Prehľad zmien v VIII. lige MEVASOX

Po trnavskej časti VIII. ligy SELECT sa pozrieme aj na piešťansko-hlohoveckú MEVASOX, v ktorej sa počas zimnej prestávky taktiež odohrali zmeny. Súťaž štartuje už zajtra, 25. marca 2018.

 TJ Sokolovce

Sokolovce pomýšľali nad postupom už počas minulej sezóny, ten im však vyfúkli Piešťany. Túto sezónu by chceli ísť na istotu, čo aj počas jesene dokazovali a nie je žiadnym prekvapením, že zimovali na špici tabuľky. Bohužiaľ, zuby na prvé miesto si brúsia aj iné mančafty a Sokolovce na jar musia nadviazať na dobré výsledky z jesene. To presne je cieľom mužstva, v ktorom sa počas zimy odohrali minimálne zmeny. Na hosťovanie pribudol Martin Udržal z Podolia, inak zostáva káder pokope. Útočník Filip Jašík sa však kvôli pracovným povinnostiam nebude môcť plne sústrediť na jarnú časť, čo trénera Pauloviča veľmi mrzí. Cez zimnú prestávku Sokolovce absolvovali kvalitnú prípravu, počas ktorej odohrali 6 zápasov. V tom poslednom zdolali Nitriansku Blatnicu 3:1.

 TJ Družstevník Žlkovce

Druhé Žlkovce strácajú na prvé miesto 6 bodov, a práve preto chcú čo najskôr dobehnúť Sokolovce. Postupové ambície majú totižto aj oni, ak by sa však nepodarilo splniť ich počas tejto sezóny, pokúšať sa budú opäť v tej budúcej. Svojim ambíciám prispôsobili aj zimnú prípravu, ktorú mali podobne ako Sokolovce, veľmi bohatú. Odohrali 6 prípravných zápasov, v tom poslednom zdolali 5:2 súpera zo Slovenskej Novej Vsi. Okrem toho absolvovali aj sústredenie v Tatrách. V kádri Žlkoviec sa taktiež odohrali minimálne zmeny, neodišiel nikto, pribudol brankár Pavol Vokel z Alekšiniec. Na trénerský post sa vrátil hráč Michal Kinči.

FK Šulekovo

Do Šulekova zima priviedla veľa zmien a to nielen hráčskych. Do vedenia prišla nová krv v podobe hráča Tomáša Kolónyho, ktorý sa stal predsedom klubu. Okrem toho sa podarilo Šulekovu posťahovať späť svojich hráčov ako Stanislava Cibulku z Voderád, Kevin Daniš sa vracia z odhlásených Koplotoviec, Ľuboš Húska a Ján Hrobár sa rozhodli tiež oprášiť kopačky a pomôcť domácemu mužstvu. Rovnako prišla aj zmena na trénerskom poste, z ktorého na jar povedie mužstvo Mário Kyjak. Mužstvo však trápia aj zranenia, kvôli ktorým Jaroslav Cibuľka a Tomáš Kolóny budú na jar zrejme chýbať. Cieľom v Šulekove je baviť sa futbalom, prípadne siahnuť aj na postupovú priečku. Počas prípravy odohralo Šulekovo viacero prípravných zápasov, ten posledný prehrali s Kľačanmi 3:1.

 TJ Družstevník Pastuchov

V Pastuchove sú s jesennou časťou veľmi spokojní a štvrté miesto je pre nich úspechom. Niet sa preto čo čudovať, že udržať si ho je cieľom do jarnej časti. No nebudú to mať jednoduché, pretože viacerým hráčom sa s futbalom krížia aj pracovné povinnosti. Aj preto nie sú práve najspokojnejší so zimnou prípravou a dúfajú, že sa neodzrkadlí na výsledkoch. Navyše sa zranila významná opora tímu Andrej Kollár a prvé kolá mužstvu nepomôže. Káder inak zostáva bez zmien. Počas prípravy absolvoval Pastuchov zápasy s mužstvami ako Šalgovce, či Orešany.

