Predstavujeme účastníkov VII. ligy SWAN

Trnavská časť VII. ligy má 16 účastníkov: Dobrá Voda, Ružindol, Kátlovce, Bučany, Pavlice, Naháč, Brestovany, Košolná, Jaslovské Bohunice „B“, Bohdanovce, Hrnčiarovce nad Parnou, Dolné Orešany, Suchá nad Parnou, Biely Kostol, Modranka, Trstín. Zo súťaže odišli postupujúce Špačince a Boleráz „B“, ktorý odstúpil ešte počas minulej sezóny. K účastníkom pribudli vypadávajúce Brestovany a Modranka, ktorá postúpila z VIII. ligy. V Bielom Kostole sa v novej sezóne nebudú brániť postupu, ale nie je to ich prioritou. V Modranke si chcú hlavne zahrať futbal a zapracovať do mužstva mládežníkov. Bučany výrazne omladili káder a v Kátlovciach si chcú vybojovať čo najvyššie umiestnenie. Súťaž štartuje zajtra, 6. augusta 2017.

OFK Bučany

Bučanom sa cez leto podarilo nielen rozšíriť , ale aj omladiť káder: „Vrátil sa nám Michal Vindiš z dorastu v Bolerázi a pridal sa k nemu Michal Tanáč, rovnako z Bolerázu. Jeho otec pochádza z Bučian, tak sa rozhodol, že bude pokračovať vo futbale práve tu. Z dorastu v Trakoviciach sme stiahli Petra Kinčiho a z nášho spojeného dorastu Bučany – Malženice bude pokračovať za mužov Marek Ferenc. Okrem týchto mladých hráčov sa nám vrátil Kristián Bunček zo Špačiniec a získali sme Daniela Zubčáka z Malženíc „B“, ktorý veľmi dobre zapadol do kolektívu,“ opisuje zmeny predseda klubu Marcel Hutta. Podľa jeho slov, potrebovali rozšíriť káder, pretože počas minulej sezóny v niektorých zápasoch bojovali s okliešteným kádrom. Trénerom mužstva bude aj naďalej Denis Tomaškovič. V Bučanoch si nestanovili žiadny konkrétny cieľ: „Chceme ísť od zápasu k zápasu a uvidíme. Futbal býva často nevyspytateľný a stáva sa, že na zápas nemôžu prísť hneď viacerí hráči kvôli pracovným povinnostiam, či zraneniam. Za seba však môžem povedať, že by sme chceli hrať o vrchné priečky, verím, že by sme sa mohli umiestniť do 5. miesta.“ Hutta prezrádza, že 9. miesto vybojované v poslednej sezóne, bolo sklamaním. Momentálne sú v klube spokojní aj s tréningovou časťou: „Tréningová morálka bola na jar veľmi slabá, teraz sa to zlepšilo a dúfam, že to v takomto tempe bude pokračovať aj počas sezóny, potom sa dostavia aj výsledky,“ dodáva Hutta. Bučany si zahrali generálku s Trakovicami, ktoré zdolali s výsledkom 6:0.

FK Biely Kostol

Z Bieleho Kostola odišiel Andrej Adámek do Špačiniec a Peter Hoblík do Majcichova. Naopak pribudli aj nové posily: „Prišiel brankár Michal Kuzma, ktorý naposledy chytával v Hrnčiarovciach, ale má za sebou asi polročnú pauzu od futbalu. Tomáš Lukačovič sa vrátil taktiež po dlhšej pauze a získali sme Michala Hrašnu z Ružindola,“ opisuje zmeny tréner Peter Sládeček. S prípravou je tréner spokojný: „Prebiehala štandardne, dvakrát do týždňa sme sa stretávali na tréningu a odohrali sme tri prípravné zápasy. Teraz nám prípravu komplikuje počasie, ale s tým sa musia popasovať všetky mužstvá. Generálku sme odohrali s Dolnou Krupou, ktorá hrá vyššiu súťaž a vyhrali sme 5:2.“ Biely Kostol skončil v minulej sezóne na druhom mieste, kde mu postup vyfúkli ambiciózne Špačince. O to, či sa pokúsia o špicu tabuľky v nasledujúcej sezóne, Sládeček odpovedá: „O cieli sa u nás nehovorilo, my chceme hrať každý rok o špicu a keď sa podarí postúpiť, budeme radi, ak nie, nič sa nestane. Určite však chceme skončiť minimálne v prvej trojke.“

