Predstavujeme účastníkov VI. ligy MEVA SPORT

Počas letnej prestávky visel nad najvyššou oblastnou súťažou veľký otáznik, keďže osud viacerých klubov sa odvíjal od zachovania V. ligy Západ.  Situácia vzbudila vlnu horlivých diskusií, ktoré sa neobišli bez ostrej kritiky. Do súťaže sa totižto najskôr prihlásilo 22 mužstiev, konečný počet sa však ustálil na čísle 17. Súťaž štartuje dnes, 5. augusta 2017 s nasledovnými účastníkmi: Majcichov, Zavar, Siladice, Voderady, Zvončín, Dechtice, Cífer, Križovany nad Dudváhom, Horná Krupá, Dolná Krupá, Červeník, Zeleneč, Krakovany, Špačince, Koplotovce, Drahovce, Leopoldov.

Z V. ligy prešli do oblastnej súťaže štyri mužstvá (Zvončín, Križovany, Krakovany, Drahovce), nový impulz prinesú aj Špačince a Koplotovce, ktoré sú postupujúcimi mužstvami zo VII. líg. Zo súťaže odišlo Šulekovo, ktoré skúsi šťastie v VIII. lige, zostúpili Brestovany, Borovce a Dolný Lopašov. Tesne pred štartom ohlásilo koniec mužského futbalu Veľké Orvište, v dôsledku čoho si každý týždeň jedno z mužstiev postojí.

Najvyššie ambície v súťaži majú hneď viaceré mužstvá, preto nebude túto sezónu núdza o zaujímavé zápasy, ktoré prilákajú divákov späť na futbalové štadióny. Pred prvým kolom vám prinášame zmeny v niektorých mužstvách.

DateHomeTime/ResultsAway
2017-08-05 17:00:005. augusta 20174 - 1
2017-08-05 17:00:005. augusta 20173 - 0
2017-08-05 17:00:005. augusta 20172 - 1
2017-08-05 17:00:005. augusta 20175 - 3
2017-08-05 17:00:005. augusta 20173 - 0
2017-08-05 17:00:005. augusta 20174 - 3
2017-08-05 17:00:005. augusta 20174 - 0

 

TJ Družstevník Zvončín

Zvončín nastúpi do novej súťaže s novým trénerom, ktorým sa stal Martin Jankovič zo Suchej nad Parnou a vo Zvončíne nie je žiadnym nováčikom: „Dávnejšie som za Zvončín hrával, takže mnohých chalanov už poznám,“ prezrádza Jankovič. Do kádra pribudlo šesť nových posíl. Ide o vychádzajúcich dorastencov z Lokomotívy, Patrik Glasa, Adrián Selnekovič a Rastislav Riško. Okrem nich pribudne do mužstva Matej Mihálik z Jaslovských Bohuníc, Martin Bočko z Galanty a Andrej Ryšavý, ktorý je odchovancom Spartaka. Z kádra odišli  Roman Bron do Hornej Krupej, Matúš Klenkovič do Horných Salíb a Peter Smolek do Horných Orešian. „Ciele máme v súťaži tie najvyššie, ale keďže nám teraz prišli noví a hlavne mladí hráči, uvidíme,“ hodnotí Jankovič. Od VI. ligy si Zvončín sľubuje väčšiu atraktivitu a viacej divákov na zápasoch: „Súťaž je silná, mnohé mužstvá sú na tom po kvalitatívnej stránke veľmi dobre, takže zápasy budú atraktívne.“ Zvončín odohral generálku s Radimovom, ale zúčastnili sa aj turnaja v Siladiciach, či zápasu v Šoporni.

TJ Slovan Červeník

V Červeníku už na začiatku prípravy ohlásili trénerskú zmenu, kde prišlo k výmene Františka Hadvigera za ukrajinského trénera Jurija Panfilova. Okrem toho nastali v kádri minimálne zmeny. Zo Šulekova prišli hráči Patrik Nemec a Andrej Modrovič. Podľa slov predsedu klubu Mareka Vanča je v štádiu vybavovania aj ukrajinská posila. Z Červeníka odišiel Ľubomír Halmo do Siladíc a s futbalom skončil Andrej Adamkovič. V Červeníku by sa počas sezóny chceli pohybovať v pokojných vodách: „Ideálny je pre nás stred tabuľky,“ popisuje ciele Vančo. V príprave sa Červeník stretol s Bielym Kostolom, Pavlicami  a ukončil ju generálkou s Veľkými Kostoľanmi, v ktorej prehrali 5:0.