TJ Kočín-Lančár

Kočín-Lančár zimoval v strede tabuľky a s tým sú v klube aj spokojní. Rovnako by si chceli toto miesto udržať aj počas jarnej časti, no štart v súťaži im komplikujú viaceré zranenia hráčov. Napriek tomu sa budú snažiť uhrať, na čo budú mať, hlavne aby futbal bavil samotných hráčov a divákov. Káder inak zostáva bez zmien.

TJ Družstevník Šterusy

Ani v Šterusiach nehlásia žiadne zmeny. Tréner Madunický by si vedel pre mužstvo predstaviť aj lepšie umiestnenie, ale aj vzhľadom k zimnej príprave zostáva nohami pri zemi a cieľom je dohrať súťaž niekde v strede tabuľky. Od budúcej sezóny sa budú snažiť popracovať na stabilizovaní kádra. Generálku odohrali Šterusy s Dolným Dubovým.

TJ Klas Dolné Trhovište

Dolné Trhovište trápia rovnaké problémy ako vyššie spomínané mužstvá. Zranenia, nie príliš dobrá účasť na zimnej príprave a dokonca aj odchod Andreja Adamíka do Brestovian. Cieľom v mužstve nie je ani tak nejaké umiestnenie, ale vyriešiť hráčske problémy, ktoré ich zrejme na jar výrazne potrápia. Aj preto sa budú snažiť do mužstva zapojiť dorastencov, ktorí v A-mužstve vypomôžu.

OFK Malženice B

V rezerve Malženíc nehlásia žiadne zmeny. Zostava z jesene bude pokračovať na jar tam, kde skončila. Malženice B majú chuť aj na vyššie priečky v tabuľke, preto sa na jar pôjdu o ne pokúsiť a popri tom sa baviť futbalom, pretože o tom amatérsky futbal je.

OTJ Banka

V Banke zažili cez zimnú prestávku skôr odliv ako príliv hráčov, odchod ohlásili hneď viaceré mená. Patrik Szabo, ktorý bol na hosťovaní v Piešťanoch, tam počas zimnej prestávky definitívne prestúpil. Za Banku na jar nevybehnú z pracovných, či osobných dôvodov ani Mário Slovik, Peter Kiss, Roman Mojzeš, Andrej Samuhel a Martin Švikruha. Okrem toho mužstvo trápia aj zranenia. Samuel Boltun odišiel na hosťovanie do Nitrianskej Blatnice a otáznik visí aj nad odchodom ďalšieho hráča. Príchody zatiaľ nehlásia žiadne, aj keď vzhľadom k situácii nie je ešte nič uzavreté a na posilách stále pracujú. Cieľom do jarnej časti je hlavne stabilizácia kádra a vytvorenie podmienok pre jeho ďalšie pôsobenie v súťaži.

TJ Družstevník Nižná

Posledná Nižná to nebude mať v prvom jarnom kole vôbec ľahké, pretože sa postaví proti lídrovi tabuľky. Cez zimnú prestávku do klubu zavítala trojica hráčov Tomáš Bohunčák, Matúš Velšic a Martin Horváth, ktorí sa postupne budú snažiť obnoviť futbal v obci. Do mužstva pribudlo aj pár zvučných mien, no zatiaľ nechcú nič konkretizovať. Hrajúcim trénerom je Tomáš Bohunčák, ktorého však momentálne trápi zranenie a na trávnik nevybehne. Počas prípravy odohrala Nižná dva prípravné zápasy s Opojom a Vlčkovcami.

VIII. liga MEVASOX - 15.kolo

DateHomeTime/ResultsAway
2018-03-25 15:00:0025. marca 20182 - 2
2018-03-25 15:00:0025. marca 20180 - 7
2018-03-25 15:00:0025. marca 20182 - 2
2018-03-25 15:00:0025. marca 20180 - 2
2018-03-25 15:00:0025. marca 20181 - 3