FO ŠK Modranka

Modranka už počas minulej sezóny zostavila mužstvo len z domácich hráčov, alebo odchovancov. Hlavnou myšlienkou obnovy mužstva bolo vychovávanie mládeže a jej plynulý prechod z dorastu k mužom. Na tomto cieli sa nič nezmenilo. Do mužstva pribudol len jeden hráč, ktorým je Filip Novota z Majcichova, a v Modranke nie je neznámou tvárou. Okrem toho plánuje tréner Jaroslav Mačák pracovať s chlapcami z dorastu. „Našim cieľom je hrať futbal a keď uhráme stred tabuľky, bude stred, žiadne veľké ciele si nedávame. Chceme do mužstva zapracovať našich mládežníkov, to je náš základ.“ Počas prípravy Modranka odohrala štyri zápasy, všetko s mužstvami VI. ligy: „Jeden zápas sme vyhrali, tri sme prehrali, ja som s prípravou spokojný. Zahrali si aj dorastenci, to bol náš účel a liga ukáže, ako sme na tom, pretože príprava je príprava a súťaž je súťaž,“ dodáva Mačák.

FK Sokol Dolné Orešany

Z mužstva odišiel Ladislav Szabó do Pavlíc a Daniel Tománek do Voderád. Po zranení sa vrátil Roman Hudek a mužstvo posilní aj Martin Pospíšil zo Suchej nad Parnou. Trénerom mužstva aj naďalej zostáva Radovan Kollár. V minulej sezóne obsadili Dolné Orešany 6. miesto a v rovnakom tempe by chceli pokračovať aj v nasledujúcej sezóne: „Radi by sme uhrali stred tabuľky, aby sme nemuseli hrať o záchranu,“ prezrádza ciele Miloš Mikinič. S prípravou nie sú v mužstve práve spokojní, ale ako aj v iných kluboch, museli podmienky prispôsobiť dovolenkovému obdobiu: „Hneď tri týždne po súťaži sme boli na turnaji a odohrali sme jeden prípravný zápas,“ dodáva Mikinič.

TJ Sokol Trstín

Trstín získal nových hráčov po rozpadnutí Bolerázu „B“ ešte počas minulej sezóny. Podľa slov predsedu klubu Ota Ormandyho, nenastali v kádri cez leto žiadne presuny hráčov. Jediným odchodom je Peter Boledovič, ktorý má ešte dorastenecký vek a od novej sezóny bude hrávať v doraste OŠK Smolenice. „V tejto sezóne by sme chceli uhrať stred tabuľky, aby sme sa nemuseli zachraňovať,“ popisuje ciele Ormandy. Počas prípravy odohral Trstín dva turnaje, pričom jeden z nich bol domáci: „Prvý turnaj sme odohrali na Bukovej, kde okrem domáceho mužstva a nás, hrali Smolenice a Naháč. Tento turnaj sme vyhrali. Na domáci turnaj sme pozvali mužstvá z okolitých obcí, čiže Bukovú, Naháč a Bíňovce, kde sme skončili druhí,“ dodáva Ormandy.

TJ Elastik Bohdanovce

Káder v Bohdanovicach neposilnil nikto. U hráčov Dušana Sannyho zo Zavaru a Filipa Nádaského z Bíňoviec bolo predĺžené hosťovanie.  Z mužstva odišiel Marek Prochádzka, ktorému skončilo hosťovanie v mužstve a Peter Schmidt, ktorý pôsobil aj ako tréner. Na trénerskú lavičku bude od novej sezóny sedávať Štefan Kessl. Okrem toho plánujú posilniť mužov striedavým štartom dorastencov. Podľa slov predsedu klubu Mariána Šimeka majú v Bohdanovciach jednoduchý cieľ, a tým je hrať futbal. Generálku, ktorá skončila prehrou 2:3, odohrali s Pečeňadmi. Okrem toho hrali prípravné zápasy s Madunicami, kde prehrali 1:2 a Abrahámom, rovnako s prehrou 2:3.

