VII. liga SWAN: Biely Kostol si vybojoval prvenstvo v poslednom jesennom kole

Na čele tabuľky VII. ligy SWAN zimuje Biely Kostol. Jeho výsledky dosiahnuté v prvej polovici sezóny sú 11 víťazstiev, dve prehry a najlepší útok. Jesennú časť sme hodnotili s trénerom Petrom Sládečkom.

V VII. lige SWAN nebolo o jesennom majstrovi rozhodnuté do posledného kola. Čelo tabuľky patrilo zatiaľ neporazeným Bučanom, ktoré si v zápase s druhým Bielym Kostolom chceli potvrdiť svoju pozíciu lídra. Nestalo sa tak, Biely Kostol zdolal na domácej pôde Bučany 2:0 a vyšvihol sa tak na prvé miesto, kde však vedie len o bod. Aj trnavská časť VII. ligy sľubuje zaujímavú jar, na vrchných priečkach je bodovo vyrovnaná, kde je rozdiel medzi prvým a štvrtým miestom len 5 bodov.

V Bielom Kostole vládne s jeseňou spokojnosť, strata bodov ich však mrzí

„Zimujeme na prvom mieste, takže s umiestnením som maximálne spokojný, no bodov mohlo byť viacej. Dva zápasy sme nezvládli a obe prehry nás mrzia, či už to bolo doma s Modrankou, alebo v Bíňovciach, kde sme plánovali vyhrať,“ začal hodnotenie Sládeček.

Jeseň zavŕšil Biely Kostol pekným výkonom s už spomínanými Bučanmi, no na gól si diváci museli počkať vyše hodiny. Najskôr si položil loptu na biely bod Gažovič, v 80. minúte spečatil výhru Hoblík. „Bol to určite náročný zápas, pretože v ňom išlo o titul jesenného majstra, ale povedal by som, že v tomto zápase a v predposlednom kole s Košolnou sme ukázali našu silu a keby sme odohrali takto aj zápasy s Modrankou a Bíňovcami, mali by sme o 6 bodov viacej,“ pokračoval tréner.

Zaváhanie s nováčikom

Bíňovce neodštartovali sezónu príliš dobre a po úvodných kolách to skôr vyzeralo, že sa v súťaži budú trápiť ako mútiť vodu. Zlom nastal v zápase s Brestovanmi, kedy sa dokázali naladiť na víťaznú vlnu a do konca jesennej časti ťahali šnúru siedmich víťazstiev, medzi ktorými si pripísali body aj s Bielym Kostolom.

„Ako nováčik mali horší začiatok, no potom dokázali vyhrať sedem zápasov po sebe. Hrali sme u nich doma na ťažkom teréne, ale nebudem sa vyhovárať na ihrisko, to je pre obe mužstvá rovnaké. Bohužiaľ, v Bíňovciach sme podali jeden z najhorších výkonov, ktoré som videl za dva a pol roka, čo pôsobím v Bielom Kostole, no musím dodať, že aj hráči v Bíňovciach sú veľmi šikovní a húževnatí.“

Na jar sa môžu ešte výrazne zamiešať karty

Na špici tabuľky nechýba okrem Bieleho Kostola a Bučian ani Modranka, či Kátlovce, ktoré majú na jar takisto možnosť siahnuť na postupovú priečku. „Dá sa povedať, že z tých štyroch mužstiev, ktoré sú na čele tabuľky, má každé šancu bojovať o prvé miesto. Všetky spomínané mužstvá dokazujú svoju kvalitu v súťaži už niekoľko sezón za sebou a bude dosť záležať aj od toho, kto zvládne lepšie úvod jarnej časti.“

Biely Kostol patrí už niekoľko rokov medzi hlavných ašpirantov na postup, o čom svedčia aj ich výsledky. Minulú sezónu im patrilo v konečnej tabuľke tretie miesto, v tej predchádzajúcej sa bili o postup so Špačincami. „Ciele sa od minulých sezón nemenia, chceli by sme postúpiť, no vedenie klubu na nikoho netlačí. Ak by nám to nevyšlo nič sa nedeje, aj keď po minulých sezónach, kedy sme útočili na čelo tabuľky, by som bol rád, keby sa nám to konečne podarilo doviesť do úspešného konca,“ popísal ciele Sládeček.

Plánujú kvalitnú zimnú prípravu

Bielemu Kostolu sa počas jesene zranenia pomerne úspešne vyhýbali, na zozname dlhodobejšie zranených je iba Marian Samák a v posledných kolách sa k nemu pripojil brankár Jakub Svitek, pričom by však nemalo ísť o vážnejšie zranenie. Aj preto sa počas zimy v Bielom Kostole nepotrebujú výraznejšie posilňovať. „Základ je, aby z kádra nikto neodišiel, ale jedného, dvoch hráčov, ktorí by nám na jar mohli ešte pomôcť, máme vytypovaných. Okrem toho zapracovávame k mužom dorastencov ako Mareka Balažoviča, či Mareka Pociska.“

„Čo sa týka prípravy, máme dohodnutých 5 prípravných stretnutí, opäť pôjdeme na sústredenie a zameriame sa na poriadnu prípravu do jarnej časti, v ktorej sa pokúsime zotrvať na prvom mieste,“ dodal tréner. Okrem toho sa Biely Kostol, ako jesenný víťaz, predstaví na zimnom halovom turnaji o Pohár predsedu ObFZ, ktorý berú ako atraktívne spestrenie zimnej prípravy. Navyše si vybojovali aj postup do štvrťfinále pohárovej súťaže Bestrent Cup, kde ich na jar čaká náročné stretnutie s Pavlicami.