VI. liga MEVA SPORT: Nováčikovia súťaže vstúpili do sezóny úspešne

Úvodné kolá napovedali, že Piešťany aj Pavlice sú kvalitnými mužstvami a v súťaži sa nenechajú len tak ľahko ničím zaskočiť. Oba tímy sa naladili na víťaznú vlnu, Piešťany sa v prvých kolách stretli so Zavarom (3:2) a Dechticami (1:5), Pavlice si nenechali ujsť body v Majcichove (1:2), ani s Červeníkom (3:2). V poslednom kole sa na pôde Piešťan stretli práve ambiciózni nováčikovia, šťastie sa však pousmialo na domáci tím, ktorý sa spolu s Drahovcami udržal na špici tabuľky bez straty bodu.

Derby zápas dvoch nováčikov prilákal na štadión Piešťan množstvo divákov a len málokto si trúfol popredu tipnúť víťaza. Tesne pred úvodným hvizdom zápasu ocenilo vedenie klubu víťazov ankety Najlepší futbalisti Piešťan za sezónu 2017/2018 v jednotlivých kategóriách. Fanúšikovia piešťanského futbalu mohli v ankete hlasovať počas mesiacov jún, júl a august, aby si svojimi hlasmi vybrali najlepších hráčov v jednotlivých kategóriách.  V tej mužskej si odniesol ocenenie Jozef Glos, ktorý si ako najlepší kanonier minulej sezóny, pripísal na konto nezabudnuteľných 53 gólov.

Hneď v úvodných minútach ukázali Piešťany svoju dravosť a chuť po výhre. Aj keď na hostí zatlačili, gól sa im napriek viacerým šanciam nepodarilo vyťažiť. Doktorovu strelu zastavila žrď, Maraza prestrelil zo 16-tky a samostatný nájazd Glosa tesne minul bránu. Chvíľu zaskočené Pavlice sa však rýchlo spamätali a hra sa postupne vyrovnala. Šance sa začali striedať na oboch stranách, no diváci sa gólu v prvom polčase nedočkali. Po výmene strán sa obraz hry dlho nemenil, až kým sa v 57. minúte nedopustila hosťujúca obrana chyby, ktorú Piešťany kruto potrestali. Dlhú loptu do 16-tky si spracoval Gula, ktorý strelou z pravej strany prekonal hosťujúceho Karmažína a postaral sa tak o najtesnejšie víťazstvo Piešťan.

Martin Krajčovič, PFK Piešťany

„Zápas s Pavlicami nebol jednoduchý, stretli sa dve vyrovnané mužstvá, ktoré chceli hrať otvorený futbal. My sme viacej túžili po víťazstve a aj sme ho dosiahli. Chalani išli za výhrou celých deväťdesiat minút a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali 1:0,“ vyjadril sa k zápasu tréner Piešťan.

Tri zápasy, tri víťazstvá, spokojnosť: „So vstupom do sezóny sme spokojní, získali sme plný počet bodov, čo je v úvode sezóny veľmi dôležité, no zostávame nohami stále pri zemi a ideme si ďalej svojou cestou. Súťaž nás zatiaľ neprekvapila, očakávali sme, že VI. liga bude silná, a ako zápas so Zavarom, tak aj s Pavlicami boli kvalitatívne na vysokej úrovni. Stretnutie s Dechticami bolo slabšie z oboch strán, aj keď naša prevaha v tomto zápase bola jednoznačná.“

Martin Cintula, TJ Pavlice

„Bol to kvalitný zápas, Piešťany boli herne lepšie mužstvo, no my sme mali viac stopercentných šancí. Domáci hráči boli silní na lopte, no do vyložených šancí sa nedostávali, aj gól, ktorý sme inkasovali bol po našej fatálnej chybe v šestnástke. Gratulujem Piešťanom k trom bodom, majú výborné mužstvo a určite budú ašpirantom na postup,“ zhodnotil zápas, ale aj súpera tréner Pavlíc.

Z jeho úst však zaznela aj kritika rozhodcov: „Nerád sa vyhováram na rozhodcov, ale tretí zápas v VI. lige a tretíkrát po nás rozhodca „šlape“ a smeje sa nám do tváre. Futbal by mal zostať futbalom, a nie aby doň rozhodcovia zasahovali tak, ako v spomínaných zápasoch. Robia sa videá z každého zápasu, je pochopiteľné, že futbal sa vo svete posúva a napreduje, preto by aj tieto videá mali okrem lepšej medializácie, slúžiť aj na vyhodnotenie obštrukcií.“

Po troch kolách majú Pavlice na svojom konte šesť bodov: „Už po treťom kole sa podľa mňa vykryštalizovala prvá šestka najsilnejších mužstiev, okrem toho by aj Majcichov mohol ešte zamútiť vodu. My však ideme ďalej, pracujeme ako najlepšie vieme a nedáme sa zlomiť. Iba takéto zápasy nás môžu posunúť dopredu.“

Obaja nováčikova sa cez letnú prestávku snažili svoj káder vhodne dopĺňať, pričom Pavlice boli na prestupovom trhu úspešnejšie. Cez letnú prestávku sa v kádri Pavlíc odohrali viaceré zmeny: „S doplnením kádra som spokojný, no určite nám ešte pár zápasov potrvá, kým sa lepšie zohráme a naša hra bude v optimálnom stave,“ zhodnotil Cintula.

Fotogaléria zo zápasu Piešťany – Pavlice

FOTOGALÉRIA