TJ Družstevník Voderady

Do Voderád sa vrátila veľká posila v podobe Petra Brestovanského, inak mužstvo posilní hráč až z ďalekého Poradu, ktorý sa do Voderád prisťahoval a s mužstvom trénoval už počas minulej sezóny. Z Cífera prišiel Andrej Páleník, na hosťovanie zo Šulekova Stanislav Cibulka, zo Slovenskej Novej Vsi stiahli späť  Daniela Plavuchu a mužstvo posilní aj Daniel Tománek z Dolných Orešian. Z kádra nehlási odchod nikto, ale hneď v úvode sa budú musieť popasovať s absenciou zranených hráčov, konkrétne Petra Cíferského, Ivana Lacušku, Jozefa Fatranského a Borisa Živického. Vzhľadom k zostúpeniu mužstiev z vyššej súťaže, majú vo Voderadoch skromnejšie ciele: „Uvidíme aká bude situácia, pretože súťaž bude omnoho kvalitnejšia, ale chceli by sme sa pohybovať  v pokojnej časti tabuľky,“ prezrádza tréner Štefan Zvolenský. V rámci prípravy sa stretli Voderady s Modrankou, s ktorou zvíťazili 5:2 a generálku odohrali v Ružindole s remízou 1:1.

ŠK Cífer 1929

Do Cífera sa vrátili rodáci Adrián Paštiak a Patrik Ondra z Rakúska a z Košolnej prestúpil Richard Furko. Do kádra sa snažia pomaly zapracovávať aj dorastencov. Významná zmena nastala na trénerskom poste, Jozefa Šurana nahradil spomínaný Adrián Paštiak, ktorý bude hrajúcim trénerom. Z mužstva odišiel brankár Martin Páleník do Voderád. Cífer absolvoval generálku s Igramom, v ktorej vyhral 4:3. Predseda klubu Tibor Čambál prezradil, že sa budú v aktuálnej sezóne snažiť o umiestnenie v hornej polovici tabuľky.

TJ Družstevník Špačince

Do Bučian sa vrátil Kristián Bunček a káder doplnili Andrej Adámek z Bieleho Kostola a Adam Lukáč z Dolného Lopašova. Týmto sa však hráčske zmeny v Špačinciach neuzatvárajú, tréner Mrva má vyhliadnutých ešte dvoch hráčov na hosťovanie, o ktorých by bolo ešte predčasné hovoriť. Už po druhej zdarnej sezóne, kedy sa Špačinciam podarilo behom dvoch rokov prejsť z najnižšej oblastnej súťaže do tej najvyššej, sa tréner Mrva vyjadril, že týmto nekončia. Ambiciózne Špačince by si chceli vybojovať postup aj v aktuálnej sezóne: „Stále u nás pretrvávajú tie najvyššie ciele, chceme ísť hore,“ potvrdil Mrva. Príprava však nebola podľa jeho predstáv: „Mali sme dohodnuté prípravné zápasy, ktoré sa nakoniec neodohrali. Zúčastnili sme sa na dvoch turnajoch v Drahovciach, kde sme skončili tretí, v Dolnej Krupej kde sme vyhrali a odohrali sme jeden prípravný zápas doma,“ dodáva Mrva.

TJ Slovan Koplotovce

Z mužstva odišiel Jakub Alchus, ktorý bol na hosťovaní a Marek Kováč, ktorý sa presťahoval do Bratislavy. Do mužstva prišiel zo Srbska Andielkovič, u ktorého sa ešte čaká na vyjadrenie, Adam Kucharík z Hlohovca a Benson Alumbasi Timona z Vlčkoviec. Podobne ako Špačince, aj v Koplotovciach majú v hľadáčiku ešte pár hráčov, u ktorých čakajú na vyjadrenie klubov. „Budeme sa snažiť udržať v VI. lige a nebyť len do počtu, ak by sa to nepodarilo, nebudeme z toho robiť tragédiu, ale robíme všetko preto, aby sme v súťaži dokázali zotrvať. Viem, že to bude ťažké, je to náročná súťaž, čas ukáže,“ hodnotí šance tréner Stanislav Šoka. Koplotovce odohrali generálku so starším hlohoveckým dorastom, kde vyhrali 6:2, alebo s Brestovanmi, s ktorými utrpeli vysokú porážku 9:1: „Výsledky boli podriadené tomu, že sme dávali priestor novým chlapcom, ktorých sme skúšali ako posily. No aj na základe výsledkov sme sa s niektorými museli rozlúčiť, lebo nezodpovedali našim predstavám,“ dodáva Šoka.

