VI. liga MEVA SPORT: Zeleneč čaká prvý domáci zápas v sezóne s Pavlicami

Na Zeleneč čaká špecifický zápas, okrem toho, že privítajú nováčika z Pavlíc, odohrajú  prvý domáci zápas sezóny a to rovno na novozrekonštruovanej hracej ploche. Navyše sa to všetko odohrá cez hodový víkend, ktorý býva náročný, pretože diváci chcú vidieť výhru svojho domáceho mužstva a iný výsledok sa nepripúšťa.

Vstup Zelenča do sezóny sprevádzali komplikácie v podobe kompletnej rekonštrukcie hracej plochy, aj preto prvé štyri zápasy odohrali vonku. Našťastie do súťažného ročníka vstúpili správnou nohou a okrem straty bodov v Zavare sa pýšia slušným ziskom bodov, vďaka čomu sa momentálne nachádzajú v najlepšej trojke.

„Nástup do sezóny hodnotím ako dobrý, pretože z možných 12 bodov máme 9, navyše sme hrali všetky zápasy vonku, o čo sme to mali ťažšie. Cez letnú prestávku sme na sebe pracovali, podarilo sa nám aj posilniť, čo sa teraz ukazuje na trávniku,“ zhodnotil úvodné zápasy tréner Martin Belko.

Zatiaľ jediná prehra v Zavare mohla v konečnom dôsledku Zeleneč poriadne mrzieť, pretože do polčasu viedli 0:2. „Musím povedať, že vlastnými chybami sme postavili domáce mužstvo na nohy, čo sa nám vypomstilo. Každopádne to bol dobrý zápas, vieme, že Zavar patrí medzi špičku v tejto súťaži a dokazujú to svojimi výsledkami už niekoľko sezón. Myslím si, že sme na nich boli dobre pripravení, no napriek tomu, že sme ich nalomili, vyčkávali na svoju chvíľu, ktorá aj prišla. V zápase padlo 8 gólov, čo si diváci určite užili a nemáme sa za čo hanbiť, jediné, čo nás môže mrzieť sú tie chyby, ktorých sme sa dopustili. Napriek tomu si z toho veľkú hlavu nerobíme, pokračujeme ďalej a ideme od zápasu k zápasu.“

Mužstvu letná prestávka pomohla, po nevydarenej sezóne sa do kabíny vrátila dobrá nálada a motivácia. Tá v zelenečskom kádri v závere sezóny výrazne stagnovala, niet sa čo čudovať, posledných 9 kôl si pripísali na konto samé prehry. „Prišla dlhá séria prehratých zápasov, niekedy pripomínali až fiasko, napríklad keď sme v Siladiciach prehrali 9:1. Mali sme futbalovú krízu, ťažili sme zo svojich dorastencov, ktorí sa v súťaži potrebovali oťukať, navyše nás sužovali zranenia hráčov, takže mužstvo nebolo vyvážené. Aj preto sme sa už pred koncom súťaže začali obzerať po posilách, no záležalo nám na tom, aby to boli rodáci zo Zelenča, alebo hráči, ktorí u nás už dávnejšie pôsobili. Napríklad spomeniem Mareka Karola, ktorý u nás už pôsobil, no odišiel vyskúšať šťastie do Jaslovských Bohuníc, potom pôsobil dlhodobo v Rakúsku a teraz sa vrátil.“

Zajtrajší zápas s Pavlicami si v Zelenči budú chcieť užiť, aj keď sa s nováčikom stretnú po prvýkrát. Výhodou pre domáci tím môže byť aj absencia pavlického kanoniera Adama Polednáka, ktorý si kvôli zraneniu z predchádzajúceho kola nevybehne na trávnik nejakú dobu. Polednák si len za minulú sezónu pripísal na konto 60 gólov. „S Pavlicami sme nehrali niekoľko rokov a snažili sme sa na nich dobre pripraviť. Určite je u nich po postupe entuziazmus a ak sa im bude dariť aj naďalej, možno sa im podarí splniť ich ambície. Myslím si, že určite budú patriť do prvej päťky, rovnako aj Piešťany, oba tímy na to majú káder. Tento ročník budú trpieť tie mužstvá, ktoré sa určitým spôsobom neposilnili, ako Leopoldov, či Dechtice.“

Martin Belko ešte počas minulej sezóny koučoval zelenečský dorast, od novej sezóny sa stal trénerom A-mužstva, pričom ide o jeho prvú trénerskú skúsenosť s touto kategóriou: „Kariéra trénera, by mala začínať od mládežníkov, ja som si prešiel žiakov a dorast, a určite mi práca s mládežou bude chýbať, pretože s deťmi sa lepšie narába a sú veľmi tvárne. S dorastom sme postúpili do krajskej súťaže, kde sme ako nováčik uhrali dobré výsledky a skončil sme na 4. mieste. Posledný mesiac predošlej sezóny som trénoval dorastencov aj A-mužstvo, čo bolo dosť náročné a potom sme sa dohodli s vedením klubu na ďalšej spolupráci pri trénovaní mužov,“ vysvetlil Belko.

Zeleneč je jeden z klubov, ktorý sa snaží futbal v obci stavať najmä na svojich hráčoch a odchovancoch, nielen v hráčskej sfére, ale aj tej trénerskej. Momentálne má Zeleneč šesť tímov, ktorým sa venujú odchovanci Zelenča od predprípravky po mužov. „Túto sezónu je to po prvýkrát, najmenších hráčov trénuje Maťo Kajma, prípravku máme rozdelenú na „A“ a „B“ skupinu, ktoré trénujú prezident klubu Marek Vavro a Rastislav Horník, bývalý brankár Zelenča. Žiakov má na starosti Martin Babic, bývalý prvoligový hráč, Erik Ďuriš sa presunul od žiakov k dorastu a ja trénujem mužov. Všetko sú to bývalí futbalisti, povedal by som, že aj bývalé ikony zelenečského futbalu a je to ďalší krok ako sa dá futbal na obci robiť,“ dodal Belko.

Zápas je na programe 9. 9. 2018 o 16:00.

Kto bude úspešnejší?

  • ŠK Slávia Zeleneč (73%, 19 Votes)
  • OZ TJ Družstevník Pavlice (19%, 5 Votes)
  • Remíza (8%, 2 Votes)

Total Voters: 26

Loading ... Loading ...