OZ TJ Družstevník Pavlice

Prvá zmena v Pavliciach je na trénerskom poste, kde Mariána Tibenského vystrieda Martin Cintula, ktorý bude hrajúcim trénerom. Cintula prichádza z rakúskeho klubu UFC Oggau. Okrem toho Pavlice posilní Ladislav Szabó z Dolných Orešian a očakávajú ešte jednu posilu. „Do sezóny ideme s tým, že chceme hrať pekný futbal, aby bavil ľudí a hlavne hráčov, aby sa vyhrávali zápasy a ak by to bolo na základe umiestnenia možné, nebránili by sme sa ani myšlienke postupu. Prvoradým cieľom je užiť si futbal a zabávať sa ním,“ prezrádza predseda klubu Peter Kopáčik. Generálku odohrali Pavlice v Sládkovičove, kde prehrali 6:5.

TJ FC Kátlovce

„Do kádra prišiel z Dolného Lopašova Tomáš Mačica, mužstvo posilní aj Andrej Kobetič, ktorý pôsobil v Rakúsku, z Horného Dubového Ondrej Slovák a získali sme brankára Mária Zemka z Naháča,“ vymenováva zmeny Adam Pavlík. Kátlovce však musia čeliť aj viacerým zraneniam, a to Petra Uváčka, Daniela Slivu a Tomáša Okála. „Hlavne chceme hrať dobrý futbal pre domácich ľudí, nemáme postupový cieľ, ale chceme hrať o prvé priečky. Myslím si, že stred tabuľky pre nás nie je adekvátny, takže sa budeme snažiť vybojovať si čo najlepšie umiestnenie,“ dodáva Pavlík.

ŠK Rapid Hrnčiarovce nad Parnou

Z Hrčiaroviec odišiel na ročné hosťovanie do Hornej Krupej Matej Zaoral a brankár Michal Kuzma do Bieleho Kostola. „Prišiel k nám Patrik Palkovič z Naháča, ďalšou posilou bude hráč až z východu a prišli k nám do mužstva aj dvaja Srbi,“ vymenúva zmeny predseda klubu Viliam Kochajda. V Hrnčiarovciach zaznel cieľ umiestniť sa do piateho miesta, ale nič nechcú siliť a uvidia ako sa bude vyvíjať sezóna. S prípravou sú v klube pomerne spokojní: „Vždy sa stretlo okolo 12 hráčov, trénovalo sa štandardne dvakrát do týždňa a generálku sme odohrali vo Vlčkovciach s výsledkom 5:3,“ opisuje prípravu Kochajda.

TJ Vinohradník Suchá nad Parnou

Medzi hráčmi nenastali výrazné zmeny, z mužstva odišiel Martin Pospíšil do Dolných Orešian a z Košolnej získali Petra Konečného. Obmena nastala na trénerskom poste, z ktorého odišiel Martin Jankovič do Zvončína a nahradil ho Tomáš Herega. „Počas sezóny by sme sa chceli vyhnúť zachraňovaniu, takže stred tabuľky by bol pre nás ideálny, vyššie ciele nemáme,“ tvrdí Herega. Príprava v Suchej nad Parnou bola pestrá, pretože okrem prípravných zápasov sa  v rámci generálky zúčastnili na turnaji v Opoji, kde obsadili posledné miesto: „Príprava nebola podľa predstáv, ale dúfame, že sezóna bude lepšia, pretože bolo veľa hráčov na dovolenkách, tak sme to všelijako lepili,“ dodáva Herega.

TJ Družstevník Brestovany

Brestovany si po neúspešnej sezóne vyskúšajú VII. ligu. Z kádra odišiel Ján Škreňo, ale vrátil sa Martin Kollár z dlhodobého hosťovania v Lovčiciach, Martin Toráč z Lovčíc prišiel na hosťovanie a posily uzatvára Martin Zelenay z Trakovíc. V mužstve disponujú hlavne mladými hráčmi a vekový priemer mužstva  sa pohybuje okolo 20 rokov. „O cieľoch je pri týchto mladých hráčoch ťažko hovoriť, bude záležať na tom, ako začneme prvé kolá, pretože u nich hrá niekedy významnú úlohu psychika,“ prezrádza tréner Jozef Rejduga. Ako nováčik v súťaži majú len minimálny prehľad o konkurencii: „S niektorými mužstvami sme hrali prípravné zápasy, takže ich trochu poznáme.“ Brestovany odohrali generálku s Koplotovcami, s ktorými vyhrali 9:1. Napriek postačujúcej príprave budú mať Brestovany začiatok v súťaži sťažený: „Prvé kolá nám niektorí hráči budú chýbať, ale káder je široký, takže myslím, že ich dokážeme nahradiť,“ dodáva Rejduga.