováčikom z Opoja. „Lovčice, pre mňa z nepochopiteľných dôvodov, skončili tretie od konca. Jedna vec je tá, že ich najlepší útočník Peter Maar bol zranený. Mal problémy s trieslom, takže posledné zápasy nehral a počul som aj, že sa trápia s určitými problémami. Do budúcnosti ich nevylučujem, ale ako s hlavným konkurentom s nimi nerátam.“

„Opoj je veľmi dobré mužstvo, majú skúsených hráčov, ale je cítiť, že ten mančaft je trošku prestarnutý. Bolo to vidieť aj na zápase, ktorý sme s nimi hrali. Prvých 30 minút behali s našimi hráčmi zarovno, ale potom postupne ich sily ubúdali a to nahrádzali tvrdosťou v súbojoch, ale aj šikovnosťou, ako napríklad Laco Doka. Slovenská Nová Ves tiež nie je zlá, u nich sme remizovali na hody. V tomto zápase sme mali množstvo šancí, ktoré sme však nevyužili.“ Napriek vymenovaným mužstvám, za najsilnejšieho súpera považuje Novák práve Smolenice: „Tie sú fakt dobré, v zápasoch s nimi sme sa zapotili. Doma sme v 9. minúte prehrávali 2:0, ale zápas sa nám podarilo otočiť (5:3), a naposledy v Smoleniciach sme vyhrali 2:1, ale nebolo to jednoduché,“ hodnotí predseda.

Zdroj TJ Družstevník Bíňovce (Facebook)

Bíňovce vďaka úspešnej jesennej časti získali miestenku na zimný halový turnaj:  „Podaril sa nám historický primát, prvýkrát sme jesenným majstrom a prvýkrát ideme na halový turnaj O pohár predsedu ObFZ Trnava.“  Turnaj si hodlajú užiť ako zaslúženú odmenu za výkony: „Chalani sa na turnaj tešia a bude to zároveň pekná konfrontácia s mužstvami z vyšších súťaží.“

A čo plánujú v Bíňovciach cez zimnú prestávku? „Udržať chalanov v tempe tak, aby sa pripravili aj na januárový turnaj. Potom spustíme prípravu naplno, aby chalani popracovali na kondícii a aby sme na jar nemali zbytočné stresy.“ V Bíňovciach by radi postúpili, aj keď pri tejto otázke predseda vyslovuje isté obavy: „Nemáme mládežnícke mužstvo, navyše je tu aj otázka financií. Potrebovali by sme popracovať na hracej ploche, ktorá nie je práve v najlepšom stave. To sú však len prípadné nepriaznivé otázky, ak by sme postúpili, ale pokúsime sa s nimi vysporiadať,“ dodáva Novák.

Na prvom mieste VIII. ligy MEVASOX zimujú Sokolovce. O jesennej časti sme sa porozprávali s trénerom Mariánom Paulovičom, ktorého prvé slová boli ďakovné: „Chcel by som poďakovať výboru TJ Sokoloviec pod vedením pána Guzoňa, ktorí nám robia podmienky, či už na tréning alebo zápas. Nedá mi poďakovať aj našim fanúšikom, ktorí nás chodili povzbudzovať na súperove ihriská a samozrejme hráčom A-mužstva, ktorí sa zapájali do tréningových a zápasových činností. Videl som z ich strany nasadenie, húževnatosť a tvorí sa veľmi dobrý kolektív. Zároveň na nich aj apelujem, pretože s týmto kolektívom môžeme dokázať viac.“Sokolovce rovnako dosahovali výborné výsledky, vďaka ktorým si do tabuľky pripísali 12 výhier, 1 remízu a 1 prehru. Druhým Žlkovciam tak odbehli o šesť bodov. „Z našej strany je po jesennej časti maximálna spokojnosť, ale zostávame pri zemi, lebo nás čaká ešte druhá časť sezóny, a tá bude ťažšia. Musíme sa pozerať sami na seba a sústrediť sa na svoje výkony. Šesťbodový náskok je dobrý, ale pri týchto trojbodových zápasoch to nie je ani moc, stále je to otvorené,“ hodnotí Paulovič.

Počas jesenne sa Sokolovce potkli v stretnutí so Šulekovom, ktoré prehrali s tesným výsledkom 1:0 a remizovali s Kočín-Lančárom 1:1. „Osobne ma Šulekovo ako súper prekvapilo, avšak aj sami hráči pocítili, že naozaj musia byť koncentrovaní na každý jeden zápas, a práve v tomto zápase u nás koncentrácia trochu absentovala. Každé mužstvo má nárok v súťaži zakopnúť, ale včas sme si uvedomili, že výhra nepríde sama a navyše sa na nás bude snažiť vytiahnuť každý súper, s tým sa už budeme musieť zmieriť. Zápas so Šulekovom, ale aj s Kočínom, sme si rozanalyzovali v tréningoch aj po zápasoch a chlapci pochopili, že keď sme lídrom súťaže, musíme sa snažiť podávať 100% výkon.“  Výsledkom toho je aj posledné kolo jesennej časti, v ktorom si Sokolovce napravili reputáciu a Kočín-Lančár porazili s vysokým výsledkom 7:2.

Cez zimnú prestávku v Sokolovciach neplánujú zmeny, zamerať sa chcú hlavne na kvalitnú prípravu: „Nemáme v pláne brať nových hráčov, tento mančaft má na to, aby dokázal vyhrať súťaž. Plne sa sústredíme na blížiaci sa turnaj O pohár predsedu ObFZ Trnava, a preto sa aj snažíme navštevovať halu aspoň raz týždenne, aby si chlapci vyskúšali systém hry, ktorý je iný ako na ihrisku.“„Našim cieľom je užiť si turnaj, ktorý je odmenou za úspešnú jesennú časť, nejdeme súťažiť. Bol to aj môj osobný cieľ, pretože som sa chcel zúčastniť tohto zimného turnaja, kde stretnem priateľov z iných klubov, ale aj z vedenia ObFZ Trnava.“ Zároveň tréner Sokoloviec dodáva, že ho potešila aj novinka v podobe umelej trávy: „To dodá turnaju a aj samotným zápasom zase iný rozmer, takže sme už veľmi zvedaví.“