OŠK Zavar

Zavar utrpel vďaka zraneniu Mateja Chlebíka citeľnú stratu. Útočník musí podstúpiť operáciu kolena, ktorá ho môže vyradiť z hry až na celú sezónu. Okrem toho sa z mužstva rozhodol odísť Michal Psota do susedných Lovčíc. Išlo o najstaršieho hráča v mužstve. Z hosťovania z Lovčíc sa vrátili Daniel Potisk a Mário Juriš, inak zostal káder pokope. „Čo sa týka cieľov, minulú sezónu, keď som sa v jednom rozhovore zmienil o našich ambíciách, nikto nám neveril. Teraz budem vo vyjadreniach radšej skromnejší, chceli by sme znova hrať o špicu, ale nehovorím hneď o prvom mieste. V prvom rade chceme hrať dobrý futbal,“ popisuje cele tréner Lukáš Vido. „Príprava prebiehala v bohatých podmienkach, odohrali sme viacero kvalitných zápasov,“ vyjadruje spokojnosť tréner. Generálku odohral Zavar doma s Malženicami , v ktorej prehrali 2:3 po góle v 85. minúte.

OFK Majcichov

Na trénerskej lavičke vystriedal Františka Šurana rodák z Majcichova, Pavol Šturdík. Okrem toho sa udiali zmeny aj u hráčov. Z mužstva odišiel Jaroslav Daniš do Hornej Krupej a podľa slov trénera nad niektorými hráčmi visí ešte otáznik. Káder doplnia Peter Hoblík z Bieleho Kostola, Marek Prochádzka z Bolerázu a Erik Urc z Revúcej. Okrem toho chcú v mužstve pomaly pracovať s dorastencami, ktorí však nebudú stabilnými hráčmi. „Chceli by sme sa umiestniť v prvej polovici tabuľky, pretože súťaž je nabitá dobrými mužstvami a radi by sme sa vyhli problémom v podobe zachraňovania,“ rozpráva tréner Šturdík. Tréner vyjadruje spokojnosť s prípravou, počas ktorej odohrali 5 zápasov. Generálku absolvovali  v Modranke s výhrou 6:2.

TJ Družstevník Dechtice

Mužov už nebude trénovať Martin Sedláček, ktorý sa rozhodol prejsť k žiakom. Vystrieda ho staronový tréner Marek Maška, ktorý počas minulej sezóny trénoval Drahovce. Z mužstva odišiel brankár Marcel Kúdela do Dolného Lopašova na ročné hosťovanie a Ľuboš Ružička na Dobrú Vodu, taktiež na ročné hosťovanie. „Najväčší problém je v odchode Marcela Kúdelu, pretože sme stratili brankára. Narýchlo sme zohnali Tomáša Galbavého z Boroviec, ktorý je však len dočasná výpomoc a s týmto problémom sa budeme musieť vysporiadať,“ opisuje situáciu Maška. Cieľom Dechtíc je odohrať dobré zápasy: „Chceme uhrať stred tabuľky, uvidíme cez zimu, teraz na jeseň sa budeme snažiť nazbierať čo najviac bodov, aby sme boli na jar v pohode.“  V rámci prípravy sa Dechtice zúčastnili turnajov v Drahovciach, či Hornej Krupej a odohrali prípravný zápas s Dolným Lopašovom. „Generálku sme tento rok vypustili, pretože máme skúsenosti, že sa nám vždy zrania hráči, tak sme sa tomu chceli vyhnúť,“ dodáva Maška.

TJ Družstevník Siladice

V Siladiciach omladili káder a získali významnú posilu v podobe Igora Bališa. Okrem toho z Červeníka posilní káder Ľubomír Halmo. V mužstve pracujú aj s dorastencami, momentálne do mužstva zapracovali dvoch. Inak zostáva káder nezmenený. Generálku odohrali Siladice s Hornými Orešanmi s výsledkom 6:6. Podľa Petra Vargu zostáva cieľ Siladíc nezmenený: „Ideme sa zachraňovať.“

MTK Leopoldov

V Leopoldove nastali taktiež hráčske obmeny. Z mužstva odišiel Jozef Beko, ktorý skúša šťastie vo vyššej súťaži za Veľké Kostoľany. Do mužstva prišiel Jakub Kočí z Hlohovca , z Červeníka získali Tomáša Púdelu a momentálne pracujú na príchode Dominika Krajinčáka, taktiež z Hlohovca. Okrem toho sa Leopoldovu podarilo predĺžiť hosťovanie Matúša Loskota. Leopoldov sa aj naďalej bude snažiť o získanie nového brankára. „Cieľom bude udržanie sa v súťaži z dôvodu jej rozšírenia o viaceré dobré kluby. Takisto postupujúci z nižšej súťaže majú veľké sebavedomie,“ hodnotí šance tréner Richard Slovák. Okrem zmien v kádri, v Leopoldove pracovali na úprave a kvalite hráčskej plochy, ktorá prešla zmenou, a ktorej museli podmieniť prípravu. Leopoldov sa tak zúčastnil na turnaji v Siladiciach, kde obsadil 4. miesto a odohral prípravný zápas v Trebaticiach s prehrou 8:1.

Koho favorizujete na víťažstvo v lige?

View Results

Loading ... Loading ...